Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zarzecze, [Solipiwko] Black Bicz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zarzecze, [Solipiwko] Black Bicz

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnobrunatny, lekko zmętniony. [4]
    Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, pojawiają się średnie pęcherzyki, ale dość wolno opada, zdobi szkło. [4]
    Zapach: sporo aromatów chmielowych, żywicznych, trochę cytrusów, wyraźne aromaty ciemnych słodów, gorzkiej czekolady, w tle przyjemny delikatny karmel. [4]
    Smak: średnia pełnia słodowa, trochę nut chmielowych, żywicznych, dość wyraźne nuty ciemnych słodów, gorzkiej czekolady, wyczuwalna również kwaśność od palonych słodów, goryczka średnia, żywiczna oraz palona, długa, deklarowanego IBU raczej nie czuć. [3.5]
    Wysycenie: średnie, dobre. [4.5]
    Opakowanie: całkiem ładna grafika, jest prawie pełen skład oraz komplet informacji o piwie. [4]
    Uwagi: warka do 19.02.2016.

    Moja ocena: [3.825]
    Attached Files
    Last edited by rafael52; 26-08-2015, 00:25.

    Comment

    • Kondziox2
      Junior
      • 05-2015
      • 2

      #3
      Ocena Black Bicz [SOLI PIWKO]

      Kolor: Ciemny brąz, z drobnymi refleksami jak na black ipa przystało .[4,5]

      Piana:Średnio obfita piana, średnio i drobno pęcherzykowa , kremowa, solidna [4]

      Zapach: Aromaty cytrusów i gorzkiej czekolady wybijają się na pierwszy plan, wyrazisty aromat ciemnych słodów, lekko karmelowe w przyjemny sposób, prawie jak nalewka czekoladowy-cytrusowa. [4,5]

      Smak: Na pierwszym palnie wysuwa się gorzka czekolada, karmel i lekko cytrusowo-roślina goryczka. Po dłuższym czasie można wyczuć w smaku likier czekoladowy. Faktycznie deklarowane IBU nie jest wyczuwalne. Goryczka minimalnie zalegająca, łodygowa i nieco jak w przypadku gorzkiego kakao. Przy tym ekstrakcie może się wydawać że brakuje nieco pełni [3,5-4]

      Wysycenie: Średnie może lekko wyżej , jak na takie piwo mogło by być nieco niższe. [4]

      Etykieta: Estetyczna, harmonijna, bardzo czytelna , nie rzuca się w oczy ale jest przyjemna dla oka [4]

      Uwagi: Warka do 19.02.2016, etykieta nieco zabrudzona .
      Piwo mimo minimalnych niedociągnięć warte spróbowania może nawet więcej niż raz

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Prawie czarny, nieprzejrzyste. [4]
        Piana: Słabo się tworzy ale jak już to oblepia szkło i długo się utrzymuje. [4]
        Zapach: Ciemny słód, czekolada, amerykański chmiel. Na początku lekka siarka ale szybko uleciała. [4]
        Smak: Dość gęste. Cierpkawe na wstępie ale po chwili pojawia się pełnia słodowa i czuć wagę ekstraktu. Bardzo intensywna gorzka czekolada i prażony słonecznik. Nutka chmielowa raczej w tle. Goryczka średnia, popiołowa. Alkohol świetnie ukryty. [4.5]
        Wysycenie: Niskie, pasuje. [4.5]
        Opakowanie: Fajna minimalistyczna etykieta z kompletem informacji. [4.5]
        Uwagi: Warka 19.02.16 Przyjemne, poprawne, ułożone. Spodziewałem się trochę więcej po tym ekstrakcie ale piwo jak najbardziej ok.

        Moja ocena: [4.25]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 31-08-2015, 23:10.

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Black bicz to dobre, ekstraktywne BIPA, z mocno zaznaczoną chmielowo-pestkową goryczką i palonym finiszem. Jak dla mnie trochę za mało jest tego słodowego ciała dopełniającego całość.
          W kategorii black ipa jest dobrze, ale z tym imperial, to tak trochę na wyrost.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • cyoorka
            Senior
            • 03-2007
            • 338

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brunatne. [4]
            Piana: Średnioobfita, drobna, raczej szybko opada, brudzi szkło. [4]
            Zapach: Połączenie ciemnych słodów i cytrusów, nie pozbawiony piekących nut alkoholowych. [4]
            Smak: Wytrawne, średnio pełne, czekoladowe, owocowe od chmielu, minimalnie palone na finiszu. Goryczka bardzo wyraźna, troszkę pozostająca, ale przyjemna. Lekko piekące w gardło od alkoholu. [4.5]
            Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. [4.5]
            Opakowanie: Fajne. [4]
            Uwagi: Udane, zdradziecko pijalne.

            Moja ocena: [4.225]

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobrunatny/czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
              Piana: Średnia, drobnoziarnista, szybko opada. Zostaje niewielki kożuch. [4]
              Zapach: Palony, karmelowy, cytrusowy. [4.5]
              Smak: Palony, popiołowy, karmelowy, cytrusowo-żywiczna chmielowość, goryczka średnia/wysoka, palona i pestkowa. [4.5]
              Wysycenie: Średnie/niskie. [4]
              Opakowanie: Niczym specjalnie się nie wyróżnia, ale jest estetyczne i dopracowane. [4.5]
              Uwagi: Gęste, niemal deserowe piwo. Goryczka intensywna, chyba trochę zbyt zalegająca. Mimo tego jest smaczne, nuty palone dominują, ale posmaki karmelowe i chmielowe dobrze je kontrują.

              Moja ocena: [4.425]

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemy brąz, prawie czarny, rubinowe refleksy pod światło [4]
                Piana: Średnio obfita, drobnoziarnista, gęsta, ciemny beż, powoli redukuje się do trwałego kożucha, ładny lacing [4]
                Zapach: Znaczna chmielowość, na pierwszym planie wyraźny las iglasty i cytrusy, potem palone-ciemne słody i gorzka czekolada, po ogrzaniu w oddali delikatny alkohol, całkiem dobrze schowany. Ogółem bardzo intensywny, wyraźny i przyjemny aromat. [4.5]
                Smak: Pełne,treściwe, wręcz gęste, delikatny kwasek, potem półsłodkie, dominują ciemne-palone słody pod postacią, intensywnie gorzkiej(palonej?) czekolady, dość średnio-wysoka długa(może nawet zalegająca) żywiczna goryczka(ale 112 IBU to to raczej nie jest), delikatne alkoholowe pieczenie na finiszu. [4]
                Wysycenie: średnie- odpowiednie [4.5]
                Opakowanie: Kontrastowa, prosta, acz ładna etykieta z kompletem informacji [4.5]
                Uwagi: Przyjemne gęste/mocne piwo, gorzka czekolada jest bardzo intensywna w smaku, mam wrażenie jakby działo się to kosztem innych smaków. Z jednej strony czuje się jakbym zjadł pół tabliczki gorzkiej czekolady, z drugiej bardzo mi smakowało. Bardzo fajne, piwo, dobre na chłodniejsze jesienne wieczory.

                Moja ocena: [4.225]

                Comment

                • Mars276
                  Senior
                  • 07-2014
                  • 134

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny brąz, w szkle czarne z brązowymi przebłyskami. Piwo jest lekko zmętnione. [5]
                  Piana: Obfita, drobnopęcherzykowa. Dość trwała. Ładnie oblepia szkło. [4]
                  Zapach: Żywiczny, sosnowy, z nutą grapefruita. Odrobina kawy i karmelu. Z tyłu wyłazi też trochę czekolady. Po zabełtaniu wyłazi paloność i mocniejszy karmel oraz minimalna ilość diacetylu. Bardzo dobry aromat. Alkoholu nie czuć w ogóle. [4.5]
                  Smak: Wytrawne. Pełnia niska do średniej. Alkohol doskonale schowany - praktycznie niewyczuwalny (leciutko rozgrzewa przełyk). Goryczka średnia do wysokiej (112 IBU to tu raczej nie ma), popiołowa, pozostająca dłużej na podniebieniu, ale w przyjemny sposób. Żywica, popiołowość i lekkie karmelki w stylu werthers original (diacetyl daje znać o sobie). Bardzo dobre piwo. [4.5]
                  Wysycenie: Niskie do średniego - idealne. [5]
                  Opakowanie: Etykieta w porządku, ale niczego nie urywa. Plus za podanie pełnego składu i wszelkich potrzebnych informacji. [4]
                  Uwagi: Świetne piwo. Jestem pod wielkim wrażeniem złożoności aromatu i tego jak doskonale ukryty jest tu alkohol. Rewelacja! Gorąco polecam.

                  Moja ocena: [4.475]

                  Comment

                  • yassmen
                    Senior
                    • 11-2012
                    • 288

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Nie jest idealnie czarne, ale bardzo tego bliskie. [4.5]
                    Piana: Jasnobeżowa. Drobniutka struktura i świetny lacing. Nie ma się do czego przyczepić. [5]
                    Zapach: Palone słody, lekki alkohol, ziarna prażonego słonecznika, kwas izowalerianowy. [3.5]
                    Smak: Niesamowicie pijalne jak na swoje parametry. Prażony słonecznik, nuty palone, ciemna czekolada. Goryczka przyjemna, podpalana; IBU raczej dalekie od deklarowanego. Świetnie schowany alkohol - odległy winny posmak. Szacunek. [4.5]
                    Wysycenie: Takie jak być powinno. [5]
                    Opakowanie: Prostota i przejrzystość. Czerń i biel etykiety, czarny kapsel, wystarczające info. [4.5]
                    Uwagi: Warka do 14.06.2016. Smakowało.

                    Moja ocena: [4.225]

                    Comment

                    • yoxik
                      Senior
                      • 10-2012
                      • 427

                      #11
                      Zarzecze, [Solipiwko] Black Bicz

                      Piana drobna trwała zdobi szkło. Kolor wpadający w czerń lekko zmętniony. Aromat chmiele amerykańskie las, iglaki i cytrusy. Smak lekka słodycz porządna dawka chmieli, las, żywica, czekolada, leciutki popiół. wszystko tu gra słodyczy jest nie za dużo nie za mało chmieli w sam raz a goryczka wyraźna i nie zalegająca, alkohol ukryty. Idealne black IPA dostaje moje WOW.
                      Również tutaj
                      https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                      Comment

                      • jerzdna
                        Senior
                        • 07-2014
                        • 240

                        #12
                        Warka czerwcowa. Piwo byłoby świetne (dużo lepsze) gdyby mniej karmelu rzucić bo po ogrzaniu IMO wyłazi aż za bardzo. Za to wielkie gratulacje za ukryty alkohol!

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9733

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Brunatny nieprzejrzysty. [4]
                          Piana: Beżowa, bardzo drobna, wysoka i dość trwała. [4]
                          Zapach: Sosna z lekkim tłem karmelowym, jakoś czuję się niedowąchany... [4]
                          Smak: Sosna, kawa, popiół, a w zasadzie ziemia (pod iglaki ), daleki posmak cytrusowy, ślad gorzkiej czekolady. [4]
                          Wysycenie: Niskie, OK. [4]
                          Opakowanie: Black jak cholera, nawet kapsel. Ale bicz już jakby trochę mniej... [4]
                          Uwagi: Mięsiste, konkretne piwo do spokojnej degustacji (takiej mlaszczącej).
                          Zdecydowanie smaczne, choć bez ekstatycznych uniesień.

                          Moja ocena: [4]

                          Comment

                          • Brodzislaw
                            Senior
                            • 09-2013
                            • 1020

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemnobrązowy wpadający w czerń [4.5]
                            Piana: beżowa z drobnych i średnich pęcherzy, niezbyt obfita. Opadając, lekko dziurawiła. [4]
                            Zapach: z butelki – ciemne słody z chmielami w nucie cytrusowo-ziołowej. W szkle podobnie: nuty słodów palonych z kawą gorzką, czekoladą na czele. Wyżej czuć chmiele ziołowo-cytrusowe. [5]
                            Smak: jest wytrawne. Kawa ekspresso z gorzką czekoladą miesza się z goryczką ziołowo-grejpfrutową, bardzo przyjemną. Na finiszu czuć leciutki kwasek i popiołową nutę od paloności, nieznacznie ale jednak! Z czasem dochodzi nuta alkoholowa i efekt rozgrzewania. Brak kopyrowego prażonego słonecznika. [4.5]
                            Wysycenie: Pomiędzy średnim a niskim - optymalne [4.5]
                            Opakowanie: Ascetyczne ale czytelne i dobre ingo [4]
                            Uwagi: Wyśmienita IBIPA

                            Moja ocena: [4.6]

                            Comment

                            • grodek
                              Senior
                              • 06-2015
                              • 527

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnobrunatny z lekkim zmętnieniem. [4]
                              Piana: Beżowa, średnio obfita, trwała. [4.5]
                              Zapach: Na pierwszym planie aromat cytrusów i sosnowymi, do tego trochę owoców. Za tym schowana kawa, gorzka czekolada i lekka paloność. [4]
                              Smak: Mocno treściwe, prawie gęste. Początkowo cytrusowo-iglaste posmaki, później do głosu dochodzi czekolada, kawa i słód palony. Całość fajnie zbalansowana, złożona. Goryczka na finiszu wysoka, grapefruitowa. [4.5]
                              Wysycenie: Niezbyt wysokie, średnie, dobrze dobrane. [5]
                              Opakowanie: Niezbyt krzykliwa, stonowana, ale w sumie dość elegancka. Brak dokładnego składu (słody, drożdże), kapsel czarny. [4]
                              Uwagi: Termin do 10.01.2018. Smaczne, treściwe, złożone w smaku piwo. Z chęcią jeszcze powtórzę.

                              Moja ocena: [4.3]
                              604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎