Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Kraftwerk] [Kattowitzer] Rauch Alt

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Kraftwerk] [Kattowitzer] Rauch Alt

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brązowy, mętny. [4]
    Piana: Średnia, szybko opada. [4]
    Zapach: Przyjemna wędzonka, raczej szynkowo-serowa. [4.5]
    Smak: Słodkawy, słodowy, wędzony, na koniec ziołowa goryczka, średnia, długa. [4.5]
    Wysycenie: Średnie. [4]
    Opakowanie: Ładna etykieta, ale dość zachowawcza, niewiele się tu dzieje. [4]
    Uwagi: Smaczne piwo, wędzonka jest wyraźna, ale nie dominuje całości, goryczka ziołowa stosunkowo silna. Wydaje się gęstawe, słodowe, a nawet słodkawe.

    Moja ocena: [4.375]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemnobrązowy [4.5]
      Piana: średniopęcherzykowa, szybko znika, nie zostawiając śladów [3]
      Zapach: wędzonka, karmel, skórka od ciemnego pieczywa [4]
      Smak: lekka wędzonka, wyraźny karmel, słodowe, dość słodkie, ale nie mdłe [4]
      Wysycenie: niskie, ale nie przeszkadza [4.5]
      Opakowanie: Przyjemne dla oka, jest wszystko co istotne, do tego czytelnie [5]
      Uwagi: Bardzo przyjemne piwo, jedno z lepszych w swoim gatunku, chociaż w większych ilościach raczej nie pijalne ze względu na słodycz.

      Moja ocena: [4]

      Comment

      • rafael52
        • 12-2013
        • 478

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: bursztynowy, miedziany, zamglony. [4.5]
        Piana: niska, szybko znika. [2.5]
        Zapach: wędzonka, lekki dym z ogniska, przyjemne aromaty słodowe, opiekane, karmelowe, całość zrównoważona. [4]
        Smak: przyjemna pełnia, wyraźne nuty słodowe, karmelowe, delikatne melanoidyny, przyjemna wędzonka, goryczka średnia, wyraźna. [4]
        Wysycenie: średnie, lekko w kierunku niskiego, dobre. [4.5]
        Opakowanie: grafika całkiem ładna, jest pełen skład. [4]
        Uwagi: warka do 27.01.2016, przyjemne piwo, warte spróbowania.

        Moja ocena: [3.9]
        Attached Files
        Last edited by rafael52; 25-08-2015, 22:34.

        Comment

        • Mars276
          Senior
          • 07-2014
          • 134

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Miedziany. Piwo jest idealnie klarowne. [5]
          Piana: Średnio obfita, drobnopęcherzykowa. Mało trwała. Koronka nienajgorsza. [3.5]
          Zapach: Mocno wędzony w stylu szynkowym (wędzonka bukowa). Z tyłu odrobina karmelu i rozpuszczalnika. Wędzonka jest fajna i intensywna - jest to jedno z najmocniej wędzonych polskich piw jakie piłem. [4.5]
          Smak: Mocno wędzone, goryczka niska, ale wyczuwalna. W tle powtarza się odrobina karmelu i rozpuszczalnika. Piwo jest półsłodkie, średnio pełne. Bardzo fajne. [4.5]
          Wysycenie: Niskie do średniego - idealne. [5]
          Opakowanie: Etykieta mnie nie przekonuje, aczkolwiek plus za podanie wszelkich potrzebnych informacji. [3.5]
          Uwagi: Jedna z najlepszych wędzonek w Polsce. Brawo! Gorąco polecam.

          Moja ocena: [4.4]

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brązowy, mętne. [4]
            Piana: Szybko opada, zostawia mało śladów na szkle. [3]
            Zapach: Intensywna szynkowa wędzonka, dym z ogniska, niewielki karmel. [4.5]
            Smak: Goryczka średnia, przykryta wysokim poziomem wędzonki. Słód duży, piwo jest pełne ze sporym karmelem. [3.5]
            Wysycenie: Niskie, odpowiednie. [4]
            Opakowanie: Ładna, czytelna etykieta na której podano pełny skład. Terminu ważności trzeba się domyślać. [4]
            Uwagi: Piwo wyróżnia się pośród innych podobnych dość dużą wędzonką w aromacie. Warka 27.01.2016.

            Moja ocena: [3.875]

            Comment

            • Brodzislaw
              Senior
              • 09-2013
              • 1020

              #7
              Kolor herbaciany/miedziany, lekko zmętniony.
              Po otwarciu butelki poszło wędzonką w nucie szynki i sera. Zapowiada się „mniamniuśnie” jak powiadają moi znajomi ze spływów kajakowych. Z czasem dochodzi też wędzoność od drewna i słodycz słodów. Smak też oprawiony jest wędzonką, z tymże dominują tu słody – słodkawe (generalnie). Goryczka też jest – ugładzona i niezbyt intensywna, podkreśla wędzonkę będącą głównym bohaterem tegoż piwa.

              Comment

              • eutanatos
                Member
                • 11-2010
                • 43

                #8
                Z góry przepraszam, jeżeli pytanie wyda się wam głupie.
                Dlaczego są wymienione aż trzy browary w nazwie?

                Comment

                • jacekwerner
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2837

                  #9
                  Kraftwerk i Kattowitzer ( tzw. "browary kontraktowe" ) uwarzyły to piwo (kooperacyjnie ) w browarze w Wąsoszu.
                  Ochotnicza Straż Piwna
                  BAZA = 7446

                  Comment

                  • Dzoshu
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 496

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brąz, zmętniony. [4.5]
                    Piana: Słaba, nie chce się tworzyć, błyskawicznie znika. [2]
                    Zapach: Intensywna wędzonka, dym. [4]
                    Smak: Słodki, karmelowy. Wędzonka nie daje o sobie zapomnieć. Goryczka dopiero na finiszu, dość długa, tytoniowa. [4.5]
                    Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                    Opakowanie: Fajne, przemyślane z kompletem informacji. [4.5]
                    Uwagi: Warka 27.01.2015 Bardzo fajne piwo. Styl idealnie pasuje do wędzonki - w moim odczuciu lepiej niż koźlaki.

                    Moja ocena: [4.075]
                    Attached Files
                    Last edited by Dzoshu; 04-09-2015, 22:51.

                    Comment

                    • Pinio74
                      Senior
                      • 10-2003
                      • 3881

                      #11
                      Miłośnikom wędzonek Rauch alt na pewno zasmakuje. Generalnie piwo jest mocno wędzone, wygładzone przez słodowo-ciastkowe nuty, z dość konkretną ziołową goryczką na finiszu.
                      Generalnie bardzo dobre. Będę chętnie do niego wracał. Kupione w niezawodnej Winotece Płockiej.
                      BIRRARE HUMANUM EST

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Brązowy, mętny. [5]
                        Piana: Nie za wysoka i przeciętnie trwała. [3]
                        Zapach: Potężna wędzonka. Wiem, że to kiepski i dosyć enigmatyczny opis, ale poza nią właściwie nic nie czuć - niemniej ja tak lubię. [4.5]
                        Smak: Wędzonka, wędzonka i jeszcze raz wędzonka. A do tego delikatny posmak spalonych kabli, smoły i piekła. Lubię to! [4.5]
                        Wysycenie: Niskie, pasuje. [5]
                        Opakowanie: Są Katowice, więc mi się podoba. Gotyk, Reinheitsgebot, skład pełen, informacji komplet. Kapsel bez nadruku. [4.5]
                        Uwagi: Piłem to piwo w wersji "domowej", piłem to piwo w wersji "komercyjnej". Niezmiennie mi smakuje.

                        Moja ocena: [4.4]

                        Comment

                        • Brodzislaw
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 1020

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Pomiędzy ciemną herbatą a brązem. [4]
                          Piana: Początkowo obfita opadła do minimalnej warstwy [3.5]
                          Zapach: Głownie wędzonka szynkowo-serowa w tle słody [3.5]
                          Smak: Wędzone słody i minimalna goryczka. [3.5]
                          Wysycenie: Niezbyt wysokie, ku średniemu - optymalne [4.5]
                          Opakowanie: Styl retro, estetyczna i czytelna Pasuje do tytułu. [4]
                          Uwagi: Ciekawostka ale nie będzie moim ulubionym stylem.

                          Moja ocena: [3.6]

                          Comment

                          • rgrzech
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 230

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Głęboki bursztyn, miedź, piwo klarowne. [4.5]
                            Piana: Kremowa, drobna i skąpa. [3]
                            Zapach: Przyjemna ogniskowa wędzonka, oraz nuty słodowe, chlebowe, melanoidynowe i chmielowe. [4]
                            Smak: Analogiczny do aromatu. Nieprzesadzona, ogniskowa wędzonka, uzupełniona nutami chlebowymi, słodowymi i lekko orzechowymi. Goryczka wyraźna, przyjemna, ziołowa, w niemieckim stylu. Pełnia wysoka, piwo jest dość słodkie ale niezamulające, pije się je bardzo przyjemnie. Finisz krótki, z nutami dymu i chmielu. [4]
                            Wysycenie: Odpowiednie, niskie. [4.5]
                            Opakowanie: Szata graficzna oszczędna, dobrze nawiązuje do niemieckich odpowiedników. [4]
                            Uwagi: Bardzo dobry alt, uzupełniony przyjemną wędzonką. Pierwsze piwo z Kraftwerku, które mi smakowało. Brawo.

                            Moja ocena: [3.95]

                            Comment

                            • melor
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 364

                              #15
                              aromat: Lekka wędzonka, kiełbaska z ogniska Przyjemna, podoba mi się
                              kolor: ciemny rubin
                              piana: właściwie brak
                              smak: Jest wędzonka, ale nie ma szału. Nie jest przesadzona ani bardzo wyraźna. Czuć że jest. Smakuje mi, jest bardzo pijalne. Nie czuję niestety aromatów chmielowych, ani wysokiej goryczki (gdzie te 50 IBU?). Dobre, ale trochę wodniste.
                              6,5/10

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎