Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Czarny Mustang

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan (Błonie), Czarny Mustang

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rgrzech
    Senior
    • 12-2013
    • 230

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny nieprzejrzysty. [4.5]
    Piana: Beżowa, drobna, obfita i zwarta. Ładnie zdobi szkło. [4.5]
    Zapach: Kawa zbożowa, czekolada, paloność, oraz drażniąca nuta siarkowa. [3.5]
    Smak: Nuty słodu palonego, połączone z chmielowym cytrusem. Goryczka grejpfrutowa i palona, wybija się wyraźnie ponad dość niską pełnię. Finisz długi, grejpfrutowo-palony. Zbyt jednowymiarowe. [3.5]
    Wysycenie: Dobre, niskie. [4.5]
    Opakowanie: Prosta i bardzo czytelna grafika. Poza tym nic szczególnego. [3.5]
    Uwagi: Piwo zdominowane przez męczącą goryczkę. Mało się w nim dzieje.

    Moja ocena: [3.7]

    Comment

    • yassmen
      Senior
      • 11-2012
      • 288

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bezwzględnie czarny. [5]
      Piana: Bardzo wyraźna, beżowa, drobnopęcherzykowa. Utrzymuje się do samego końca, ładnie firankuje. [4.5]
      Zapach: Nuty palone, kawa z cykorią, wyrób czekoladopodobny i niemiła nuta - prawdopodobnie siarkowa. [3.5]
      Smak: Neutralne, płaskie, zachowawcze. Przy zachowaniu sporej pijalności, to piwo jest tak mało wyraziste, że wręcz nie wiem, co napisać. Jakieś nuty palone, szczątki chmielowe, rozmyte cytrusy. Bez ciała i bez szans na powtórkę. [3.5]
      Wysycenie: Niskie. I takie być powinno. [4.5]
      Opakowanie: Etykieta siermiężna, ale lubię kształt butelki z Artezana. Nie będę się znęcać - warzą solidne piwa, anturaż dopracują, mam nadzieję. [4]
      Uwagi: Mustang teoretyczny - zamiast wierzgać, może zanudzić.

      Moja ocena: [3.75]

      Comment

      • Dzoshu
        Senior
        • 12-2013
        • 496

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
        Piana: Obfita, beżowa, oblepia szkło i długo się utrzymuje. [4.5]
        Zapach: Ciemny słód, kawa zbożowa, lekki kanał. [4]
        Smak: Czekoladowe o wyraźnie popiołowym charakterze. Chmiel raczej na drugim planie. Goryczka średnia, palona. Fajny czekoladowy posmak. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
        Opakowanie: Nieciekawa etykieta, niedokładny skład. [3]
        Uwagi: Warka 24.10.15 Podobna wada w zapachu co w Czarnym IPA z tego samego wypustu. Poza tym smaczne.

        Moja ocena: [4.25]
        Attached Files
        Last edited by Dzoshu; 16-09-2015, 22:39.

        Comment

        • jerzdna
          Senior
          • 07-2014
          • 240

          #5
          Warka 24.10.15 Podobna wada w zapachu co w Czarnym IPA ...4.25[/url]][/FONT][/QUOTE]
          Ja tam kanału nie wyczułem Przyjemny czekoladowo -kawowy smak i aromat. Chmiele lekko cytrusowe i kwiatowe. Goryczka i paloność raczej o niskim poziomie. Niech będzie- nisko-średnia Bardzo przyjemny i pijalny trunek

          Comment

          • zgoda
            Senior
            • 05-2005
            • 3516

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Czarny. No, całkiem czarny. Nic nie prześwituje. [5]
            Piana: Szybko opada do cienkiej obrączki, bąble są różnej wielkości i trzaskają głośno. Coś tam się osadza na szkle. [3.5]
            Zapach: Rachityczny, bardzo, bardzo słabo jakiś cień kawy czy tam czekolady... Na granicy percepcji i autosugestii. Chmielu nic a nic. [3]
            Smak: Mocny akcent palony i nieco chmielu o wyczuwalnie nie polskiej proweniencji. Ale tego chmielu w smaku za bardzo nie czuć. Goryczka jest, solidna i przyjemna. [3.5]
            Wysycenie: Chyba dobre, nie przeszkadza. [4.5]
            Opakowanie: Jak dla mnie ma wszystko co potrzeba, a nawet za dużo. Etykieta zupełnie niecharakterystyczna, zwykły Artezan. [4.5]
            Uwagi: Mało wyraziste, słabo pijalne, niezachęcające.

            Disclosure: otrzymałem to piwo od jednego z właścicieli.

            Moja ocena: [3.5]
            Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny [5]
              Piana: Całkiem obfita, gęsto zbita, drobno-pęcherzykowa, ciemnobeżowa, dość trwała, ładnie zdobi szkło. [4.5]
              Zapach: Kanaliza, delikatnie ciemny słód, nieprzyjemny, wręcz odrzucający aromat, na szczęście w tym wypadku niezbyt intensywny. Po kilku łykach musiałem wylać bo o mało nie zwymiotowałem. [1.5]
              Smak: Czekoladopodobny, znacznie palony, troszkę cytrusów, średnia goryczka od paloności, takie trochę nijakie nijakie, do tego dochodzi delikatna nuta apteczna w posmaku, która przechodzi w łodygowość. [3]
              Wysycenie: Niewysokie - pasuje. [4.5]
              Opakowanie: Jak inne z Artezana, czytelna, pełny skład. [4]
              Uwagi: Pierwszy raz zawiodłem się na Artezanie, o ile w smaku było co najwyżej do wypicia, to aromat skutecznie zniszczył to piwo. Nie polecam.

              Moja ocena: [2.85]

              Comment

              • cyoorka
                Senior
                • 03-2007
                • 338

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brunatny, z wiśniowymi przebłyskami. Raczej klarowne. [4]
                Piana: Obfita, początkowo drobna, szybko się redukuje. [4]
                Zapach: Kawa, słody palone, delikatny chmiel. [4]
                Smak: Wytrawne, średnio pełne, gładkie, kawowe, ciemnosłodowe. Goryczka średnia, wyraźna, krótka, dobrej jakości. [4.5]
                Wysycenie: Trochę dziwne, średnio-niskie, ale kłujące jak malutkie igiełki. [3.5]
                Opakowanie: W porządku. [4]
                Uwagi: Dobry, wytrawny stout z lekko podwyższoną goryczką i delikatnym aromatem chmielowym.

                Moja ocena: [4.175]

                Comment

                • Puszek_72
                  Senior
                  • 02-2012
                  • 269

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny [5]
                  Piana: Dość przyjemna trochę brudzi szkło, cienka warstewka zostaję [4]
                  Zapach: Praktycznie brak aromatu [2.5]
                  Smak: Wytrawne lekka kwaskowatość, trawiasta goryczka pozostawiająca nieprzyjemne odczucie na języku [3.5]
                  Wysycenie: OK [4]
                  Opakowanie: Dosyć proste ale ciekawa grafika są podstawowe informacje, firmowy kapsel [4]
                  Uwagi: Do 5.06.2016
                  Nic ciekawego

                  Moja ocena: [3.325]

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Brunatny. Pod światło widać nie tylko przebłyski, ale i też lekkie zmętnienie. [4]
                    Piana: Wysoka z początku i średnio pęcherzykowa, później coraz słabsza, redukująca się do niskiej obrączki. Na plus trwałe firanki. [3.5]
                    Zapach: Kawa zbożowa, kakao, siano. Trzeba maksymalnie wytężać kulfona, aby coś poczuć. Po maksymalnym wysiłku wyczułem jeszcze cykorię i chlor. [3]
                    Smak: Umiarkowana paloność, mało kwaskowata i równie mało przyjemna. Goryczka raczej wysoka, trochę siermiężna, popiołowa i kawowa. Pełnia niska, piwo jest wytrawne i pije się ciężko. [3]
                    Wysycenie: Dobrze, że niskie. [4.5]
                    Opakowanie: Mało ciekawa etykieta, pomazana jakby dziecku dano farbki. Skład nie jest pełny, podano za to chmiele. Kapsel firmowy. [3.5]
                    Uwagi: Nie będę tęsknił za tym piwem, ale jak zobaczę inną warkę to spróbuję.
                    Ta dzisiejsza to 05.06.2016.

                    Moja ocena: [3.2]

                    Comment

                    • yoda79
                      Senior
                      • 01-2013
                      • 861

                      #11
                      Zawód. O ile z beczki smakowało, z butelki już nie. Trochę kawy, trochę goryczki, raczej wodniste. Lubię Artezana, ale to piwo jest nawet poniżej średniej. Biorąc pod uwagę cenę w sklepie (9,80) - nie oszukujmy się - porażka.

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎