Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Babie Lato

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujas
    Gość
    • 11-2014
    • 267

    Artezan (Błonie), Babie Lato

    Ostatni wpis w temacie dot. tego piwa jest sprzed roku, a tymczasem dzisiaj nabyłem wersję butelkową. Wiem, że Artezan zmieniał niedawno miejsce warzenia, poza tym teraz na etykiecie tego piwa widnieje informacja o innych chmielach, a mianowicie: Citra, Galaxy.
    Czyżby materiał na nowy temat w dziale?
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujas Wyświetlenie odpowiedzi
    Ostatni wpis w temacie dot. tego piwa jest sprzed roku, a tymczasem dzisiaj nabyłem wersję butelkową. Wiem, że Artezan zmieniał niedawno miejsce warzenia, poza tym teraz na etykiecie tego piwa widnieje informacja o innych chmielach, a mianowicie: Citra, Galaxy.
    Czyżby materiał na nowy temat w dziale?
    To piwo jest warzone w Błoniu (tak jak pozostałe piwa Artezana), więc powinien być nowy temat.

    Comment

    • jacekwerner
      Senior
      • 05-2004
      • 2837

      #3
      Piwo zostało już zgłoszone - pozostaje czekać.
      Ochotnicza Straż Piwna
      BAZA = 7446

      Comment

      • Wujas
        Gość
        • 11-2014
        • 267

        #4
        Czy swoją drogą wytwórca nie ma obowiązku podawania miejsca produkcji? Wystarczy wskazać nazwę, pod jaką założona jest działalność gospodarcza? W ten sposób każda polska firma może produkować w Chinach, a wśród konsumentów może panować przekonanie, że to wyrób polski, bo i firma polska...
        Nawet taki Okocim w swoim pszenicznym podaje, że produkowane w UE, więc to zawsze jakakolwiek informacja.
        Last edited by Wujas; 23-07-2015, 18:46.

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Babie lato to dobre, sesyjne piwo. Bardzo orzeźwiające. Określenie z etykiety "hoppy saison" w pełni oddaje charakter piwa, będącego połączeniem ciekawej, jakby szlachetnej (citra+galaxy) goryczki, łagodnej pszenicznej lekkości i delikatnej ostrości kolendry. Na upały za oknem w sam raz.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • rafael52
            • 12-2013
            • 478

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: jasnozłoty, lekko zmętniony. [4.5]
            Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dziurawi się i dość szybko opada. [3.5]
            Zapach: dominują aromaty belgijskie, fenole, goździki, chmiel na dalszym planie, lekkie aromaty cytrusowe, delikatne iglaki. [3.5]
            Smak: średnia, przyjemna pełnia słodowa, tak jak w aromacie dominują nuty belgijskie, przyprawowe, delikatne nuty chmielowe, cytrusowe, goryczka średnia, dość długa o przyprawowym charakterze. [3.5]
            Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
            Opakowanie: grafika, jak na browar bez szału, skład szczątkowy. [3.5]
            Uwagi: warka do 18.09.2015, przyjemne sesyjne piwo, jednak po dopisku hoppy i Artezanie spodziewałem się więcej chmielu.

            Moja ocena: [3.6]
            Attached Files
            Last edited by rafael52; 04-08-2015, 00:00.

            Comment

            • Glingorth
              Senior
              • 04-2014
              • 283

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Żółty, słomkowy, mętny. [5]
              Piana: Drobna, trwała i ładnie zdobi szkło. [4.5]
              Zapach: Cytrusowy, zbożowy, są też belgijskie akcenty z kolendrą na czele. [4]
              Smak: Po pierwszym łyku widać, że piwo jest lekkie i całkiem rześkie. Jest też wyraźna podbudowa słodowa, fenole i trochę cytrusowych akcentów. Piwo jednak jak dla mnie jest za mało wytrawne, przydała by się większa goryczka. [4]
              Wysycenie: Odpowiednie. [4]
              Opakowanie: Niewielka estetyczna etykieta, komplet informacji i biały kapsel. [4]
              Uwagi: Lubię saisony, jest dobrze, ale ciut większa goryczka napewno by nie zaszkodziła.

              Moja ocena: [4.1]

              Comment

              • pavlo11111
                Member
                • 11-2014
                • 78

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Lekko zamglona żółć [4.5]
                Piana: Niezbyt obfita i średnio trwała; nie zdobi szkła [3.5]
                Zapach: Z butelki mocna kolendra. W szkle połączenie kwiatowo-miodowe, wraz z nutami amerykańskimi. Przyjemny choć niezbyt intensywny [4]
                Smak: Połączenie zbożowości i Belgii; wyraźnie przyprawowe; w tle cytrusy, przyjemna średnio wysoka goryczka; piwo lekkie adekwatnie do nazwy [4]
                Wysycenie: Wysokie, całkiem dobrze pasuje [5]
                Opakowanie: Brak informacji o drożdżach, poza tym etykieta całkiem w porządku choć bez szału [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.025]

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Żółty, mętny. [5]
                  Piana: Na początku ładna, biała i drobna, szybko się redukuje do cienkiego kożuszka. [3]
                  Zapach: Sporo kolendry, poza tym owoce, chmielowe cytrusy. [4]
                  Smak: Dosyć wysoka jak na styl goryczka szybko skontrowana słodkością przypominającą słodkie pomarańcze. Posmak kolendry, a także lekko zbożowe oraz typowe dla stylu posmaki przyprawowe. Lekkie, orzeźwiające. [4]
                  Wysycenie: Wysokie, pasuje. [5]
                  Opakowanie: Nie rzuca się w oczy na półce. Lekko mdłe kolory, kapsel goły. Informacji nie za dużo. [3]
                  Uwagi: Smaczne.

                  Moja ocena: [3.95]

                  Comment

                  • yassmen
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 288

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Pod żarówkę żółte, wręcz cytrynowe. Leciutkie przymglenie. [4.5]
                    Piana: Słabiutka. Rozstrzelona, daje się wzbudzić tylko po to, żeby po paru sekundach zniknąć. [3.5]
                    Zapach: Kolendra, lekka przyprawowość, cytrusy. Ogólnie - Belgia. [4]
                    Smak: Rozpoczyna się wyraźną goryczką, która szybko ustępuje miejsca fenolom - goździkom, gałce oraz kolendrze. Jest i lekka zbożowość. Piwo złożone, rozbudowane, w końcowej fazie rozgrzewające. [4.5]
                    Wysycenie: Może i powinno być takie wysokie, ale nie mogę przestać czkać - a co za tym idzie mam problemy z dopiciem tego smacznego napoju. [3.5]
                    Opakowanie: Skromna eta, jeżyk, info zawarte. OK. [4.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.175]

                    Comment

                    • cyoorka
                      Senior
                      • 03-2007
                      • 338

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Żółte, leciutko zamglone. [4]
                      Piana: Średnioobfita, niezbyt trwała. [3]
                      Zapach: Cytrusowy od chmielu i kolendry, lekko drożdżowy, przyprawowy. [4]
                      Smak: Lekko słodkie, cytrusowe, z wytrawnym, przyprawowym finiszem. Goryczka średnia, przyjemna. [4]
                      Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                      Opakowanie: OK. [4]
                      Uwagi: Smaczne, orzeźwiające.

                      Moja ocena: [3.9]

                      Comment

                      • Dzoshu
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 496

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Żółty, klarowne. [4]
                        Piana: Obfita, sycząca, szybko opada nie pozostawiając śladu na szkle. [3]
                        Zapach: Kwiaty, wino, przyprawy. Bardzo 'belgijski'. [4]
                        Smak: Słodkawe, cukierkowe. Białe owoce, przyprawy. Goryczka średnia, krótka, trochę ziołowa. [4.5]
                        Wysycenie: Wysokie, pasuje. [4.5]
                        Opakowanie: Ładna eta, niedokładny skład. [4]
                        Uwagi: Warka 13.09.2015 Przyjemne, pijalne. Nie do końca mój styl ale praktycznie pozbawione wad.

                        Moja ocena: [4.125]
                        Attached Files
                        Last edited by Dzoshu; 13-08-2015, 22:46.

                        Comment

                        • jerzdna
                          Senior
                          • 07-2014
                          • 240

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          .Kolor: zlote. przymglone [5]
                          Piana: wysoka. drobne i srednie pecherze. zredukowana do kozuszka. koronek prawie nie zostawia [3.5]
                          Zapach: belgijski. przyprawy jablka gruszki moze biale winogrona siano. w tle cytrusy [4]
                          Smak: wytrawne. bialy chleb i biale owoce glownie jablka. przyprawy. goryczka niska.. bardzo przyjemna. bardziej przyprawowe niz chmielowe posmaki [4.5]
                          Wysycenie: sredniowysokie. pasowalo [5]
                          Opakowanie: szata graficzna skromna ale niebrzydka. info jest [4]
                          Uwagi: bardzo dobry saisson. choc hoppy to on za bardzo nie jest. niezle pijalny.dobre piwo na lato. warka do trzynastego wrzesnia

                          Moja ocena: [4.25]
                          Last edited by jerzdna; 19-08-2015, 06:51.

                          Comment

                          • Pivotal
                            Senior
                            • 05-2013
                            • 671

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Zamglony,żółty,nieprzejrzysty,lekko opalizujący. Widoczny osad na dnie butelki. [4.5]
                            Piana: Mimo,że składała się ze średnich i większych oczek była bardzo wysoka i trwała! Była barwy białej,osadzała się na szkle i pozostała do końca. [4.5]
                            Zapach: Słaby...idący w kierunku średniego. Dominowała kolendra i cytrusy...dalej były słodowe akcenty z niewielkim zbożowym dodatkiem. Zapach,ogólnie kwaskowy. [2.5]
                            Smak: Kolendry i cytrusów,rozgryzionych pestek cytryny,trochę słodowy,zbożowy oraz nieco drożdżowy. Gorzkość i kwaskowość przeplata się z goryczką. Uczucie w ustach wyżej wymienionych jest dość długie. [4]
                            Wysycenie: Ogromne. Mnóstwo bąbelków gnało przez cały czas ku powierzchni. Nieco za wysokie. [4.5]
                            Opakowanie: Bezzwrotna z białym,gołym kapslem. Ładnie przyklejona nalepka,całkiem schludna z niezbędnymi informacjami. [3.5]
                            Uwagi: Warka do 13.09.2015,wypite 11.09'15. Piwo nie było łagodne w smaku,odniosłem wrażenie,że Babie Lato ma więcej IBU niż wynikałoby z etykiety. Uczucie w ustach bardzo wyraziste. Czegoś mi jednak brakowało w tym piwie...sam nie wiem czego.

                            PS Obecnie ma 6% alkoholu i 14% ekstraktu.

                            Moja ocena: [3.55]

                            Comment

                            • rivendel
                              Senior
                              • 06-2010
                              • 262

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pivotal Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kolor: Zamglony,żółty,nieprzejrzysty,lekko opalizujący. Widoczny osad na dnie butelki. [4.5]
                              Piana: Mimo,że składała się ze średnich i większych oczek była bardzo wysoka i trwała! Była barwy białej,osadzała się na szkle i pozostała do końca. [4.5]
                              Zapach: Słaby...idący w kierunku średniego. Dominowała kolendra i cytrusy...dalej były słodowe akcenty z niewielkim zbożowym dodatkiem. Zapach,ogólnie kwaskowy. [2.5]
                              Smak: Kolendry i cytrusów,rozgryzionych pestek cytryny,trochę słodowy,zbożowy oraz nieco drożdżowy. Gorzkość i kwaskowość przeplata się z goryczką. Uczucie w ustach wyżej wymienionych jest dość długie. [4]
                              Wysycenie: Ogromne. Mnóstwo bąbelków gnało przez cały czas ku powierzchni. Nieco za wysokie. [4.5]
                              Opakowanie: Bezzwrotna z białym,gołym kapslem. Ładnie przyklejona nalepka,całkiem schludna z niezbędnymi informacjami. [3.5]
                              Uwagi: Warka do 13.09.2015,wypite 11.09'15. Piwo nie było łagodne w smaku,odniosłem wrażenie,że Babie Lato ma więcej IBU niż wynikałoby z etykiety. Uczucie w ustach bardzo wyraziste. Czegoś mi jednak brakowało w tym piwie...sam nie wiem czego.

                              PS Obecnie ma 6% alkoholu i 14% ekstraktu.

                              Moja ocena: [3.55]
                              Mi się nie udało rozgryźć pestki cytryny. Mocne masz zęby.
                              Jest wiele sposobów zabijania czasu, ale nikt nie potrafi go wskrzesić

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎