Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Meantime, (Marks & Spencer) British Clipper IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Meantime, (Marks & Spencer) British Clipper IPA

    Sieć Marks & Spencer mocno weszła w piwny segment, kontraktując (?) produkty w wielu browarach na Wyspach. British Clipper IPA został uwarzony w londyńskim Meantime, który startował w 2000 roku z pozycji mikrusa, po drodze rozwijając się i uzyskując sporo nagród za swoje piwa. Niestety w maju tego roku (2015) łapy na tym obiecującym przedsięwzięciu (o mocach produkcyjnych porównywalnych z naszym Kormoranem) położył SAB Miller, włączając je w skład swojego imperium...
    Piwo, które mam przed sobą ma 6% alkoholu i przy jego produkcji wykorzystano chmiele Fuggles i Goldings.

    Barwa bursztynowo-herbaciana. Nieznacznie mętna.
    Drobna, cienka, lekko żółtawa piana. Szybko znika, pozostawiając obrączkę wokół szkła i odległą mgławicę na środku. Pod koniec degustacji już nic z niej nie zostaje.
    Aromat interesujący. Ziołowy, o jakbym miętowym charakterze. Odrobina owoców cytrusowych, lekki kwasek i słodka, karmelowa słodowość.
    Smak w pierwszej chwili ziołowy, cierpki. Po chwili pojawia się słodka, karmelowa baza z dodatkiem tostów. W posmakach długa, trawiasta goryczka, odrobina diacetylu oraz nieznaczna alkoholowa smuga.
    Nagazowanie średnie, odczuwalne w ustach.
    Butelka 330ml z prostą, ale schludną etykietą, na której motyw tytułowego klipra, co oczywiście ma nawiązywać do stylu piwa i transoceanicznych podróży z mocno nachmielonym trunkiem w ładowniach. Kapsel wprost z taśmy fabrycznej.

    Przyzwoite piwo, o ładnym bukiecie i sympatycznym profilu smakowym. I z karygodnie krótką pianą. Jak na marketowy wypust jest jednak w sumie całkiem dobrze. 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • VanPurRz
    Senior
    • 09-2008
    • 4229

    #2
    Chciałem coś o tym piwie napisać ale poprzedni post wyczerpuje temat. Może ten alkohol zbytnio wychodzi. Ogólnie przyzwoite, udane piwo. Niestety jego cena powala-chyba 13 zł za 0,33
    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

    Comment

    • legart
      Senior
      • 06-2012
      • 913

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika VanPurRz Wyświetlenie odpowiedzi
      Chciałem coś o tym piwie napisać ale poprzedni post wyczerpuje temat. Może ten alkohol zbytnio wychodzi. Ogólnie przyzwoite, udane piwo. Niestety jego cena powala-chyba 13 zł za 0,33
      Teraz widziałem je po 8,39 w promocji

      Dla mnie alkohol za bardzo podbija cierpkość, ale ogólnie przyzwoita IPA
      Last edited by legart; 06-10-2015, 07:16.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎