Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Kraftwerk] Browning

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, [Kraftwerk] Browning

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Marchi
    Senior
    • 12-2006
    • 130

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Klarowana herbeta. Piękny kolor. [5]
    Piana: Bardzo puszysta, wysoka, drobno i średniopęcherzykowa. Strzępi się i tworzy fantazyjna fale w IPA Glassie. Po kilku minutach centymetrowa warstwa. [4]
    Zapach: Po odkapslowaniu z butelki uwolnił się mocny aromat Simoce i Citry, szybko jednak zniknął i pozostała czysta Belgia. Słodka derka. Fantastycznie. [5]
    Smak: Czuć moc i głębie piwa. W smaku zdecydowanie dominuje jego belgijska, niż IPA'owa natura. Czysty, pozbawiony wad smaku. Wzorzec stylu. [5]
    Wysycenie: Raczej niskie, czyli świetne. [5]
    Opakowanie: Uwielbiam tę serię etykiet. Pełny skład. [5]
    Uwagi: Ehh. Po trzech piwach, które do tej pory piłem z Kraftwerka (M16, Zabobon, Heksa) coś mi się nie zgadzało w prywatnych statystykach naszych rzemieślników. Wszystkie te piwa były świetne, więc o noty browaru bardzo wysokie. Wziąłem więc Belgian IPA, bo uznałem, że to będzie prawdziwy sprawdzian umiejętności. Zdali go śpiewająco. Jeżeli spróbuję drugiej warki i będzie równie dobra, to postawię to piwo nad Deep Love. Bierzcie i pijcie.

    Moja ocena: [4.9]

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy, zmętniony. [4.5]
      Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, szybko się dziurawi i opada. [3]
      Zapach: średnio intensywny, dominuje aromat Citry, w tle delikatne fenole, przyprawy, trochę akcentów słodowych, karmelowych, są również lekkie owocowe estry. [3.5]
      Smak: spora pełnia słodowa, tak jak w aromacie wyraźne nuty Citry, delikatne przyprawy, trochę estrów, goryczka średnia w kierunku niskiej o charakterze chmielowym oraz lekko przyprawowym. [3.5]
      Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
      Opakowanie: w stylu serii, ale tym razem trochę niespójna jak dla mnie, jest namiastka składu. [3.5]
      Uwagi: warka do 13.12.2015, miałem nie kupować, ale skusiła mnie wcześniejsza recenzja.

      Moja ocena: [3.55]
      Attached Files
      Last edited by rafael52; 04-08-2015, 00:48.

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Rafael52, komu następnym razem zaufasz?
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, lekko mętny. [4.5]
          Piana: Dość wysoka, trwała. [4.5]
          Zapach: Owocowy, słodki, owoce tropikalne. Belgii brak. [3.5]
          Smak: Ziołowy, lekko drożdżowy, posmak suszu, goryczka ziołowo-cytrusowa, raczej średnia, dość wodniste. [3.5]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Stylowe, ładne, ale jakoś Browning nie kojarzy mi się z bronią myśliwską [4]
          Uwagi: Niezbyt belgijski charakter, smak specyficzny, głównie ziołowy. Dość dziwne.

          Moja ocena: [3.7]

          Comment

          • TomaszM
            Member
            • 04-2015
            • 45

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bardzo ładny ciemny bursztyn, lekko zmętnione [4.5]
            Piana: Na początku obfita i ładna, ale szybko zniknęła i zostały na powierzchni małe pieniste wysepki [4]
            Zapach: Bardo delikatny, ledwo wyczuwalne amerykańskie chmiele, ale z drugie strony nie czuć jakichś wad. [4]
            Smak: Gdybym pił to piwo nie znając stylu nigdy nie wpadłbym na to, że to IPA w dodatku na belgijskich drożdżach. Goryczka niska i słabo wyczuwalna przyprawowość od belgijskich drożdży. Poza tym lekkie w piciu. [3.5]
            Wysycenie: Prawidłowe [4.5]
            Opakowanie: To piwo kupiłem już kilkanaście dni temu i o nim zapomniałem. Kiedy wziąłem je ponownie do ręki zastanawiałem się kto jest autorem i musiałem szukać na etykiecie bo autorzy kompletnie zakamuflowani. Opakowanie estetyczne ale Kraftwerk powinien przypilnować, aby jego marka była bardziej zauważalna. [3.5]
            Uwagi: Dziwne IPA, które nie zajeżdża Belgią. Wprawdzie nie jestem miłośnikiem silnych belgijskich akcentów w piwie, jednak tutaj było ich zdecydowanie za mało.

            Moja ocena: [3.825]

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemny bursztyn, lekko zmętnione [4.5]
              Piana: Średnia, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, pozostawia kożuszek, piękny lacing [4]
              Zapach: owoce tropikalne, lekko przyprawowy, zdecydowanie za mało intensywny aromat [3]
              Smak: piwo jest trochę wodniste, owocowe, ziołowe, cytrusowe, przyjemna, średnio-niska, żywiczna goryczka, szczątkowe nuty drożdżowe. [3.5]
              Wysycenie: śrenio-niskie, za niskie [3]
              Opakowanie: Ładna, detaliczna grafika, bardzo mi się podoba, pełny skład [5]
              Uwagi: Piwo jest zbyt wodniste, trochę brakuje mu goryczki, no i aromat jest znikomy(pite w zalecanej temp. ~12 *C), zdecydowanie za mało Belgii.

              Moja ocena: [3.475]
              Last edited by rafalek21; 05-09-2015, 19:18.

              Comment

              • cejot
                Member
                • 11-2014
                • 64

                #8
                Jak dla mnie piwko świetne, dobre połączenie Belgii i Ameryki. Na pierwszy plan czuć belgijskie zapachy i smaki, potem pojawia się przyjemna i dość gładka goryczka, która sobie trochę zalega, ale nie nachalnie. Dobry trunek, nieźle zbalansowany, polecam spróbować.

                Comment

                • Brodzislaw
                  Senior
                  • 09-2013
                  • 1020

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Bursztynowy "zamglony" [4]
                  Piana: Jasna obfita z początku opadła do małej warstwy i tak stała! [4.5]
                  Zapach: Kiepsko - głownie słodowy - owocowy plus drożdże. Z tyłu wyczuwalna była żywica [2.5]
                  Smak: Słodowa baza kontrowana przez owocową goryczkę, lekko nawet zalegającą. [3]
                  Wysycenie: Średnie - optymalne. [4.5]
                  Opakowanie: Najmocniejsza chyba strona tego piwa [4.5]
                  Uwagi: Typowy przeciętniak Kraftwerku. Do wypicia ale nic ponadto.

                  Moja ocena: [3.175]

                  Comment

                  • Rogerson
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 421

                    #10
                    Nie wiem co Browning ma wspólnego z Belgią, bo piwo smakowało jak słabiutka APA, a pachniało jak koncernowy lager. Masakra że za takie coś woła się teraz ponad 8 zeta.

                    Kolejna nauczka, że zamiast próbować kolejnych nowości, lepiej skupić się na tym co dobre i sprawdzone.

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎