Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Szałpiw] Elegant z Mosiny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Szałpiw] Elegant z Mosiny

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemny, zmętniały, przybrudzony bursztyn [4]
    Piana: te 1.5 pkt to tylko za marną obwódkę wokół szkła zaraz po podaniu, po jakimś czasie w szkle niczym się różniła od szklanki z mocna herbatą (ta przynajmniej jest klarowna) [1.5]
    Zapach: słaby ale i niezbyt wciągając, sliwkowo-kompotowy [2.5]
    Smak: ciężka woda o śliwkowo-słodowym posmaku, zalegające, goryczka słaba ale bardziej pestkowo-piołunowa niż chmielowa, gdzieś w dali jakaś zbożowa podstawa prawie niewyczuwalna, w sumie szkoda czasu na dalszą ocenę [2]
    Wysycenie: wygazowane [2.5]
    Opakowanie: pite w knajpie, wafel knajpiany, logo na nalewaku [4]
    Uwagi: Chciałem się napić normalnego piwa, takie mi zaproponowano w knajpie, okazało się, że normalne piwo to jednak ciężko zrobić

    Moja ocena: [2.35]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Standardowy, złoty. [5]
      Piana: Niska, niezbyt trwała, redukuje się do cienkiej warstwy. [2.5]
      Zapach: Strasznie dużo owoców ma ten lager. I to takich wymaczanych w rozpuszczalniku, Ale poza tym - ładny słodowy aromat. [3]
      Smak: Ej dobra. Nie jestem fanatykiem BJCP, ale powiedzieć o tym piwie że jest niestylowe, to nic nie powiedzieć. Kiedyś dla żartu uwarzyłem "jasne pełne" piwo na drożdżach lagerowych w temperaturze zdecydowanie za dużej, niż powinno to mieć miejsce - i smakowało podobnie. Mocno utleniony, a także owocowy lager, którego picie nie sprawia przyjemności. Może oceniam za nisko, bo to nie jest fatalne piwo (i jakbym miał wybór - Tyskie vs to, to bym wybrał to), ale dalej budzi we mnie wrażenie "nie chcę więcej". Jestem pisząc te słowa w połowie szklanki i chyba resztę wyleję. To piwo jest bardzo nie tak. Jest mocno utlenione, jest zbyt owocowe (a sądziłem, że lagery są czyste w profilu i o to w nich chodzi), jestem na srogie nie. Rzadko daję piwom bez oczywistych wad (DMS, masełko) tak niską ocenę, ale to piwo jest normalnie, zwyczajnie kiepskie, [1.5]
      Wysycenie: A bo ja wiem?! Chyba nieco za niskie. Mniej by było czuć kiepskie piwo. [4.5]
      Opakowanie: SzałPiw miał o wiele lepsze ety. [4]
      Uwagi: Jestem srogo zawiedziony.

      Moja ocena: [2.575]

      Comment

      • KDWG
        Senior
        • 03-2014
        • 143

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoto, piwo zmętnione. [4.5]
        Piana: Biała, drobna, zbita, całkiem obfita, redukuje się do grubawego kożuszka. Obecna do samego końca, zostawia spore ślady na szkle. [4]
        Zapach: Niezbyt intensywny, by nie rzec słaby. Trochę słodu, trochę owoców, ale co ważniejsze bez wad. [3.5]
        Smak: Pierwsze co rzuca się... na kubki smakowe (?), to nicość. Piwo wprost zieje pustką. Niby jest jakaś słodowa podstawa, w odległym tle majaczą quasi-owocowe posmaki, jakaś goryczka też na podniebieniu zostaje (trawiasto-pestkowa, w miarę ok), ale każdy łyk pociąga za sobą odczucie strasznej wodnistości i pustki. Jakby kupić najzwyklejsze jasne pełne i rozcieńczyć je kranówką w proporcji 50/50. No nie wiem, nie wiem. [3]
        Wysycenie: Mogłoby być ciut wyższe. Choć wtedy mielibyśmy piwo rozcieńczone wodą gazowaną. Bądź tu mądry i pisz wiersze. [4]
        Opakowanie: Na sklepowej półce się wyróżnia, choć akurat mi niespecjalnie się podoba. Info ok, kapsel golas. Biały. Przynajmniej pasujący do etykiety. [3.5]
        Uwagi: 01.02.2016r. - Bez traumy, ale w tej cenie można kupić dwa/trzy "zwykłe" piwa, butelkę wody mineralnej i efekt mamy ten sam.

        Moja ocena: [3.425]
        So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Wypiłem bez obrzydzenia ale i bez "smaku":
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, klarowne. [5]
            Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, krótka. Słabo zdobi szkło. [3.5]
            Zapach: Zielone i świeże jabłuszka, trochę gruszek i ... nic więcej. [2]
            Smak: Jak w zapachu. Oprócz owoców czuć pestkę grejpfrutową i ogólnie solidną goryczkę, lekko zalegającą. Niska podbudowa słodowa. [3.5]
            Wysycenie: Wysokie, jednak bez przesady. Nawet orzeźwia ten owocowy napój z prądem. [4]
            Opakowanie: Elegant z Mosiny to jak nasz sołtys z Wąchocka. Podoba mi się etykieta. [4]
            Uwagi: Niezłe piwo, jednak zbyt krótko leżakowane. Za dużo jabłek.
            Warka 18.09.2016.

            Moja ocena: [3.1]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9732

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty, zmętniony. [4]
              Piana: Białą, bardzo drobna, średniowysoka ale trwała. [4]
              Zapach: Dość standardowy: chmiel i tło słodowe, ale bardzo harmonijny. [4]
              Smak: Słód, chmiel i minimalny ślad owoców. Znowu - niby nic, ale naprawdę smaczny. [4]
              Wysycenie: Dość wysokie. [4]
              Opakowanie: Pokal Chmielarni w Chmielarni. [3.5]
              Uwagi: Chyba trafiłem na nową/świeżą warkę, bo mnie Elegant naprawdę smakował. Oczyma wyobraźni widziałem siebie, sączącego Eleganta pod parasolem w ogródku piwnym w upalne popołudnie... .

              Moja ocena: [3.975]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎