Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Beer Bros, Dżentelmenel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Beer Bros, Dżentelmenel

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: brunatne, mętne [4]
    Piana: beżowa, drobna, zwarta, utrzymuje się dłuższy, opada zauważalnie [3.5]
    Zapach: słabiutki, starego zboża, gdzieś w tle jakieś owoce, śliwki... [3.5]
    Smak: pełne, treściwe, w smaku lekka goryczka, mocny posmak zbożowy, lekko wytrawny, delikatne słodowe smaki pod koniec łyczka, całość dobrze zbalansowana [3.5]
    Wysycenie: minimalnie za duże [4.5]
    Opakowanie: etykieta z komiksem z drugiej strony, gładki kapsel [3.5]
    Uwagi: Przyjemne piwo, ciekawe, warte ponownego sięgnięcia byle nie za często

    Moja ocena: [3.575]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Jest fotka to wrzucę mimo zarzutów nagminnego wrzucania przeze mnie zdjęć
      Attached Files
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • dyczkin
        Serce w kolorze blaugrana
        • 05-2011
        • 3657

        #4
        Jesteś pierwszy, jest OK .
        Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

        Moje warzenie // Piwny Wojownik

        Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

        Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Nawet gdyby było i dziesięć to jak miałbym wrzucić to bym wrzucił. Zresztą od kilku miesięcy w ogóle przestałem focić polskie piwa (dzięki Twojej uwadze m.in). Sam uznaj czy to zubaża browar.biz czy wręcz przeciwnie, działa na jego korzyść będąc "lżejszym".
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23792

            #6
            Co za bzdurna gadanina
            Last edited by ART; 04-11-2015, 08:34.
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              #7
              Beciku drogi, pięć zdjęć tej samej ety to gruba przesada, jedno Twoje w tym temacie wystarczy.
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • dlugas
                Senior
                • 04-2006
                • 4014

                #8
                Do tego jedno i jakie artystyczne :]
                możesz mieć monopol na takie foty, bo miło to wygląda
                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                Comment

                • pawel_lublin
                  Junior
                  • 09-2015
                  • 7

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny bursztyn wpadający w brąz. Ładnie mętne. [5]
                  Piana: Słaba, drobnopęcherzykowata, niestety nie koronkuje, być może dlatego że lana w sklepie z beczki do butelki, a następnie dopiero do szkła. [2.5]
                  Zapach: Niesamowity, owocowy, bardzo przyjemny. Lekko słodkawy. Czuję winogrono, cytrusy, zielone jabłuszko. Wyczuwalne lekkie masełko, ale jest przyjemne. [5]
                  Smak: Czuć bardzo wyraźne cytrusy, grapefruit, , gdzieś dalej słody. Goryczka średnia do średnio mocna. W odczuciu pełne, gładkie. [5]
                  Wysycenie: nasycenie niskie, prawie że brak. Pewnie dlatego że z beczki do butelki. Gładkie. [4.5]
                  Opakowanie: Etykietki chłopaków z BeerBross bardzo mi się podobają. Unikalny styl i wzornictwo. Do tego zapadająca w pamięć nazwa. No i te komiksy z tyłu! [5]
                  Uwagi: Bardzo dobre piwo. Następnym razem ocenię gdy zdobędę butelkę.

                  Moja ocena: [4.725]

                  Comment

                  • jacekwerner
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2837

                    #10
                    W zapachu cytrusy ( po ogrzaniu lekki, nienachalny alkohol ), w smaku podobnie plus lekka wędzonka plus przypieczona skórka chleba plus wyraźna ziołowa goryczka. Jest gęsto, treściwie i smacznie. Tylko piana się temu menelu nie udała ...
                    By the way - w składzie :
                    - 11 różnych słodów
                    - 43 gatunki chmielu
                    - 3 szczepy drożdży
                    czyli Dżentelmenel na bogato
                    Ochotnicza Straż Piwna
                    BAZA = 7446

                    Comment

                    • kenny
                      Senior
                      • 04-2009
                      • 712

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnobrązowy, z rubinowymi refleksami. Mętne. [4]
                      Piana: Niska, szybko opada, zostaje niewielki kożuch. [3.5]
                      Zapach: Słodowy, karmelowy, niezbyt silny. [3.5]
                      Smak: Słodowy, karmelowy, zbożowy, cytrusowa chmielowość, niezbyt silna, na koniec lekko palony posmak i niska goryczka. [4]
                      Wysycenie: Niskie. [4]
                      Opakowanie: Niezła etykieta, choć wygląda trochę budżetowo. Fajna nazwa. [4]
                      Uwagi: Smaczne, ale posmaki nie są zbyt intensywne. Piłem je jakiś czas temu z kija i było lepsze, bardziej aksamitne i profil smakowy był dużo wyraźniejszy. Smak dość złożony, warto spróbować.

                      Moja ocena: [3.775]

                      Comment


                      • #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowy [4]
                        Piana: Beżowa, niezbyt wysoka, delikatny lacing [3.5]
                        Zapach: Lekki alkohol, delikatna wędzona, trochę cytrusów od chmielu, karmel. [3.5]
                        Smak: Karmel, wędzonka, cytrusy. Całkiem przyjemna i średnia goryczka. [4]
                        Wysycenie: Niskie [3.5]
                        Opakowanie: Ciekawa choć u dżentelmenela brakuje mi czegoś więcej poza adidasami [4]
                        Uwagi: Według mnie za dużo karmelu, bo o ile w aromacie nie przykrywa pozostałych to w smaku już tak. No i za mało dymu ale jako fan szynek w płynie mogę być nieobiektywny.

                        Moja ocena: [3.75]

                        Comment

                        • kaczka116
                          Senior
                          • 10-2015
                          • 1350

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bursztynowy, dosc klarowne [4]
                          Piana: Szybko opada, lekki korzuch, slabo oblepia szklo [3]
                          Zapach: I tutaj zaczynaja sie schody. Troche cytrusowy, gdzies w tle wedzonka. Ubogo jak na taki sklad na etykiecie. [3]
                          Smak: Karmelowe az za bardzo, zakrywa duzo chmieli, jedynie chyba jakies Citra albo Simcoe, Mosaic lub Cascade sie gdzies probuje przebic ale tez bardzo slabo. Gdzies w tle wedzonka i lekka od tego kwaskowosc. [3]
                          Wysycenie: Dla mnie troszke moglo by byc wyzsze. [3]
                          Opakowanie: Nie jestem milosnikiem etykiet Beer Bros. ale tutaj nawet fajne, ciekawy papier i historyjka po drugiej stronie (jak to nakleic na kartke?). Sklad w miare dokladny, brakuje tylko spisu chmieli, a mogli sie pokusic o ich wypisanie. Kapsel srebrny golas. [3.5]
                          Uwagi: Dlugo czekalo to piwo na swoja kolejke, az termin przydatnosci troche mnie do niego zmusil, a planowalem kiedy indziej go wypic. Twor bardzo dziwny to jest, jak na 43 chmiele to brakuje tego kopniecia, tego aromatu, tej goryczki a jest bardzo ubogo. Jak na 10 slodow to chyba tylko melanoidynowy i wedzony sie gdzies przebija najbardziej no i moze Pale Ale no i kolor chyba od monachijskiego jest. Jak na 3 szczepy drozdzy to powiem szczerze, ze nie wiem po co az tyle uzyto. Nie wiem co o tym myslec, ale moze jak sie pojawi kolejna warka, to sprobuje ja na swiezo.

                          Jakbym mial w domu nascie chmieli, ktore pozostaly w malych ilosciach i do niczego by sie nie przydaly, to na pewno bym takie cos dziwnego zrobil jak Dzentelmenel czy Hoopy Queen z Doctor Brew dla samej czystej ciekawosci jakby mi to wyszlo w domowych warunkach.

                          Warka: 10.05.16

                          Moja ocena: [3.075]
                          Nie mów hop zanim nie nachmielisz
                          Untappd

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: miedziany, zmętniony [4.5]
                            Piana: jasna w typie écru ze średnich pęcherzy, opadając (szybko) dziurawiła i pozostawiła ślad na szkle. [4]
                            Zapach: Nuty słodowe – karmelkowe, biszkoptowe łączyły się z owocowo-winnymi. W pewnym momencie miałem nawet skojarzenie z quadruplem. Po ogrzaniu wyszła lekka wędzonka/słody dymione raczej w nucie ogniskowej. Ale generalnie zapach jest mało intensywny. [4]
                            Smak: dość pełny, owocowo-cytrusowo-drożdżowy. Jest trochę słodko. Ale zaraz wchodzi goryczka, stanowiąca istny miszmasz. Na finiszu mamy cierpkie owoce, cytrusy z coraz bardziej zalegająca goryczką. Piwo z czasem staje się coraz bardziej wytrawne, winne. Alkohol ukryty, z czasem wychodzi efekt lekkiego pieczenia w przełyku. [4.5]
                            Wysycenie: średnie, mógłby być nieco niższe [4]
                            Opakowanie: Stylowe, tylko wkurza niedokładne naklejenie na butelczynę [4.5]
                            Uwagi: Irytuje natłok doznań a jednocześnie sprawia, że chce się tego piwa pić więcej i więcej. Słody wygrały pojedynek z chmielami, rodzajów których jest więcej.

                            Moja ocena: [4.25]

                            Comment

                            • Jetwro
                              Junior
                              • 05-2015
                              • 24

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ładny, rubinowy, klarowny. [5]
                              Piana: Wzbudzała się z trudem, pozostaje warstewka.
                              Ładny kremowy kolor. [3.5]
                              Zapach: Słodowo-karmelowy z owocami. Nic intensywnego. [3.5]
                              Smak: Słodki, aksamitny, słodowy. Z czasem co raz bardziej daje o sobie znać goryczka i cytrusy, a traci na pełni. Wędzonki nie ma, ale nie przeszkadza mi to. Smaczne. [4.5]
                              Wysycenie: ok [4.5]
                              Opakowanie: Typowe dla browaru, kapsel złoty. [3.5]
                              Uwagi: 7.1.17
                              Zakupiłem je w Żyrardowie (sklep w dawnej fabryce, jakby ktoś pytał). Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że za każdym razem, jak tam jestem, albo zabierają wszystkie butelki na festiwal, albo jest dostępne tylko jedno piwo. Dystrybucja na miejscu do poprawy.
                              Piwo przyjemnie zaskakujące, spodziewałem się przegięcia, a to było coś w stylu amerykańskiego koźlaka.

                              Moja ocena: [4.025]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎