Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Porter (WARZONY w ŻYWCU DO 2004r. i od 2017)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika duchśpi
    Problem wynikł stąd, że szukałem po nazwie, a nie miejscu produkcji (zresztą nazwa "Żywiecki Porter" też jest mylna...).
    Tak to już jest z tej naszej polskiej piwnej rzeczywistości - i Porter Żywiecki z Cieszyna, Warka z Elbląga, Piast Wrocławski z Okocimia czy Szczecina ...

    Comment

    • bulkowski
      Member
      • 03-2005
      • 76

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Tutaj browar Żywiec dał popis swoich możliwości. Kolor ciemno brunatny, niemalże czarny [5]
      Piana: Piana lekko karmelowa , długo się utrzymuje [3.5]
      Zapach: Zapach wyrazisty,subtelnie zachęcający do wypicia [3.5]
      Smak: I tutaj pierwsza usterka : zdecydowanie zbyt gorzkie jak na gusta przeciętnego polskiego konsumenta, dla mnie ok. [4]
      Wysycenie: nie wyczuwalne, szybko ulatuje z butelki [3.5]
      Opakowanie: ładna butelka, kapsel przyzwoity, lecz to wnętrze swiadczy o piwie a nie opakowanie [4.5]
      Uwagi: warte sprobowania dla piwoszy zaczynajacych swą przygodę z innym gatunkiem piwa niz Pils

      Moja ocena: [3.825]
      „Piwo to dowód, że Bóg nas kocha i chce, byśmy byli szczęśliwi" – Benjamin Franklin

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23792

        jeżeli jest to "świeży" Porter to powinien być oceniany jako Zamkowy (cieszyński).
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • watson
          Junior
          • 03-2005
          • 11

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bardzo rzetelny [4.5]
          Piana: jest jej tyle ile potrzeba [5]
          Zapach: jest w porzadku, blisko perfekcji [4.5]
          Smak: Swetny smak to duzy plus tego piwa. Jest czyms pomiedzy gorzykimi ciemniakami, a slodszymi rodzajami piwa [5]
          Wysycenie: Troszke szybko ucieka, ale osdobiscie wole gdy nie ma zbyt duzo co2 [4.5]
          Opakowanie: schludne, w dobrym tonie [5]
          Uwagi: Swietne piwo, lekko niszowe jak kazde inne od pilsa. I to dodaje magii (bo stosunkowo malo ludzi go prubuje, a jeszcze mniej lubi)

          Moja ocena: [4.775]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
          Art, Admin

          ---------------

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            drogi Watsonie, coś mi sie widzi, że oceniłeś nie żywieckiego portera, który od kilku miesięcy nie istnieje tylko Zamkowego żywieckiego portera (patrz na kontrę, piwo z Cieszyna nie z Żywca)
            temat jest tu, http://www.browar.biz/piwo.php?id=1482
            chyba ART powienien przenieść ocenę gdyż po tych omyłkach ocena śp Żywieckiego portera z Zywca będzie trochę naginana w jedną bądź drugą stronę
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • watson
              Junior
              • 03-2005
              • 11

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
              drogi Watsonie, coś mi sie widzi, że oceniłeś nie żywieckiego portera, który od kilku miesięcy nie istnieje tylko Zamkowego żywieckiego portera (patrz na kontrę, piwo z Cieszyna nie z Żywca)
              temat jest tu, http://www.browar.biz/piwo.php?id=1482
              chyba ART powienien przenieść ocenę gdyż po tych omyłkach ocena śp Żywieckiego portera z Zywca będzie trochę naginana w jedną bądź drugą stronę
              no dobrze, ale piwo to sprzedawane jest z etykieta zywca, prawda iz produkowane jest w Cieszynie, ale kierowalem sie glownym napisem. Byc moze jest to moj blad ale stosunek wielkosci i widocznosci obu informacji troszke mnie usprawiedliwia.

              Comment

              • watson
                Junior
                • 03-2005
                • 11

                a z reszta butelka sie zgadza z obrazkiem:P

                Comment

                • Żywiec
                  Senior
                  • 12-2001
                  • 1571

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika watson
                  no dobrze, ale piwo to sprzedawane jest z etykieta zywca, prawda iz produkowane jest w Cieszynie, ale kierowalem sie glownym napisem. Byc moze jest to moj blad ale stosunek wielkosci i widocznosci obu informacji troszke mnie usprawiedliwia.
                  Aby uzyskać wyższy stopień wtajemniczenia jako degustator i być uznany za osobę znającą się na piwie musisz dokładnie czytać po kilka razy wszystko a nawet to czego nie widać na etykiecie

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika watson
                    no dobrze, ale piwo to sprzedawane jest z etykieta zywca, prawda iz produkowane jest w Cieszynie, ale kierowalem sie glownym napisem. Byc moze jest to moj blad ale stosunek wielkosci i widocznosci obu informacji troszke mnie usprawiedliwia.
                    Nie ważne jako jakie piwo jest sprzedawane tylko jakie i skąd jest naprawdę, podobieństwo głownych etykiet jest zamierzone, a tylko w sumie tylko my na browar.biz jesteśmy od tego aby odróznić prawdę od pozoru.
                    Jako "młody" degustator ten raz przejdzie bez echa, nastepnym razem za swoja omyłkę zostaniesz połamany kołem, poprzypiekany rozżarzonym żelazem, wbitym na pal, a na koniec spalonym.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • dareksz1
                      Junior
                      • 06-2005
                      • 10

                      Właśnie skończyłem tego Portera. Bardzo dawno go nie piłem. Musze powiedzieć, że bardzo tego teraz żałuję . Niesamowity smak... Najpierw czuć słód, bardzo słodki posmak. Zaraz po nim następny, ale inny. Mniejsza słodycz, ale "cięższy" posmak. Nie bardzo umiem to wyrazić, wybaczcie. Po przełknięciu delikatna goryczka, która daje mocniej znać po nastepnym przełknięciu śliny. Z racji dużej mocy (9,5 %) w ustach czuć delikatne pieczenie, które zachęca do nastepnego łyku. Orgia dla podniebienia, szkoda, że miałem tylko jedno. Etykieta jest jedną z najładniejszych jakie widziałem. Biorąc tą małą butelkę do reki mam wrażenie, że trzymam wyjatkowy produkt. Moim zdaniem to piwo można zaliczyć do najlepszych w naszym kraju.
                      Pozdrawiam .

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23792

                        Jeżeli szanowny Kolega pił nieprzeterminowanego "Żywiec - Portera" powinien zachwycać się nim w odpowiednim temacie - czyli w wątku dot. "żywieckiego" portera z cieszyńskiego Browaru Zamkowego. W Żywcu niestety portera już się nie warzy
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • dareksz1
                          Junior
                          • 06-2005
                          • 10

                          Zgadza się, moje niedopatrzenie. Nie mogłem wykasować topica . Prosiłbym o jego usunięcie, jak również mojego konta z forum.
                          Pozdrawiam .

                          Comment

                          • thrashcan
                            Senior
                            • 10-2005
                            • 126

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Piwo jest praktycznie czarne, kolor super. [5]
                            Piana: Piana koloru kremowego, duża, wolno opadająca, utrzymuje się do końca picia piwa w postaci ciemnej warstewki. [4.5]
                            Zapach: Zapach mało wyrazisty, lekko czuć nutkę kawową, także wyczuwam karmel, przyjemny. [3.5]
                            Smak: Szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego smaku. Jak dla mnie odrobinę za cięzki, także jakby za gorzki, niemniej jednak to dobre i całkiem przyjemne piwo. [3.5]
                            Wysycenie: W zupełności wystarczające jak na portera, osobiście preferuję bardziej nasycone piwa, ale tutaj nie jest źle, gaz mile szczypie podniebieni w trakcie picia. [4]
                            Opakowanie: To jedno z najlepszych opakowań jakie widziałem. Butelka brązowa 0,5l, etykiety starannie zaprojektowane, nie krzykliwe, aczkolwiek zwracające uwagę klienta. Kapsel w kolorach etykiet, całość idealnie współgra ze soba. Piwo widoczne na półce sklepowej mimo użytych ciemnych kolorów. [5]
                            Uwagi: Jak dla mnie mimo wszystko 4,25 zł to za drogo, jak na takie piwo.

                            Moja ocena: [3.775]

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              Trashcan, zwróć uwagę,że porter który oceniasz nie jest żywiecki tylko z Cieszyna (browar zamkowy). Żywiec portera nie produkuje już conajmniej od roku.
                              Powienieneś ocenić to piwo:


                              I tak pewnie T_A lub Art ją usunie bądź przeniesie
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • kardynal_biggles
                                Junior
                                • 11-2005
                                • 29

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: bardzo intensywny, sprawia, że czuć respekt przed tym trunkiem [4.5]
                                Piana: pojawiła się szybko, obficie. po chwili większość znikła, ale została niewielka warstwa na powierzchni i ona utrzymała się do końca. [4.5]
                                Zapach: miły, "głęboki" zapach. choć wyczułem lekką nutkę owocowo-octową. ale nie przeszkadza i jest niewielka [4]
                                Smak: mocno gorzki smak. dla mnie osobiście za gorzki. ale tak powinno być, więc jest ok [4]
                                Wysycenie: bez zastrzeżeń, utrzymuje się na podobnym poziomie do końca degustacji. [4.5]
                                Opakowanie: ładna kolorystyka, bez wodotrysków. wszystkie najważniejsze informacje zawiera. nie ma się do czego przyczepić. [4.5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4.125]
                                beware of the chicken!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎