Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Black Abbey

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Bartek, [Doctor Brew] Black Abbey

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #2
    Pierwszy
    Zacznę od tego, że piwo mi smakowało, nawet bardzo.
    Teraz druga sprawa. Nie wiem czy prawidłowo, ale po nazwie Black abbey spodziewałem się ciemnego trapista, pełnego rodzynek, aromatu czarnego rumu i goździków, a dostałem coś pośredniego pomiędzy cascadian dark ale, a chocolate stoutem z wyczuwalną nutą amerykańskich chmieli złagodzoną lekką słodyczą karmelu i czekoladowych słodów.
    Reasumując, jak ktoś spodziewa się ciemnego klasztorniaka, to się rozczaruje, ale jak po prostu chce wypić dobre piwo, to polecam.
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • Marchi
      Senior
      • 12-2006
      • 130

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarny. Nie daję pięć, bo piłem w nocy, przy kiepskim oświetleniu. [4.5]
      Piana: Beton, ale nie do końca. [4.5]
      Zapach: Black IPA w czystej formie. [4]
      Smak: Niecodzienny, pełny, czekoladowy, głęboki, wspaniały. [5]
      Wysycenie: Zero zarzutu. [5]
      Opakowanie: Bardzo piękna. [5]
      Uwagi: Fantastyczne piwo. Wypiłem wczoraj dwukrotnie, gdyż pierwsza butelka po prostu zbiła mnie z nóg. I tutaj od razu rada: uważajcie na temperaturę, bo przechłodzone traci połowę wartości, a naprawdę szkoda marnować tak wybitny trunek.

      Po samym zapachu byłem nieco rozczarowany, bo pachnie jak Black IPA. W smaku jednak dzieją się rzeczy wielkie. Oleiste, piana betonowa (choć do końca nie wytrzymała), pełne, sprawiające wręcz wrażenie płynu, który można by chrupać. Dominuje potężna czekolada i druga świetna głęboka nuta, której nie jest w stanie nazwać. Coś pod suszone owoce, ale jakby opatulone czymś orientalno-słodkim. No nie wiem, sensorykiem nie jestem.

      Piwo znakomite, potrzebne Dr. Brew w portfolio, mam nadzieję, że stały gość w ofercie. Brawo.

      Moja ocena: [4.575]

      Comment

      • Glingorth
        Senior
        • 04-2014
        • 283

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, pod koniec ciemno brązowy. [4.5]
        Piana: Niezbyt trwała, szybko zanika do zera. [2.5]
        Zapach: Chmiel, palone nuty, czekolada. [4]
        Smak: Dobra pełnia, wyraźna żywiczna goryczka, nuty ciemnych słodów, trochę karmelu. Są też kwaskowate akcenty, finisz wytrawny, chmielowo czekoladowy. [4.5]
        Wysycenie: Pasuje. [4.5]
        Opakowanie: Bdb. [5]
        Uwagi: Całkiem smaczne piwo, lepsze niż black weizen który wyszedł w tym samym czasie i ma bardzo zbliżone parametry.

        Moja ocena: [4.15]

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, zmętnione. [4.5]
          Piana: Beżowa, za szybko opadła. Trwały kożuszek na finiszu. [3]
          Zapach: Czekolada, cytrusy, żywica, trochę ciemnych suszonych śliwek, lekka nafta. [4.5]
          Smak: Piwo jest wytrawne, czekolada bardzo gorzka łączy się z paloną nutą znaną ze stoutu. Piwo jest sycące, pełne, nie słodkie. Goryczka duża owocowa, głównie cytrusy, ale też lekkie porzeczki. Doszukałem się również żywicy, podobnie jak w aromacie. [4.5]
          Wysycenie: Pasuje do tego piwa, odpowiednie. [4]
          Opakowanie: Jakiś kwiat z szyszkami chmielu. Wyróżnia się wreszcie pośród innych Doktorów. Morskie opowieści tworzone chyba po pijaku Nazwa piwa nieudana. [4]
          Uwagi: Po nazwie '' abbey'' spodziewałem się czegoś belgijskiego, a jedyne co dostałem z Belgii to zapach suszonych śliwek. Nic to, w końcu piwo w żaden sposób nie przyznaje się na etykiecie do belgijskich klimatów ( poza nieszczęsnym abbey).
          Świetne piwo, bardzo smaczne. Warka 21.09.2015.

          Moja ocena: [4.3]
          Last edited by DariuszSawicki; 21-08-2015, 16:30.

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: czarny, pod światło ciemnobursztynowe refleksy [4.5]
            Piana: ciemnobeżowa, drobnopęcherzykowa, niska, dość szybko opada [4]
            Zapach: czarna porzeczka, palone słody, gorzka czekolada, żywiczna chmielowość. Aromat mógłby być trochę intensywniejszy, ale nie jest źle. [4]
            Smak: ciemne, palone słody, delikatna karmelowa słodycz, którą zakrywa stosunkowo wysoka, krótka, żywiczna goryczka, na koniec lekko kwaskowate. W posmaku gorzka czekolada. [4.5]
            Wysycenie: średnie - odpowiednie [4.5]
            Opakowanie: Trochę kłuje w oczy, chociaż i tak lepiej od poprzednich nudych z tego browaru. [3.5]
            Uwagi: Nie wiem właściwie co to za styl piwny, ale nie zmienia to faktu, że jest to naprawdę dobre piwo. Najciekawsze z ostatnich wypustów Doctor Brew.

            Moja ocena: [4.225]

            Comment

            • Szymon_Grodny
              Member
              • 08-2013
              • 56

              #7
              Czarne, nieprzejrzyste. Piana drobnopęcherzykowa, niezbyt trwała, beżowa. A w aromacie słonecznik, skórka od chleba.

              W smaku gorzka czekolada, świetna. Gładkie, lekko palone. Goryczka dosyć wysoka, nieprzesadzona (lekko ziołowa, z delikatną nutą cytrusów). Wysycenie średnie - idealne. CDA? American Stout? Nieistotne. To piwo naprawdę jest dobre.

              Opakowanie - standard od Dr. Brew z jaskrawym motywem w tle. Całkiem fajne.

              Comment

              • pavlo11111
                Member
                • 11-2014
                • 78

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Czarne, zmętnione, nieprzejrzyste [4.5]
                Piana: Niezbyt obfita, całkiem długo utrzymuje się na piwie; beżowa [4]
                Zapach: Wędzone śliwki w czekoladzie, cytrusy, czarna porzeczka [4]
                Smak: Połączenie paloności i karmelu, do tego nuty zbliżone do black ipa; lekko cierpkie [4]
                Wysycenie: Wysokie, nie przeszkadza [5]
                Opakowanie: W zasadzie jedyny minus za "morską opowieść", reszta bardzo fajna [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.1]

                Comment

                • Pivotal
                  Senior
                  • 05-2013
                  • 671

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobrązowy,nieprzejrzysty...chyba ciut jaśniejszy od Black Weizena. Na dnie butelki spora ilość osadu. [4]
                  Piana: Myślałem,że będzie większa,a była poniżej średniej...niezbyt trwała,coś tam pozostawiła na ściankach... Drobno- i średnioziarnista,została do końca w formie obrączki z mgiełką w środku,miała barwę beżową. [3]
                  Zapach: Czarnej czekolady,czarnych porzeczek,wiśni w czekoladzie,słodów palonych...do tego niewielkie nuty żywiczne oraz mieszanki różnych przypraw. Silny aromat przypraw i czekolady można było wyczuć w zatkanej butelce jeszcze po trzech dniach od wypicia. [4]
                  Smak: Gorzkiej czekolady,czarnej porzeczki,ciemnych słodów,trochę kawy i karmelu. Treściwe,w smaku słodko-wytrawne. Goryczka raczej czekoladowa niż chmielowa. [4]
                  Wysycenie: Od samego początku było słabiutkie...jednak pojedyncze bąbelki dotrwały do końca. [2]
                  Opakowanie: Nie jestem zwolennikiem etykiet samoprzylepnych,mimo to kolorystycznie wygląda całkiem ładnie...do tego pełny skład z wyszczególnionymi słodami i chmielami. Kapsel był goły,niestety. [3.5]
                  Uwagi: Warka do 21.09.2015,wypite 18.09'15. Piwo smaczne,ale nie za bardzo wiadomo pod jaki gatunek je podpiąć... Cytrusów żadnych nie wyczułem,mimo użycia czterech rodzajów chmielu odpowiedzialnych za ten smak i zapach... Nie chce mi się wierzyć,że Black Abbey ma 58 IBU. Leszy był Black Weizen,tam chmiele były bardziej wyczuwalne.

                  Moja ocena: [3.775]

                  Comment

                  • yoxik
                    Senior
                    • 10-2012
                    • 427

                    #10
                    Bartek, [Doctor Brew] Black Abbey
                    ekstrakt 16"
                    alk. 6.2%
                    Warka do: 2015.09.21

                    Piana drobna i znika do krążka. Kolor czarny z pływającymi farfoclami.
                    Aromat chmielenie leśne, owocowe estry, palone słody. Smak paloność czekolada i leśno żywiczne chmielenie, słonecznik łuskany, W odczuciu pełne, słodycz niewielka odpowiednie. Goryczka wyraźna średnio wysoka. Wszystko tu gra pije się szybko, przyjemnie, bardzo dobre.
                    Również tutaj
                    https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemno brunatny, prawie czarny [4.5]
                      Piana: Niezbyt wysoka, beżowa, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, ładnie firankuje. [3.5]
                      Zapach: Drobne ciemne owoce jak jeżyny czy czarna porzeczka, czekolada, delikatna paloność, podoba mi się, acz mógłby być bardziej intensywny. [4]
                      Smak: Dużo czekolady(takiej koło 60% kakao), paloność, delikatna przyprawowość, czarna porzeczka, słonecznik, niewielka słodycz, ale piwo jest raczej wytrawne, średnio-wysoka żywiczno-czekoladowa goryczka, prawie pełne, ale nie ciężkie. [4.5]
                      Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego - odpowiednie. [4.5]
                      Opakowanie: Przeciętna etykieta, choć całkiem dobra jak na Doctor Brew, na plus pełny skład. [3.5]
                      Uwagi: Smaczne, ciekawe i stosunkowo oryginalne piwo - nie jest to kolejne czarna IPA.
                      Warka do 30.04.2016.

                      Moja ocena: [4.175]
                      Last edited by rafalek21; 09-02-2016, 22:23.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎