Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Porter (WARZONY w ŻYWCU DO 2004r. i od 2017)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marcin_wc
    Senior
    • 09-2005
    • 2115

    Kardynale mógłbyś przeczytać poprzedniego posta.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Ja proponuję aby zamknąć ten temat wtedy nikt nie będzie już mógł go ocenić, czy te oceny mogą zostać przeniesione tam gdzie trzeba?
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • YouPeter
        Senior
        • 05-2004
        • 2379

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
        Ja proponuję aby zamknąć ten temat wtedy nikt nie będzie już mógł go ocenić, czy te oceny mogą zostać przeniesione tam gdzie trzeba?
        Nie tyle bym zamknął ten temat bo miło będzie po jakimś czasie powspominać w tym temacie o prawdziwym żywieckim porterze ale bym usunął możliwość oceniania albo sprawił żeby link ten przekierowywał do Cieszyna.
        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          Być może jeszcze są pochowane w piwnicach pojedyńcze sztuki Portera z Żywca,więc nie zamykać


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • rotmistrz
            Senior
            • 06-2005
            • 469

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: praktycznie czarny, podświatło nie przejrzysty [4]
            Piana: drobnopęcherzykowa, kolor karmelowy, trwała, wysoka, [4]
            Zapach: wspaniały, czuć palony słód, lekkie wtrącenia owocowe [4.5]
            Smak: wspaniały,duża nuta goryczy [4.5]
            Wysycenie: jedyny n\minus praktycznie brak [2]
            Opakowanie: ostatnio w detalu dostępny tylko w butelce 0,33 trochę mało,informacje poprawne [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [4.25]

            Comment

            • Marcin_wc
              Senior
              • 09-2005
              • 2115

              Gdzie udało Ci się zdobyć to piwo?

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                Po prostu ludzie nie wiedzą co piją, znów T_A lub ART będą musieli tu posprzątać.
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  Trzeba jednak zamknąć ten temat. Jeśli ktoś wygrzebie z piwnicy portera naprawdę żywieckiego, to zawsze można otworzyć.
                  Last edited by Twilight_Alehouse; 21-02-2006, 16:00.

                  Comment

                  • Boletus
                    Junior
                    • 04-2006
                    • 1

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Szlachetny kolor obiecuje intensywne doznania smakowe. [4.5]
                    Piana: Piana gęsta, zachowuje elementy koloru piwa. [4]
                    Zapach: Niestety chemiczne wątki przeważają w zapachu nad słodowo-kawowymi jakie powinien mieć porter. [2.5]
                    Smak: Nieprzyjemna goryczka, kojarzy się z lekarstwem i zupełnie zakrywa inne smaki. [2.5]
                    Wysycenie: Nie pomaga, nie przeszkadza. [3]
                    Opakowanie: Najlepszy element tego piwa. Zachęca do zakupu. [4.5]
                    Uwagi: Próbowałem tego piwa wiele razy w ciągu ostatnich lat, ale nigdy nie było tak dobre jak kupowane w okolicach Żywca w 1988 roku. Nie potrafie zrozumieć wysokich ocen, jakie to piwo dostało od większości oceniających, być może to wspomnienie legendarnego piwa i sprytny marketing tak oddziałują. Zaprojektowanie ładnej etykiety i uporczywe lansowanie marki są widać łatwiejsze niż stworzenie dobrego piwa.

                    Moja ocena: [2.875]

                    Comment

                    • MarcinKa
                      Senior
                      • 02-2005
                      • 2729

                      Jeśli Twój porter nie był przeterminowany o parę lat, to oceniłeś go w złym miejscu. Warzenie portera przeniesiono z 3 lata temu z Żywca do browaru Zamkowego w Cieszynie. Tu jest adres do Zamkowego Żywiec Portera http://www.browar.biz/piwo.php?id=1482&do=ou#ou . Co do oceny to faktycznie dawniej był lepszy (przeniesienie z Żywaca do Cieszyna chyba nie wpłynęło na jego zmianę, a raczej ulepszanie), bardziej palony, ostry.
                      To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23791

                        w swoim czasie i tu posprzątam
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • jerzy
                          piwoholik
                          • 10-2001
                          • 4705

                          ZAMKNĄĆ TEMAT! I ewentualnie otwierać go na chwilę na prośbę osób świadomych tego, co naprawdę piją i dlaczego.
                          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jerzy
                            ZAMKNĄĆ TEMAT! I ewentualnie otwierać go na chwilę na prośbę osób świadomych tego, co naprawdę piją i dlaczego.
                            Popieram, swojego zachowanego oryginalnego Żywca bedę chciał ocenic ale to jeszcze nie teraz
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • slavoy
                              Senior
                              • 10-2001
                              • 5052

                              Z zamykaniem/otwieraniem tematu byłoby tylko przysłowiowe zawracenie gitary adminowi. Myślę że można sprawić tylko, by przy próbie wpisu w temacie takim, jak ten, oraz w ArtoMacie przy danym piwie pojawiał się monit mniej-więcej takiej treści: "Czy jesteś absolutnie pewien, że pijesz dokładnie to piwo, które chcesz opiać?" i tu informacja o przeniesieniu produkcji itp.
                              Dick Laurent is dead.

                              Comment

                              • angasc
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 977

                                Zachęcony " porterową akcją " prowadzoną przez browar.biz postanowiłem przypomnieć sobie smak portera. Jedynym jakiego znalazłem po długich poszukiwaniach okazał się Porter Żywiec za 3,84 zł/ 0,5l w warszawskim Marcpolu. Mając w pamięci smak portera z browaru Królewskiego w Warszawie z lat '80 pełen nadziei nalałem do kielicha nowy zakup. Kolor- czarny jak noc, nawet po przystawieniu do żarówki nic nie prześwituje.
                                Zapach- przyjemny choć bardzo mocny. Czuć kawę, karmel, palony słód i jeszcze coś co trudno określić. Piana- beżowa, drobna, szybko opadła pozostawiając kożuszek. Wysycenie- kiepskie, ale typowe dla porterów. Smak- i tu porażka. Spodziewałem się przyjemności a dostałem po kubkach smakowych mieszaniną palącej goryczy, mocnej kawy, przepalanki i jakiegoś nieokreślonego chemicznego świństwa. Nawet po kilkunastu minutach pozostało w jamie gębowej wrażenie podobne do spożycia Domestosa.
                                O ile jestem sobie w stanie przypomnieć dawny smak portera, to były to słodkie nuty palonego słodu, z wyczuwalną ale nie przeszkadzającą goryczką, z powiewem suszonej śliwki a całość podlama aksamitną gładkością. Tu- porażka totalna. Powiem szczerze: pierwszą butelkę wypiłem, choć bez przyjemności. Drugą, po 3 łykach wylałem do zlewu, bo zaczęło mi się cofać.
                                Piwo uwarzone przez Bracki Browar Zamkowy w Cieszynie dla Grupy Żywiec SA.
                                Partia nr. L6082616A1331.
                                Być może jest to jakać nieudana partia, mam nadzieję. Za jakiś czas spróbuję znowu. Może tym razem miałem pecha.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎