Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Birbant] American Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Birbant] American Weizen

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Marchi
    Senior
    • 12-2006
    • 130

    #2
    Fantastyczne piwo, które naprawdę jest American Weizenem - przynajmniej ja tak wyobrażam sobie definicję tego stylu. Gęste, konsystencją kojarzy mi się z sokiem marchewkowym, są cytrusy, są banany. Wspaniała treściwość. Inna sprawa, że to chyba drugi obok wywaru Doktorów przypadek, jaki piłem. Nie ma więc za bardzo z czym porównywać, ale próbka Doktorów nie ma żadnego podbicia do Birbanta.

    Pite z kija w Viva La Pinta, ocena z artomatu będzie po próbie butelkowej.

    Comment

    • kenny
      Senior
      • 04-2009
      • 712

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnożółty/jasnobursztynowy, mocno zmętniony. [4.5]
      Piana: Średnia, dość trwała. [4]
      Zapach: Goździki, drożdże, lekka chmielowość. [4.5]
      Smak: Treściwe, drożdże i zbożowy posmak, cytrusowa chmielowość i takaż goryczka, niska, dość długa. [4.5]
      Wysycenie: Średnie/wysokie. [4.5]
      Opakowanie: Estetyczna etykieta, choć dobór kolorów mnie nie przekonuje. Ładna tabelka z danymi, markowy kapsel. [4]
      Uwagi: Smaczne piwo, znacznie ciekawsze niż te w stylu american wheat. Czuć, że to weizen nachmielony po amerykańsku, jest charakterystyczna zbożowa słodowość i drożdżowy posmak, są goździki, ale i cytrusowa chmielowość. Bananów niestety nie wyczułem, ale goździki są wyraźne. Bardzo gęste, treściwe. Polecam.

      Moja ocena: [4.425]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złoty, mętny [4.5]
        Piana: wysoka, drobnopęcherzykowa, średnio trwała, biała [4]
        Zapach: intensywny aromat cytrusów, goździków, banana i drożdzy [4.5]
        Smak: wyraźne goździki i drożdże, słodowa kwaskowatość, delikatny banan, średnia(idealna) cytrusowa goryczka. Piwo jest dobrze zbalansowane [4.5]
        Wysycenie: średnio-wysokie, mogłoby być odrobinę wyższe [4]
        Opakowanie: Ładna, prosta grafika, komplet informacji, wszystko czytelne, własny kapsel. [5]
        Uwagi: Bardzo smaczne piwo pszeniczne, dużo w nim weizena i sporo ameryki, bardzo pijalne i orzeźwiające, przez co szybko znika.

        Moja ocena: [4.45]

        Comment

        • Glingorth
          Senior
          • 04-2014
          • 283

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Mętny, żółto pomarańczowy. [5]
          Piana: Drobna, ale co najważniejsze pozostaje do końca, oblepia delikatnie szkło i cieszy oko. [4.5]
          Zapach: Dominuje przyjemny aromat goździków, drożdże, a w tle da się wyczuć lekką żywiczność. [4.5]
          Smak: Świetna pełnia, złożony smak. Drożdże, pszeniczna słodowość, goździki, cytrusowe posmaki. Przydało by się odrobinę więcej goryczki. [4.5]
          Wysycenie: Odpowiednie. [4]
          Opakowanie: Podoba mi się ten styl. Ciekawszy niż starsze etykiety Birbanta. Do tego pełen skład i firmowy kapsel. [4.5]
          Uwagi: Spodziewałem się kolejnego średniego american weizena, który jest przeładowany chmielem. Tym czasem otrzymałem bogatego w smaku i aromacie bardzo dobrego przedstawiciela gatunku.

          Moja ocena: [4.5]

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółty, bardzo mętne. [4.5]
            Piana: Śnieżna, bardzo wysoka i trwała. Ślad na szkle mógłby być bardziej okazały. [4]
            Zapach: Bardzo intensywny, bananowy, przyprawowy i cytrusowy. [5]
            Smak: Słód niezbyt duży, za mało banana, goździków w sam raz. Piwo jest ciekawie kwaskowate, orzeźwiające. Goryczka niska, cytrusowa. W tle chlebek. [4]
            Wysycenie: Średnie, wolałbym trochę wyższe. [3.5]
            Opakowanie: Na etykiecie jakaś zaciemniona laska z warkoczami pod górę. Nie podoba mi się. Jest podany czytelnie komplet informacji o piwie. Kapsel firmowy. [3]
            Uwagi: Za mało słodu i goryczki, trochę za dużo kwasku, ale ogólnie pozytywne wrażenia.
            Data do 05.02.2016.

            Moja ocena: [4.3]

            Comment

            • meszek0009
              Senior
              • 04-2014
              • 247

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasny, metny pomarańcz. [4.5]
              Piana: Biała, gęsta, dziurawi się dosyć szybko, pozostaje pierścień. [3.5]
              Zapach: Przyprawy od drożdży, lekki banan. Ale prym wiodą tutaj cytrusy od chmieli. Świetnie wkomponowane. [4.5]
              Smak: Z weizena mamy korzenne, lekko pikantne przyprawy i lepką teksturę piwa. Z American mamy pomarańcze i inne cutrusy. Podrasowany, jeszcze bardziej orzeźwiający pszeniczniak. Smaczne. [4]
              Wysycenie: Średnie, mogłoby być odrobinę wyższe. [4]
              Opakowanie: Ok. [5]
              Uwagi: Warką do 05.02.16, dlatego po 3 złote. Pilem je juz kiedyś i również mi smakowało.

              Moja ocena: [4.2]

              Comment

              • pitrek
                Junior
                • 02-2015
                • 10

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasne, mętne złoto z pomarańczowymi refleksami. [4]
                Piana: Początkowo drobnopęcherzykowa jednak szybko pojawiają się średnie pęcherzyki i opada do cienkiej warstwy, koronka mogłaby lepiej oblepiać szkło. [3.5]
                Zapach: Cytrusy, iglaki, żywiczność, delikatny banan,goździki. [4]
                Smak: Na wstępie delikatna nuta cytrusów i iglaków czyli Ameryka, później dają znać o sobie goździki i delikatny banan. Subtelna goryczka. [4]
                Wysycenie: Średnie [3.5]
                Opakowanie: Pierwszy plan to oczywiście uprzejma Pani niosąca pszeniczny napój, a w tle nawiązanie do amerykańskich chmieli. Etykieta czytelna z niezbędnymi informacjami. [4]
                Uwagi: American Weizen - można powiedzieć połączenie tego co lubię.Oczywiście każdy styl osobno jest bardziej wyrazisty i czarujący.Piwo poprawne, dobre. Spokojnie można degustować w upalne dni.

                Moja ocena: [3.925]
                Last edited by pitrek; 04-02-2016, 14:49.

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Pomarańczowy. Wyraźnie zmętniony [4]
                  Piana: Dość skromna, taka na 1 cm. Szybko też opada. Za to ładnie oblepia szkło [3]
                  Zapach: Owocowy. Wyraźnie czuć tropiki i cytrusy. Są też akcenty bananowe od słodów pszenicznych, które z czasem zaczynają dominować [4]
                  Smak: Banany tu dominują jeszcze bardziej niż w aromacie. Odchmielne cytrusy i tropiki też są, ale odzywają się subtelnie. Zacny Hefe-weizen ze szczyptą amerykańskości, która bardzo fajnie wzbogaca piwo. Spora treściwość jak na parametry. Pije się przyjemnie [4.5]
                  Wysycenie: Średnie w kierunku do wysokiego. Pasuje raczej [4.5]
                  Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, fajna kolorystyka. Dużo info [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.125]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎