Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Pracownia Piwa, Beer for Tap

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Pracownia Piwa, Beer for Tap

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złotawy, mocno zmętniony. [5]
    Piana: To nie piana. To beton. [5]
    Zapach: Przyjemny, cytrusowy, pomarańczowy, kolendowy, typowy dla witbiera. [4]
    Smak: Cóż... To po prostu mocno goryczkowy witbier. Z wyraźnym, ziołowym posmakiem, być może pochodzącym od rumianku. Szczerze mówiąc nie przepadam za zbyt mocno nachmielonymi witbierami, tym bardziej, że goryczka tutaj jest trochę zalegająca. Poza tym klasyka - lekkie piwo o pomarańczowym i kolendrowym (ale nie za bardzo) smaku. [4]
    Wysycenie: Wysokie, pasuje. [5]
    Opakowanie: Całkiem fajne te butelki, ale grafika albo za mała, albo zbyt zakręcona; dopiero po oględzinach butelki w domu zobaczyłem, co ona przedstawia. [4]
    Uwagi: Smakowało.

    Moja ocena: [4.2]

    Comment

    • Winterstorm
      Member
      • 06-2014
      • 60

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Stylowy, bladozłoty, wyraźnie zmętniony. [5]
      Piana: Bardzo ładna, wysoka i zbita, drobnopęcherzykowa, redukuje się powoli do niewielkiej, ale wyraźnej warstewki. Elegancko znaczy szkło. [4.5]
      Zapach: Wyraźna kolendra oraz cytrusowa kwaskowość, nieco słodyczy, na dalszym planie aromaty chmielowe. [4.5]
      Smak: Spora ziołowa goryczka, co nie jest w stylu, ale mi pasuje. Do tego lekka kwaskowość. Piwo jest dość pełne, ale to nic dziwnego zważywszy na ekstrakt. [4]
      Wysycenie: Dość wysokie, chociaż jak na wita powinno być jeszcze nieco wyższe. [4]
      Opakowanie: Jakaś taka zakręcona, psychodeliczna grafika, ale prezentuje się dobrze. Na kontretykiecie najważniejsze dane, podstawowy skład. Biały, goły kapsel. Butelka 330ml to dobre rozwiązanie, ale raczej do bardziej treściwych, degustacyjnych piw. [4]
      Uwagi: Świetny witbier, chyba drugi najlepszy (po kormoranowym) jakiego miałem okazję pić. Przy czym goryczka zdecydowanie za wysoka jak na styl, co nie wszystkim musi pasować.

      Moja ocena: [4.275]

      Comment

      • pioterb4
        Senior
        • 05-2006
        • 4322

        #4
        Po pierwszych łykach byłem zachwycony, owoce, pomarańcze, super. W smaku owocowość witbierowa w połączeniu z ziołami i dość wyraźną goryczką. I generalnie było nieźle, choć nadwyraz wysoka słodowa podbudowa i mocna goryczka męczyły mnie trochę na sam koniec. Także piwo smaczne, ale podstawowa cecha witbiera tj rześkość nie została tu uchwycona. Raczej do degustacji niż picia na szklanki/pokale.

        Comment

        • NightHawk
          Senior
          • 08-2008
          • 108

          #5
          Smaczne piwo. Rewelacyjna piana. Wysoka goryczka jak dla mnie na plus. Przyprawy wyczuwalne.
          Attached Files

          Comment

          • yoda79
            Senior
            • 01-2013
            • 861

            #6
            U mnie zagrało wszystko poza objętością 0,33 to porażka jak na taki styl.

            Comment

            • NightHawk
              Senior
              • 08-2008
              • 108

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yoda79 Wyświetlenie odpowiedzi
              U mnie zagrało wszystko poza objętością 0,33 to porażka jak na taki styl.
              Tutaj to jeszcze pół biedy. Gorzej w przypadku okrutnie pijalnego grodziskiego (Smoked Cracow). Za trzy półlitrowe porcje z kranu dałem 39 zł i mi było mało.
              Butelkowa wersja to "aperitif" przed śniadaniem - w dodatku za niemałe pieniądze, niestety.

              Comment

              • Rogerson
                Senior
                • 08-2012
                • 421

                #8
                Z tego co pamiętam swego czasu, jak pojawiła się zapowiedź butelek na fb Pracowni, mowa była o dostosowaniu cen do pojemności butelek, dobry żart...

                Comment

                • yassmen
                  Senior
                  • 11-2012
                  • 288

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Mleczno-żółte. OK. [4]
                  Piana: Po nalaniu wypełniła prawie całą szklankę. Biała, średnia tekstura, ładnie się utrzymuje. [4]
                  Zapach: Intensywny, witbierowy w przyjemny sposób. Wyraźne cytrusy, gorzka pomarańcza, kolendra, nieco drożdży. [4.5]
                  Smak: Przyjemne. Taki mix witbiera i pilsa. Lekkie, z nutami kolendry, cytrusów i subtelną, ale wyrazistą goryczką po chmieleniu. Smak pełny, ale ni huhu nie czuję tych 6.5% alko. [4.5]
                  Wysycenie: Daje tylko dlatego, że zgodnie ze stylem. Ale prywatnie - można tym napompować ze 3 baloniki. [4]
                  Opakowanie: 0.33. Mocno psychodeliczna naklejka - cyberpiesek i miasto. W składzie m.in. rumianek. Pewnie dlatego pojawiły się pod koniec butelki rumieńce. [4]
                  Uwagi: Warto powtórzyć.

                  Moja ocena: [4.375]

                  Comment

                  • rgrzech
                    Senior
                    • 12-2013
                    • 230

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Żółty, opalizujący. [4.5]
                    Piana: Biała, drobna, obfita, zwarta, ładnie krążkuje. [4.5]
                    Zapach: Amerykański chmiel rządzi. Jest grejpfrut, liczi, żywica oraz rumianek. Mega. Niestety w tle majaczy się delikatna nuta cebulowa. [4]
                    Smak: Kapitalna grejpfrutowo-żywiczna goryczka, intensywna i krótka. Piwo jest wytrawne, bardzo pijalne. W tle, na finiszu wyczuwalne nuty kolendry i rumianku. [4.5]
                    Wysycenie: Wysokie, stylowe. [4.5]
                    Opakowanie: Podobają mi się nowe grafiki Pracowni. Nadruk na foli daje dobry efekt. [4.5]
                    Uwagi: Bardzo pijalne i orzeźwiające piwo z wzorową goryczką. Oceniana wersja butelkowa.

                    Moja ocena: [4.325]

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎