Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Black Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] Black Weizen

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • pavlo11111
    Member
    • 11-2014
    • 78

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarne nieprzejrzyste [4.5]
    Piana: Bardzo obfita i trwała; beżowa, ładnie zdobi szkło; jedyny minus za dość duże i średnie pęcherzyki [4.5]
    Zapach: Z butelki na początek uderzenie chmielu, oraz wyczuwalne banany. Ze szkła nuty bardziej zbliżone do black ipa. Po ogrzaniu pojawia się trochę więcej charakteru weizena Aromat niezbyt intensywny i lekko ciężki [4]
    Smak: Dosyć słodkie. Nuty czekolady i kawy, do tego odrobina amerykańskiego chmielu. Banana i goździka nie wyczuwam [4]
    Wysycenie: Odpowiednie [5]
    Opakowanie: Trochę nowości na przodzie względem innych piw, a z tyłu wszystko ładnie opisane i podane [4.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.15]

    Comment

    • Dzoshu
      Senior
      • 12-2013
      • 496

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarne, nieprzejrzyste z lekkim rubinowym refleksem pod światło. [4.5]
      Piana: Obfita, gęsta, oblepia szkło, dość długo się utrzymuje. [4.5]
      Zapach: Lekka czekolada, ciemny słód. Raczej nikły, słaby. Obiecywanego banana/goździka brak. [3.5]
      Smak: Gęste, słodkawe. Ciemny słód na pierwszym planie, na drugim niuanse pszeniczne - dojrzały banan. Goryczka popiołowa, dość niska. [4.5]
      Wysycenie: Niskie, OK. [4.5]
      Opakowanie: Lekko urozmaicona etykieta, dokładny skład. [4]
      Uwagi: Warka 21.09.2015 Dawno nie kupowałem niczego od Doktorów zrażony poprzednimi, wadliwymi piwami. To o dziwo daje radę. Wad nie wyczułem. Może nie do końca oferuje to co na etykiecie ale fakt faktem, że jest smaczne.

      Moja ocena: [4.125]
      Attached Files
      Last edited by Dzoshu; 20-08-2015, 22:27.

      Comment

      • Dukat_WSI
        Senior
        • 03-2015
        • 781

        #4
        Doktorzy lepiej radzą sobie w ciemnych piwach.

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny z przebłyskami pod światło. Zmętnione. [4.5]
          Piana: Beżowa, średnio trwała. Pęcherzyki średniej grubości, lepi się mało ciekawie do szkła. [3.5]
          Zapach: Owoce różnego typu. Cytrusy, głównie grejpfrut, do tego banan oraz suszona śliwka i figi. Jest też trochę czekolady. [4]
          Smak: Duża goryczka, cytrusowa, ziołowa podbudowana solidnym słodem sprawia wrażenie pełności. Raczej do degustacji, a nie na szybkie orzeźwienie. Brakuje trochę typowo weizenowych niuansów. Pod koniec jest i może brązowiejący banan. Obecna jest też czekolada. [4]
          Wysycenie: Niskie. [3.5]
          Opakowanie: Etykieta podobna do tej z Black Abbey. Świetny, rymowany wierszyk. [4]
          Uwagi: Jest to raczej wariacja na temat black weizena, a nie zwykła ciemna pszenica i tak oceniłem. Warka 21.09.2015.

          Moja ocena: [3.95]

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Mocno ciemnego brązu. Sporo osadu na dnie butelki. [4]
            Piana: Bardzo wysoka,jasnobrązowa,składała się ze średnich i większych oczek,osadzała się na szkle i tworzyła szczątkowe krążki. Pozostała do końca w postaci centymetrowej warstewki. [5]
            Zapach: Czekoladowy,kakaowy,ciemnych słodów,lekko świeżych orzechów włoskich i owoców cytrusowych,a po ogrzaniu...słaby zapach magi. Bananowych i goździkowych akcentów jakoś zabrakło. [3.5]
            Smak: Czarnej czekolady,karmelu,słodów palonych,pomarańczy,marakui...lekko cytrynowy,grejpfrutowy i łodygowy. Podobnie jak w zapachu,również w smaku nie doszukałem się typowych pszenicznych smaków. Alkohol dobrze ukryty. [4]
            Wysycenie: Zbyt wysokie,bąbelki buzowały do końca spożywania piwa. [4.5]
            Opakowanie: Bezzwrotne ze sporą ilością wiadomości na samoprzylepnej,czarnej etykiecie,kapsel był goły. [3.5]
            Uwagi: Warka do 21.09.2015,wypite 17.09'15. Ciekawy pomysł z tym Black Weizenem,szkoda,że zabrakło bananów i goździków...niemniej jednak,to całkiem smaczne piwo z miłą goryczką od amerykańskich chmielów i gorzkawych nut czekoladowych.

            Moja ocena: [3.925]

            Comment

            • SteamPunker
              Member
              • 07-2015
              • 59

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny, nieprzejrzysty - powiedziałbym nawet, że klarowny gdyby nie parę pływających farfocli. Po odstawieniu do lodówki całkiem ładnie, grawitacyjnie się oczyścił z osadu. [3.5]
              Piana: Początek zapowiadał się całkiem nieźle - drobne pęcherzyki, całkiem wysoka - ale z po dość krótkim czasie szybko opadła i raczej nie oblepiała szkła. Jak na pszeniczniaka (?) raczej kiepsko. [3.5]
              Zapach: Jest niezły zapach świeżo zmielonej kawy, trochę melanoidyn (przypieczone pieczywo) i gorzka czekolada. Jest i wyraźny banan. Fajnie, tego się spodziewałem. [4]
              Smak: Na pierwszy plan wychodzi lekki kwasek, coś jak w mocnym espresso, później pojawia się charakterystyczny banan. Jest trochę orzechów i lekka chmielowa goryczka (jednak amerykańskich cytrusów nie wyczułem), która kontruje słodową podbudowę. [4]
              Wysycenie: Muszę niestety obciąć, bo zdecydowanie za niskie jak na wariację piwa pszenicznego. Możliwe, że zbyt burzliwie nalewałem, żeby wymusić pianę - ale to i tak nie tłumaczy ledwo zaznaczonego gazu. [2.5]
              Opakowanie: Schludna etykieta, bez udziwnień. Jest pełny skład, firmowy kapsel i podana warzelnia (Bartek). No i jak to u doktorków bywa - komuś puściła fantazja przy tworzeniu "morskiej opowieści" na kontrze. [4]
              Uwagi: Całkiem smaczne, choć dość drogie piwo. Czuć udział tego słodu karmelowego i czekoladowego, który poza barwą wniósł ciekawe aromaty do klasycznej pszenicy. Ameryka w chmielu wyczuwalna na granicy autosugestii, ale przecież nie tego się szuka w weizenach. Ogólnie polecam.
              Warka 2017-07-20

              Moja ocena: [3.85]

              Comment

              • SteamPunker
                Member
                • 07-2015
                • 59

                #8
                A tak się prezentował po dość szybkim, "bulgoczącym" nalaniu.

                PS
                Niestety, nie zmieściłem się w 5-minutowej edycji postu, co by dodać zdjęcie do oceny artomatowej, stąd drugi post pod rząd.
                Attached Files

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎