Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hambleton, (Marks & Spencer) Yorkshire Best Bitter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Hambleton, (Marks & Spencer) Yorkshire Best Bitter

    Kolejna produkcja zlecona przez sieć Marks & Spencer. Yorkshire Best Bitter uwarzył browar Hambleton Ales z Ripon w hrabstwie North Yorkshire. Założony w 1991 roku przez Nicka Stafforda browar już w 1997 roku otrzymał za piwo Nightmare prestiżową nagrodę stowarzyszenia CAMRA, organizacji zwolenników tradycyjnego, brytyjskiego piwa górnej fermentacji oraz pubów jako miejsca jego spożywania, aktywnie promującej piwa warzone tradycyjnie i dbającej o zachowanie tradycyjnej kultury brytyjskich pubów. Obecnie Hambleton oprócz produkcji pod własną marką warzy w dużej mierze także dla inicjatyw kontraktowych.
    Piwo, które mam przed sobą zawiera 4,3% alkoholu i zostało nachmielone odmianami Northdown i First Gold.

    Barwa bursztynowa. Nieznacznie zamglona.
    Dość mięsista piana, koloru złamanej bieli. Mocno lepi się do szkła. Długo zalega zwartym, cienkim kożuchem.
    Aromat słodowy, o nieco drewnianych, orzechowych nutach, z nieznacznym chlebowym niuansem.
    Smak delikatny, nieskomplikowany. Lekka goryczka, orzechowa, trawiasta w charakterze. Cień karmelu i jagodowej słodyczy. Cierpkawy finisz i słodowe, zbożowe posmaki.
    Spokojne, ale odczuwalne nagazowanie.
    Butelka z nudnawą, wyspiarską w typie etykietą. Kapsel, standardowo jak i w innych produkcjach M&S w barwach flagi imperium.

    Przyzwoite, ale nieco nudnawe piwo, nie wyróżniające się niczym szczególnym. Jak na marketowy brand absolutnie nie rozczarowuje. 7,5 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎