Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bartek, [Doctor Brew] Citra Session IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Bartek, [Doctor Brew] Citra Session IPA

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Glingorth
    Senior
    • 04-2014
    • 283

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny pomarańcz, zmętnione. [4]
    Piana: Pozostaje obrączka wokół szkła i niewielka warstwa na środku. Pozostawia delikatne ślady na szkle. [4]
    Zapach: Bardzo wyraźny i przyjemny chmielowy aromat. Dominują owoce tropikalne, greipfrut, mango, ananas, cytrusy. [5]
    Smak: Lekkie i orzeźwiające z przyjemną cytrusową niezalegającą goryczką. Było by idealne na największe upały. [4.5]
    Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
    Opakowanie: Komplet informacji, firmowy kapsel, stylowa etykieta. [4.5]
    Uwagi: Bardzo dobre, rześkie i sesyjne piwo. Szkoda tylko, że nie wyszło w czasie największych upałów.

    Moja ocena: [4.6]

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: złoty, solidnie zmętniony. [4.5]
      Piana: średnio obfita, drobnopęcherzykowa, dość trwała zdobi szkło. [3.5]
      Zapach: sporo aromatów Citry, cytrusy, w tle lekkie nuty słodowe, jest też niestety trochę szmaty. [4]
      Smak: lekkie, smukłe, wyraźne nuty chmielowe, cytrusowe, lekkie posmaki słodowe, goryczka średnia. [4]
      Wysycenie: średnie, lekko w kierunku niskiego, dobre. [4.5]
      Opakowanie: całkiem ładna, oszczędna grafika, komplet informacji na miejscu. [4]
      Uwagi: warka do 23.11.2015, całkiem przyjemne piwo, nawet mimo tej lekkiej szmaty.

      Moja ocena: [4]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasnopomarańczowy, zmętniony [4]
        Piana: Niska, drobnopęcherzykowa, szybko znika, ładny lacing [3]
        Zapach: Dominuje dość intensywny chmielowy aromat cytrusów, potem owoce tropikalne, delikatnie słodowy. [4]
        Smak: delikatna słodowość, przyjemna, średnia grejpfrutowo-kwiatowa goryczka, piwo jest lekkie, średniopełne, wytrawne [4]
        Wysycenie: średnie w kierunku niskiego, odpowiednie [4.5]
        Opakowanie: Prawie pełny skład(bez drożdży), przeciętna, ale przyzwoita etykieta jak na DrBrew, pasuje kolorystycznie(w przeciwieństwie do Simcoe Session IPA) [4]
        Uwagi: Smaczne piwo, w porównaniu do Simcoe Session IPA(z tego samego browaru), wyraźniejszy aromat, bardziej wytrawne, cytrusowe(nie iglasto-żywiczne).

        Moja ocena: [3.925]
        Last edited by rafalek21; 15-09-2015, 23:27.

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6119

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Żółto-pomarańczowy. Piwo mętne. [4]
          Piana: Średni bąbel, powolna redukcja do warstewki. Sporo na szkle. [4]
          Zapach: Gorzkawa cytrusowość z minimalną piwnicznością. Trochę słodkiej egzotyki. [4]
          Smak: Cięższa cytrusowość gorzkiej cytryny ale lekko się pije. Efekt orzeźwiania bardzo fajny. Gorzkawa goryczka dopasowana do lekkiego piwa. [4.5]
          Wysycenie: Lekko powyżej średniego ale ok. [4]
          Opakowanie: Tym razem żywsze kolorki. Seryjność grafiki utrzymana. Zainwestowali w firmowy kapselek! [4]

          Uwagi: Fajnie się piło. Citra to pewniak i Joker. Dobre "balanse" smakowe z dopasowana goryczką. Lżejsze piwo kraftowe na koniec lata.

          Moja ocena: [4.2]
          Attached Files
          Last edited by Javox; 18-09-2015, 19:52.

          Comment

          • cejot
            Member
            • 11-2014
            • 64

            #6
            Cóż mogę powiedzieć, jak dla mnie bomba piwko. Jak ktoś chce spróbować nieskomplikowanego ale dobrego IPA to śmiało może propozycje od doktorów skosztować.

            Comment

            • yaro74
              PremiumUżytkownik
              • 09-2012
              • 2089

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasno pomarańczowy, zmętniony. [4]
              Piana: wysoka, gęsta, drobno pęcherzykowa, dość trwała, do końca utrzymuje się cienka warstwa, zostawia ślady na szkle. [4.5]
              Zapach: intensywny, bardzo przyjemny, cytrusy, owoce tropikalne, w tle nuty słodowe. [5]
              Smak: chmielowy, cytrusowy z lekką słodowością. Goryczka jest średnio mocna, przyjemna, utrzymuje się w posmaku. Piwo jest lekkie, orzeźwiające i smaczne. [4]
              Wysycenie: średnie. [5]
              Opakowanie: przeciętna etykieta, komplet informacji, plus za kapsel z nadrukiem. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.425]

              Comment

              • Nietoperz23
                Member
                • 09-2015
                • 44

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasny bursztyn, dosyć mętne , ale w przyjemny sposób, na dnie butelki lekkie drobiny chmielowe [4.5]
                Piana: Po nalaniu (piwo w temperaturze pokojowej) wysoka, drobno pęcherzykowa, biała, pozostawia przyjemny, lekko oblepiający szkło korzuszek [5]
                Zapach: Cytrusy zdecydowanie, lekka pomarańcza, majaczące nuty słodowe [5]
                Smak: Przyjemna, lekko grejpfrutowa goryczka, pozostawiająca przyjemy dialektalny posmak, piwo bardzo pijalne, wytrawne [4.5]
                Wysycenie: nasycenie jak na session mogło by być delikatnie mocniejsze, nie mniej jednak jest ok [4]
                Opakowanie: Ciekawa etykieta, fajna kolorystyka i przyjemny design, firmowy kapsel, można powiedzieć "nowofalowe" [4.5]
                Uwagi: Warka z terminem do 23.11.2015
                Bardzo fajne sesyjne piwo obrazujące walory chmielu, zdecydowanie polecam

                Moja ocena: [4.7]

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  #9
                  Piwo całkowicie mętne, ładnie się prezentuje w szkle.

                  Aromat to istna bajka taka eksplozja cytrusów, że aż nie chce się wyciągać nosa ze szklanki.

                  W smaku dobrze, wyraźnie zaznaczona mocna goryczka taka jak z grejpfruta, czuć też w tle nutkę słodową.

                  Co tu dużo mówić Doctor Brew z reguły nie daje plamy, tak jest i tym razem 4/5
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • DariuszSawicki
                    Senior
                    • 08-2012
                    • 2868

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Żółty w kierunku do pomarańczy. Solidnie zmętnione. [4]
                    Piana: Wysoka, pęcherzyki wprawdzie grube, ale powoli pękają. Piana jest dosyć trwała i przyjemnie dla oka oblepia szkło. [4]
                    Zapach: Intensywny, sprawiający wrażenie czegoś świeżego, a konkretnie grejpfrutu i cytryny. Jest też mango i inne słodkie tropiki czego się nie spodziewałem. [4]
                    Smak: Lekkie piwo, mało słodowe z akuratną goryczką w postaci niezbyt gorzkiego grejpfruta i pomelo. Jest też trochę piwniczki i przyjemnego zaduchu. Piwo rzeczywiście jest Session, szybko wchodzi, szkoda, że trochę za późno wypuszczone na rynek. [4.5]
                    Wysycenie: Trochę za niskie. Latem wolałbym większe, ale na dziś jest OK. [3.5]
                    Opakowanie: Brakuje morskiej opowieści, znając możliwości Doktorów jestem trochę zawiedziony Jak zwykle rozpoznawalna etykieta i pełny skład. [4]
                    Uwagi: Kolejne smaczne piwo Doctor Brew. Warka 28.12.2015.

                    Moja ocena: [4.175]

                    Comment

                    • gauron
                      Junior
                      • 12-2015
                      • 26

                      #11
                      IBU: 53
                      opak.: butelka (niepast.)
                      data: 2015-11-13#2
                      data przydatności: 2015-12-28
                      ocena: 3 – dobre
                      cena: 8,30 zł
                      miejsce: Piwny Kolektyw

                      opis:
                      zapach: brak;
                      smak: lekko słodowy/zbożowy;
                      goryczka: średnia (grejpfrutowa);
                      pijalne
                      http://fb.com/browarGauron

                      lista wszystkich degustacji

                      Comment

                      • grejwi
                        Member
                        • 08-2014
                        • 78

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Miodowy kolor, bardzo mętne. [4.5]
                        Piana: Niska, pęcherzyki średniej wielkości. Całkiem wyraźna koronka. [3.5]
                        Zapach: Owoce tropikalne i sosna. Dość intensywny i bardzo przyjemny. Po ogrzaniu wyczuć idzie niezbyt przyjemny, trudny do określenia (cebula?) aromat - ale nie jest on zbyt wyraźny. [4.5]
                        Smak: Aksamitne. Wyraźna, mocna goryczka o grapefruitowym charakterze; zalegająca. Całkiem orzeźwiające. Niestety dość jednowymiarowe (goryczka). [4]
                        Wysycenie: Średnie. Pasuje. [4.5]
                        Opakowanie: Nawet mi się podoba - i nic negatywnego w kolorystyce, czy estetyce nie wyłapuję. Skład i parametry szczegółowe. Kapsel firmowy. [5]
                        Uwagi: Warka do 29.11.2016 r.

                        Moja ocena: [4.225]

                        Comment

                        • klucha710
                          Member
                          • 05-2016
                          • 35

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Zółte, zbyt mocno opalizujące, prawie mętne. [4]
                          Piana: Piana koloru złamanej bieli, dobrze się utrzymuje i oblepia szkło. [5]
                          Zapach: Aromaty chmielu citra (cytrusy, owoce tropikalne). W tle lekka słodowość słodowa. [5]
                          Smak: W smaku owoce tropikalne, pochodzące od chmielu. Goryczka bardziej grejfrutowa, ale na średnim poziomie. Na etykiecie jest informacja o 53 IBU, jednak w mojej ocenie jest znacznie zawyżona. Finisz wytrawny. [4]
                          Wysycenie: Wysycenie umiarkowane. Piwo bardzo pijalne, lekkie, na sesyjne przystało. [5]
                          Opakowanie: Dane cyfrowe na temat piwa są podane w pełni. Natomiast ubogo producenci podeszli do składu. Sama etykieta jest ok. [4]
                          Uwagi: Wyszło kilka piw z tej serii, a mowa o single hopach. Każde na bazie innego chmielu. Idealny przykład, żeby w sposób praktyczny nauczyć się, bądź przypomnieć sobie jak amerykańskie chmiele ukazują się w piwach.

                          Moja ocena: [4.5]
                          Attached Files
                          Last edited by klucha710; 17-08-2016, 18:41. Powód: Dodanie zdjęcia.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎