Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Marble, Chocolate Marble Coffee Liquorice

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    Marble, Chocolate Marble Coffee Liquorice

    Początkowo myślałem, że to jest to piwo, bo też 5,5% alk.:



    ale oni wypuszczają różne serie piw i nie wiadomo, czy to stout, porter, bo na butelce nie ma informacji. W tym wypadku jest to Black IPA (wyczytałem m.in. na rate beer, ich strona milczy na temat tego piwa, albo nie znalazłem...). Jeśli tak, to specyficzny reprezentant stylu.

    Aromat - intensywny na początek wyraźne palone słody z czekoladą, trochę owoców, lukrecja
    Piana - kremowa, umiarkowanie gęsta, kremowa, dość trwała
    Barwa - prawie czarny brąz, nieprzejrzyste
    Wysycenie - średnie, przyjemnie musuje
    Smak - tony czekoladowe, palone z lekkim kwaskiem, goryczka przyjemna, nie do końca ejlowa, z jednej strony palona, w małym stopniu chmielowa z owocową, lekko cierpką kwaskowością, z bardzo fajnie wkomponowaną lukrecją, nadającą specyficznej, nieco rozgrzewającej korzenności. Goryczka i kwasek przypominają afrykańskie odmiany kawy. Finisz długi, rześki
    Treściwość - pełne piwo, nie ciężkie

    Oryginalne piwo, niesztampowe, bardzo przyjemnie się piło, zdecydowanie udane moim zdaniem.
  • Dreamer
    Senior
    • 05-2003
    • 1576

    #2
    styl: porter
    alk. 5,5%

    Też parę dni temu natknąłem się na to piwo, ale niezależnie od klasyfikacji RateBeer, ja odnajduję tu górnofermentacyjnego portera.
    Klasyczny marblowski ciemniak z oferty podstawowej łączy cechy mild ale i górnofermentacyjnego portera. Warzony na zasypie ze słodu Maris Otter, czekoladowego (czekolady w piwie nie ma, kakao dodane było tylko raz - do pierwszej warki rozlewanej w caski w 2000 r.) i pszenicznego. Do nachmielenia użyto tradycyjnych brytyjskich odmian Admiral i Whitbread Goldings. Warzone od piętnastu lat piwo zdążyło podbić serca rzeszy fanów oraz nazdobywać różnych nagród w rozmaitych konkursach na terenie całego UK.

    Wrażenia podobne jak u DarkaD, choć nie wyczułem lukrecji...
    BARWA: ciemnobrązowy; pod światło ładna, głęboka, całkowicie klarowna wiśnia
    ZAPACH: intensywne nuty czekoladowe w stronę gorzkiej, ciemnej czekolady w towarzystwie wyrazistych palonych nut kawowych; bukiet bardzo stoutowy
    SMAK: mało tu słodyczy, dużo za to mocnej, gorzkiej czekolady i kwaskowatości pochodzącej od słodów palonych; bardzo przyjemna ta kompozycja - bardzo treściwa, słodowa, czekoladowa, a jednocześnie świeża, orzeźwiająca, kwaskowata; nieco później pojawia się słodycz lekko tylko wyklejająca podniebienie i drewniany, ziemisty, szlachetny aromat chmielowy w tle; bardzo dobry, klasyczny, górnofermentacyjny ciemniak.
    Attached Files
    Blog: Piwna Brytania

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎