Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

U Koníčka [Inne Beczki], Zissou APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    U Koníčka [Inne Beczki], Zissou APA

    Pora na kolejny produkt Innych Beczek. Nadal warzą w Vojkovicach, więc współpraca jak widać kwitnie. Zissou to American Pale Ale o zawartości alkoholu 5% i ekstrakcie 12° BLG. Autorami receptury są Marcin Pietranik oraz główny piwowar koničkowy Mojmír Velký, choć na opakowaniu nie podano dokładnego składu. A nazwa piwa nawiązuje do komedii Podwodne życie ze Stevem Zissou z Billem Murray'em w roli głównej. Stąd te barwne rybki na etykiecie

    Barwa bursztynowa, z pomarańczowymi odcieniami. Widocznie mętna.
    Biała piana o średniej, zróżnicowanej teksturze. Wolno się redukuje, nieznacznie osadzając na ściankach. Po kilku minutach zwarty i trwały kożuch na powierzchni.
    Zapach ciepły, słodki, tropikalny, zbudowany z aromatycznych chmieli, budzących nieodparte skojarzenia z pacyficznym rodowodem. Gdzieś w tle nieco drożdży i trochę ziarnistych nastrojów.
    Smak jest już znacznie mniej tropikalny. Pojawia się mocna słodowa część, o wygasających ziarnistych, chlebowych posmakach. Goryczka umiarkowana, choć długo utrzymująca się w ustach. Bardziej grejpfrutowa i trawiasta w charakterze. Stosunkowo mało owocowych estrów.
    Nasycenie umiarkowane, ale nie odbierające optymizmu.
    Butelka z etykietą kolorową jak rafa koralowa (albo odwrotnie...). Koničkowy kapsel firmowy.

    Sympatyczne piwo na lato. Ładnie pachnie, ma dobry balans w smaku. Nie męczy alkoholem. 8,5 w skali 1-10. I tylko ciekawi mnie kto z decydentów maczających paluchy w tym projekcie jest miłośnikiem tej dość płaskiej podwodnej komedii
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Pite w wersji beczkowej w Piwnych Sprawach, kolejne niczym się nie wyróżniające ale poprawne piwo. Wypite i zapomniane
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • AAlkoholik
      Junior
      • 04-2016
      • 1

      #3
      Kolor: bursztynowe [4]
      Piana:dość gęsta i średnio trwała [3.5]
      Zapach: orzeźwiające cytrusy[4.5]
      Smak: orzeźwiający cytrusowy smak, z długo utrzymującą się goryczką [4.]
      Butelka: etykieta kolorowa, przyciągająca uwag [5]

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎