Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Trzy Korony Puławy, Fade To Black

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    Trzy Korony Puławy, Fade To Black

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    #2
    Bardzo ciekawy porter... pozbawiony różnego rodzaju urozmaiceń smakowych spotykanych w porterach, tzn żadnych wiśniowych, owocowych nut, odczucie słodyczy bardzo zredukowane, raczej z pogranicza wyraźnie wytrawnych nut i bardziej w oddali koźlakowych. Moc czuć bardziej w ustach, przy pierwszych łykach, po oswojeniu się z specyfiką tego piwa wrażenie to maleje, tzn akcenty alkoholowe nie są jednak aż tak mocno wyczuwalne.
    Nie jest to żadne podium porterowej produkcji w Polsce, ale wypiłem bez skrzywienia, nawet z pewną przyjemnością.

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Bardzo ciemny brąz, prawie czerń; [5]
      Piana: Piana beżowa, średniobąbelkowa, dość szybko redukuje się do około 3-4 mm kożuszka i tak zostaje do końca kufla; [3.5]
      Zapach: Zapach przyjemny, karmel, czekolada, mógłby być mocniejszy; [4]
      Smak: Smak początkowo słodki, cukrowy, potem zaczyna pojawiać się lekka paloność, gorzka czekolada, by na końcu mocno uderzyć goryczką chmieli. Ocena byłaby wyższa, ale trochę temu piwu brakuje ciała i gęstośći; [4]
      Wysycenie: Nie za wysokie, pasuje do piwa [4.5]
      Opakowanie: Etykieta utrzymana w ciemnej porterowej tonacji, zalakowany kapsel, plus za nazwę piwa, która przypomniała stare czasy... [5]
      Uwagi:
      Fade to black
      (...)
      Emptiness is filling me
      To the point of agony
      Growing darkness taking dawn
      I was me, but now he's gone
      (...)

      Moja ocena: [4.075]
      Last edited by Pinio74; 19-02-2016, 19:47.
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9731

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Brunatnoczarny, nieprzejrzysty nawet przy latarce... No, ale z taką nazwą... [4]
        Piana: Beżowa, bardzo drobna, wysoka i trwała, ładnie się osadza. [4]
        Zapach: Karmel, gorzka czekolada, wino, suszone owoce - bardzo obiecujący . [4.5]
        Smak: Mmmmm...mięsisty. Winny, nuta alko, gorzka czekolada, popiół/ziemistość, suszone owoce. [4.5]
        Wysycenie: Wiadomo, niskie. [4]
        Opakowanie: Szacun za nazwę, fajnie się kojarzy. Poza tym nic specjalnego, no, może oprócz lakowanego kapsla, czego nie lubię. [3.5]
        Uwagi: Trochę żałuję, że nie kupiłem drugiej flaszki "na leżak".
        Chociaż nie wiem, czy dałoby się z tego piwa wiele więcej wycisnąć...

        Moja ocena: [4.35]

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarny, nieprzejrzyste. [4.5]
          Piana: Obfita, beżowa ale syczy, dziurawi się i dość szybko opada do warstewki na powierzchni. [3.5]
          Zapach: Głównie gorzka czekolada. Poza tym zboże, lekkie suszone owoce i nutki ziemiste. Przyjemny. [4]
          Smak: Cierpkawe, raczej wytrawne. Gorzka czekolada. Goryczka raczej niska, trawiasta. Retronosowo lekki dym, wędzoność. [4]
          Wysycenie: Średnie, trochę za wysokie. [4]
          Opakowanie: Znośna etykieta, dokładny skład, lakowany kapsel. [4]
          Uwagi: Warka 01.08.16 Piwo dość jednowymiarowe w smaku i aromacie ale przez to sprawia wrażenie czystego profilowo. Pozytywne wrażenia jak na stosunkowo niski ekstrakt.

          Moja ocena: [3.975]
          Attached Files
          Last edited by Dzoshu; 14-03-2016, 00:33.

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: pomiędzy ciemnym brunatnym a czarnym, nieprzenikniony [4.5]
            Piana: beżowa obfita z początku, opadła do minimalnej warstwy, zostawiając obfity ślad na szkle [5]
            Zapach: z butelki lekko alkoholowy – likierowo-wiśniowy. Stonowany ale przyjemny. W szkle dochodzą nuty ciemnych słodów – kawa i gorzka czekolada i dalej alkoholowość! Czuć też w tle nuty chmielowe, owocowe nawet! [4]
            Smak: jest pół-wytrawne z wyraźnymi akcentami ciemnych i palonych słodów – kawa i gorzka czekolada, miesza się z karmelem. Po drugim łyku wyskakuje goryczka. Po ogrzaniu ponownie ujawnia się nawet coś na kształt nut torfowych! [4.5]
            Wysycenie: Całkiem spore jak na porter wysycenie w połączeniu z alkoholem podbija goryczkę i daje efekt lekkiego ściągania na podniebieniu oraz atakuje język podszczypywaniem [4.5]
            Opakowanie: Chwali się ładna oprawa graficzna, etykieta, z podstawową informacją, zalakowany kapsel zachęcał do leżakowania napoju [4.5]
            Uwagi: Jak na lekki porter – dobry produkt, szkoda tylko, że z wadami.

            Moja ocena: [4.375]

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎