Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Profesja, Zielarka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Profesja, Zielarka

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemne złoto, jasny bursztyn, lekko zmętniony. [4.5]
    Piana: dość obfita, drobnopęcherzykowa, szybko się dziurawi, ale jest w miarę trwała. [3.5]
    Zapach: całkiem przyjemny, wyraźny aromat jabłek, gruszek, w tle coś jak by delikatny banan, aromaty ziołowe raczej lekko wyczuwalne, trochę od gruitu, a trochę od Sybilli. [4]
    Smak: średnia pełnia słodowa, wyczuwalne wszystko to co w aromacie, sporo nut owocowych, dojrzałe jabłka, gruszki trochę tropików, banana, goryczka średnia w kierunku niskiej, zdecydowanie ziołowa. [3.5]
    Wysycenie: średnie, lekko w kierunku niskiego. [4]
    Opakowanie: całkiem ładna grafika, jest pełen skład oraz komplet informacji. [4]
    Uwagi: warka do 20.10.2015, dość specyficzne piwo, ale całkiem przyjemne. Szkoda tylko, że nie jest w pełni warzone z dodatkiem gruitu.

    Moja ocena: [3.775]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 01-08-2015, 16:07.

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #3
      Co wchodzi w skład mieszanki?
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • Dukat_WSI
        Senior
        • 03-2015
        • 781

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
        Co wchodzi w skład mieszanki?
        Dołączam się do pytania.

        Comment

        • amap
          Member
          • 02-2010
          • 98

          #5
          Tajemnica handlowa ;-)

          Comment

          • Dukat_WSI
            Senior
            • 03-2015
            • 781

            #6
            Właśnie przeczytałem, że piwo jest mimo wszystko chmielone - trudno je więc nazwać prawdziwym gruit ale...

            Comment

            • Petitpierre
              Senior
              • 01-2014
              • 2560

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika amap Wyświetlenie odpowiedzi
              Tajemnica handlowa ;-)
              Jak tajemnica handlowa, to znaczy, że wymietli co mieli w szafce babci i nazwali to gruit'em.
              Mały porterek-przyjaciel nerek

              Comment

              • Dukat_WSI
                Senior
                • 03-2015
                • 781

                #8
                W smaku owocowo-ziołowe, aromat niestety pustawy. Generalnie fajne, orzeźwiające piwo, mimo to bez szału. No i żaden z niego gruit.

                Comment

                • DonZ
                  Senior
                  • 03-2013
                  • 303

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomarańczowe, klarowne. [4]
                  Piana: Bardzo obfita, drobne i średnie pęcherze, szybko się dziurawi. Ładnie zdobi szkło. [3.5]
                  Zapach: Przyjemny słodki owocowy, lekka brzoskwinia, gruszka, trochę ziołowy aromat, lekka ziemistość. [4]
                  Smak: Słodkie, w smaku owocowe, brzoskwinia, kwiaty, zioła, delikatna ziemistość? lekkie jabłko. Kontra dla tego słodowa. Goryczka średnia do niskiej. Nie porywa. [3.5]
                  Wysycenie: Spore, co objawia się w wysokiej pianie i tym że czuć w przełyku i żołądku. [3]
                  Opakowanie: Bardzo ładne etykiety. [4.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.725]

                  Comment

                  • yassmen
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 288

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemny bursztyn, zmętnione - osad na dnie szklanki. [4]
                    Piana: Zajęła 3/4 szklanki. Obfita, grube pęcherze, dziurawi się i nieźle osiada na ściankach. [3.5]
                    Zapach: Słodkie owoce, może lekko podfermentowane. Na pewno gruszka i jakieś ziółka. Lekko kwiatowe. [4]
                    Smak: Jak mocno nachmielone, owocowe IPA. Czuć cytrusy, marakuje, gruszkę, ale wszystko to razem sprawia wrażenie trochę nieułożonej nalewki owocowo-ziołowej. IBU zdecydowanie powyżej deklarowanych 47. [3.5]
                    Wysycenie: Przesadzone. Piana ucieka z naczynia po nalaniu i rośnie w przełyku. [3]
                    Opakowanie: Jestem kupiony koncepcją, papierem i postaciami z etykiet Profesji. [5]
                    Uwagi: Z pewnością inne. Ale nie wiem, czy warto wrócić.

                    Moja ocena: [3.75]

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnopomarańczowozłoty. [5]
                      Piana: Na początku wysoka, ale szybko się redukuje do kożuszka. [3.5]
                      Zapach: Owocowy, słodki, nawet przyjemny, ale szczerze mówiąc spodziewałem się bardziej intensywnego. [3.5]
                      Smak: Trzeba przyznać, że nie smakuje jak standardowe pale ale. Jasne, są owoce, cytrusy, posmak słodowy itd., ale dominuje nad tym ciekawa, ziołowa mieszkanka. Niemniej całość nie sprawia jakiegoś cudownego wrażenia - pije się dosyć przyjemnie, ale nie jest to coś, po czym mam ochotę biec do sklepu i kupić kolejną butelkę. [3.5]
                      Wysycenie: W porządku, wysokie, chociaż nieco wyższe przy jednak lekkim piwie byłoby lepsze. [4.5]
                      Opakowanie: Jak pozostałe z serii. [4]
                      Uwagi: Nie porwało.

                      Moja ocena: [3.65]

                      Comment

                      • Dzoshu
                        Senior
                        • 12-2013
                        • 496

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasny bursztyn, klarowne z osadem na dnie. [4]
                        Piana: Obfita, oblepia szkło ale dość szybko opada. [4]
                        Zapach: Cytrusy, banan, gruszka, ostra nutka przyprawowa, trudne do zidentyfikowania zioła. Fajny, nietypowy. [4.5]
                        Smak: Oleista konsystencja. Słodycz na niskim poziomie. Smakuje po części jak pszenica po części jak IPA. Goryczka wysoka, długa, pestkowa. Ziołowy posmak. [4]
                        Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                        Opakowanie: Dokładne info i fajna, przemyślana etykieta. [4.5]
                        Uwagi: Warka 20.10.2015 Ciekawe, nietypowe, dopracowane. Dodatek ziół wyraźnie zaznaczony ale nie dominuje nad resztą.

                        Moja ocena: [4.225]
                        Attached Files
                        Last edited by Dzoshu; 06-09-2015, 21:04.

                        Comment

                        • pavlo11111
                          Member
                          • 11-2014
                          • 78

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasny bursztyn, lekko zmętnione [4]
                          Piana: Bardzo obfita, nieźle zdobi szkło, trwała [4.5]
                          Zapach: Połączenie cytrusów i ziół, z wyraźną dominacją tych drugich, po ogrzaniu mocniej owocowe; aromat niezbyt silny [3.5]
                          Smak: Owocowo-ziołowe, goryczka wyraźnie ziołowa, lekko zalegająca. [4]
                          Wysycenie: Odpowiednie [5]
                          Opakowanie: Ładnie podane informacje, ciekawy pomysł na serię piw, bardzo dobre [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.95]

                          Comment

                          • kenny
                            Senior
                            • 04-2009
                            • 712

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bursztynowy, mętny. [4]
                            Piana: Niska, momentalnie znika, zostaje niewielki kożuch. [2]
                            Zapach: Zioła, kwiaty, cytrusy, dość specyficzny. Niezbyt silny. [3.5]
                            Smak: Lekko słodowy, susz kwiatowy, cytrusy, zioła, goryczka ziołowo-łodygowa, średnia, długa. [3.5]
                            Wysycenie: Bardzo niskie. [4]
                            Opakowanie: Standard dla serii, ta postać na rysunku troszkę nieproporcjonalna - krótkie nóżki, wielka głowa i coś innego [4]
                            Uwagi: Hm, jakoś mi nie zasmakowało. Dominuje niezbyt przyjemna goryczka, ziołowe posmaki są raczej męczące. Co ciekawe nie ma w nim prawie wcale gazu, a kapsel zszedł niemal bez oporu, więc może było źle zakapslowane? Tak czy siak szału nie ma.

                            Moja ocena: [3.425]

                            Comment

                            • melor
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 364

                              #15
                              aromat: z butelki czuć aromatyczne chmiele amerykańskie, nuty weizenowe i chmielowe aromaty. Po wypiciu połowy butelki: w zapachu przypomina belgian ale z dodatkiem amerykańskich chmieli i przebijają się też nuty alkoholowe.
                              kolor: bursztyn
                              piana: kompletnie brak! Nie było jej nawet przez chwilę podczas nalewania z góry.
                              smak: Łagodne w smaku. Bardzo mała goryczka. Brak nasycenia CO2! Próbuję ustalić czy jest może leciutki gaz, ale chyba nie ma. Spodziewałem się podmuchu smaków "mieszanki ziół" ale nic takiego tu nie ma. Jest na pewno złożoność w smaku, ale pojedyncze smaki są tak mało intensywne, że ciężko tu je wyodrębnić. Piwo ma troszkę ziołowy smak. Ale taki smak równie dobrze mógłby pochodzić od jakiegoś chmielu. Nie czuję niczego nietypowego. Na pewno czuć chmiele aromatyczne.
                              Po godzinie picia mogę stwierdzić, że smakuje jak odgazowane belgian ale.

                              5/10

                              uwagi: warka do 28.02.2017
                              Widzę, że bardzo się różni od warek z poprzednich postów: Na etykiecie brak informacji o IBU (na pewno nie ma 47 jak kiedyś), alkohol to już nie 4,7% tylko 6%, brak piany. No i inny smak.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎