Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Słodowy Dwór, Augustowskie Noce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Słodowy Dwór, Augustowskie Noce

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny bursztyn ze sporym zmętnieniem. [4]
    Piana: Biała, średniej trwałości, pęcherzyki również średnie. Lepi się do szkła. [3.5]
    Zapach: To co tygryski lubią najbardziej i to co mam za oknem : sosna, żywica, szyszki świerku. Jest też grejpfrut. Chinook robi dobrą robotę. [5]
    Smak: Goryczka średnia jak na AIPA, nie zalega, jest żywiczna, pestkowa. Podbudowa słodowa jest duża, alkoholu trochę za dużego nie czuć w smaku. Pod koniec wyłazi niepotrzebnie jakiś karmel. [4]
    Wysycenie: Niskie. [4]
    Opakowanie: Niewyszukana etykieta, ale urokliwa jak inne piwa ze Słodowego Dworu. W składzie chmiele: Chinook, Citra, Mosaic, Cascade. IBU 63. [4]
    Uwagi: Bardzo dobre piwo, pite często z kranu niecałe dwa tygodnie temu było jeszcze lepsze, bardziej orzeźwiające.
    Warka 01.10.2015.

    Moja ocena: [4.3]

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złotawo-pomarańczowy, zmętniony. [4.5]
      Piana: średnio wysoka, drobno i średnio pęcherzykowa, trwała, zostawia delikatne ślady na szkle. [4]
      Zapach: średnio intensywny, zdecydowanie owocowy, cytrusy, owoce tropikalne, przyjemny. [4]
      Smak: Słodowy-chmielowy, słodkawy, lekko owocowy. Goryczka jest średnio mocna, pozostawia przyjemny ziołowy posmak. Piwo jest średnio treściwe i nieźle pijalne. [3.5]
      Wysycenie: niskie. [4]
      Opakowanie: prosta, ładna etykieta, kontry brak, goły kapsel, podane podstawowe informacje. [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.8]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Zamglony bursztyn [4.5]
        Piana: Drobnopęcherzykowa, beżowa, średniowysoka, dość trwała, delikatnie firankuje. [4]
        Zapach: Owocowy, słodowy, cytrusy, lekko leśno-iglasty, trochę brakuje mu intensywności [4]
        Smak: Solidna podbudowa słodowa, cytrusowość, słodkie, średnio-wysoka żywiczna goryczka, lekko zalegająca, pozostawia ziołowy posmak na finiszu. Alkohol dobrze schowany. [4]
        Wysycenie: Niskie - mogłoby być odrobinę wyższe, ale nie jest złe. [4]
        Opakowanie: Prosta, ale ładna etykieta, pełny skład. [4.5]
        Uwagi: Smaczne i pijalne piwo, szkoda tylko, że takie drogie - złamało psychologiczną barierę 9 zł .

        Moja ocena: [4.05]

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2835

          #5
          Piwo zdominowane przez nuty żywiczne, nieśmiało przebijają się owoce tropikalne i cytrusy, towarzyszy temu solidna dawka goryczki
          ( grejpfrutowe albedo ), i faktycznie - jak u Dariusza - po lekkim ogrzaniu wyłania się lekki, przyjemny karmelek. Mnie przekonało - jestem na tak
          Warka : 02.08.2016.
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnopomarańczowy, mętny. [5]
            Piana: Jak na styl - mało imponująca. Raczej niska i nietrwała. [2.5]
            Zapach: Masło przeplatające się z całkiem przyjemnymi cytrusami. [3]
            Smak: I znowu to masło - wespół z nieprzyjemną, tępą, zalegającą goryczką. Czytałem inne opinie na tema tego piwa i trafiłem widać wadliwą partię - ale i tak gwoli uczciwości o niej napiszę. [2]
            Wysycenie: Nie za wysokie, w porządku. [5]
            Opakowanie: Jak pozostałe z serii. [4]
            Uwagi: Kupione w LeClercu za 6,99. Szkoda, jakby ktoś się przez coś takiego do craftu zniechęcił.

            Moja ocena: [2.8]

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Foto:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bursztynowy zmętniony. [4]
                Piana: Kremowa, bardzo drobna, wysoka i trwała. [4.5]
                Zapach: Klasyka - sosna, owoce tropikalne i delikatny chmiel. [4]
                Smak: Sosnowa goryczka, owoce cytrusowe w stylu grejpfrut-pestka-skórka. Ślad słodowy. [4]
                Wysycenie: Średnie. [4]
                Opakowanie: Znowu boleść - w "Trzech Beczkach" nalane do pokala "Książęcego"... [2.5]
                Uwagi: Smaczne piwo, ale mało się wyróżnia, bo mamy tego towaru na rynku coraz więcej .

                Moja ocena: [3.975]

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bursztynowy [5]
                  Piana: ecru, gęsta, zwarta, utrzymuje się do końca na piwie [4.5]
                  Zapach: owocowo-sosnowy [3.5]
                  Smak: pełne, treściwe, mocna goryczka, czasami zbyt mocna, przeszkadzały momentami iglaste posmaki, trochę cytrusów, dobra baza zbożowa [4]
                  Wysycenie: ciut za dużo [4.5]
                  Opakowanie: etykieta z kobiecym motywem, szata podoba mi się, gładki kapsel [4.5]
                  Uwagi: Smaczne piwo, wypite z przyjemnością

                  Moja ocena: [3.975]
                  Attached Files
                  Last edited by becik; 06-08-2016, 08:29.
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Bardzo smaczne, dobrze ułożone, zmiana szaty graficznej
                    Attached Files
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎