Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Reden Świętochłowice, Belgzebub

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Reden Świętochłowice, Belgzebub

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemno złoty, bursztynowy, zmętniony. [4]
    Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, dość szybko opada. [3.5]
    Zapach: sporo nut tradycyjnego chmielu, na drugim planie są aromaty estrowe, owocowe oraz karmel [3]
    Smak: spora słodycz, karmel, trochę landrynek owocowych, również wyraźne nuty chmielowe, goryczka w kierunku niskiej. [3]
    Wysycenie: średnie, lekko w kierunku wysokiego. [4.5]
    Opakowanie: super grafika, zmienił bym tylko czcionkę nazwy piwa, ale to detal, skład jest szkoda tylko, że nie ma infomacji o drożdżarzach. [4]
    Uwagi: warka do 15.12.2015.

    Moja ocena: [3.225]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 23-07-2015, 00:03.

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Na początek zachęcająca do kupna, ładna oprawa graficzna. Po otwarciu po nosie daje zapach bandaża, który na szczęście szybko się ulatnia. Po chwili zaczyna przeważać aromat z jednej strony przyprawowo-drożdżowy, a z drugiej cukrowo-miodowy. Ogólnie aromat na plus (poza nieszczególnym początkiem). Smak to niestety nie moja bajka. Przypomina bardzo mocne, dyskontowe piwo w puszce. Dominuje tępa goryczka i silnie wyczuwalny alkohol.
      Ogólnie takie piwa można kupić za cenę poniżej 2 zł, a nie za 8.
      Last edited by Pinio74; 30-07-2015, 16:35.
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • jacekwerner
        Senior
        • 05-2004
        • 2835

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74 Wyświetlenie odpowiedzi
        NPo otwarciu po nosie daje zapach bandaża, który na szczęście szybko się ulatnia.
        Miałem to samo : bandaż i apteka, z tym że u mnie niestety się nie ulotnił i był nieprzyjemnie wyczuwalny również w smaku. Nie ryzykowałem i większość wylałem do zlewu. Szkoda, bo cenię sobie wyroby z Redenu ale ponoć "zawsze musi być ten pierwszy raz". Wierzę, że pierwszy i ostatni.
        Ochotnicza Straż Piwna
        BAZA = 7446

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciemnobursztynowy, mętny. [4]
          Piana: Niezbyt wysoka, trwała, oblepia szkło. [4.5]
          Zapach: Słód, lekkie owoce. Po ogrzaniu dominuje ordynarna słodowość. [3]
          Smak: Słodowy, owocowy (melon?), na koniec lekko ziołowe i niska goryczka. Ciężkie. [3]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Fajne, pomysłowe. [4.5]
          Uwagi: Dość nudne, płaska słodowość i niezbyt silne owocowe posmaki z przewagą melona, ciężkie, pijalność niska. Po ogrzaniu pachnie jak marketowy mózgotrzep.

          Moja ocena: [3.325]

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętny. [5]
            Piana: Nieszczególnie wysoka, ale ładna, w miarę trwała, biała. [3.5]
            Zapach: Przyjemny aromat cytrusowo-przyprawowy, tak typowy dla piw belgijskich. Wyraźnie owocowy. [4]
            Smak: Trochę taki... Mózgotrzepowy. Słodki, lakierniczy, rozpuszczalnikowy. Ale poza tym - bardzo owocowy, gumobalonowy. Słodki. Z kazdym kolejnym łykiem smakuje mi coraz bardziej; jest złożone, alkohol zanika, za to pojawiają się kolejne owoce. Morele, brzoskwinie, jakiś banan. [4]
            Wysycenie: Nieco za niskie. [4.5]
            Opakowanie: Reden robi się coraz ciekawszy, [4.5]
            Uwagi: Mi smakowało, nie było tak źle, jak u kolegów wyżej.

            Moja ocena: [4.05]

            Comment

            • Gringo
              Senior
              • 07-2007
              • 2151

              #7
              U mnie też bandaże i apteka. Najsłabszy do tej pory wyrób Redenu. Z czasem bandaż się ulotnił i dopiłem do końca, lecz nie wart swojej ceny.
              To piwo to rysa na diamencie, jakim jest ten browar.

              Comment

              • yoxik
                Senior
                • 10-2012
                • 427

                #8
                Reden Świętochłowice: Belgzebub
                Ekstrakt: 18.0% wag. | Alkohol: 7.8% obj. / 5.85% wag.

                pite po terminie do 15.12.2015

                Piana obfita zdobi szkło, trwała. Kolor jak sok z pomarańczy mętny. Aromat estry, przyprawy, drożdże, lekko mydlany. Smak pełnia słodowa, owoce, drożdżowa przyprawowość i stąd te lekkie bandaże. Alkohol ułożony niewyczuwalny Piwo dobre, mało belgijskie do wypicia. Przy kolejnych degustacjach nie dolewać z dna butelki sam klar będzie lepszy.
                Również tutaj
                https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎