Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, Kwas Pruski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Browar na Jurze, Kwas Pruski

    Piwo gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Wypiłem tych piw już z 20, dla mnie jest świetne. Pyszne. Mocno orzeźwiające, mocno kwaśne, przypominające sok z cytryny każdorazowo piłem je w lokalu (lub na festiwalu) i nie robiłem notatek, więc nie rozwalę z pamieci smaku na części pierwsze, ale dla każdego fana kwachów pozycja obowiązkowa.
    Last edited by WojciechT; 06-10-2015, 20:39.

    Comment

    • Marchi
      Senior
      • 12-2006
      • 130

      #3
      Koniec królowania Kwasu Alfa w moim prywatnym rankingu. Oto Browar na Jurze zaprezentował najlepsze polskich kwas. Brawo!

      Comment

      • rafael52
        • 12-2013
        • 478

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: złocisty, solidnie zmętniony. [4.5]
        Piana: obfita, drobnopęcherzykowa, trwała, zdobi szkło. [4]
        Zapach: intensywny kwas (na szczęście nie pruski), lekkie aromaty owocowe, delikatny cytrus oraz czerwone owoce, daje się wyczuć trochę Citry. [4]
        Smak: również solidna kwaśność, trochę cierpka, jak na ekstrakt to dość wyraźnie zaznaczona pełnia oraz słodowość, goryczka niska. [4]
        Wysycenie: średnie, delikatnie w kierunku wysokiego. [4.5]
        Opakowanie: ładna, oszczędna w formie etykieta, wykrojnik tylko mógł by być prosty, ale to detal, jest pełen skład, jedyne co mi nie bardzo tu pasuje to nazwa. [3.5]
        Uwagi: warka do 04.2016.

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • WojciechT
          Senior
          • 09-2012
          • 2546

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marchi Wyświetlenie odpowiedzi
          Koniec królowania Kwasu Alfa w moim prywatnym rankingu. Oto Browar na Jurze zaprezentował najlepsze polskich kwas. Brawo!
          Też tak uważam. Póki co numer 1 wśród polskich piw kwaśnych.

          Comment

          • yassmen
            Senior
            • 11-2012
            • 288

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Żółte, blade, bardzo mętne. [4]
            Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, zwarta. Bardzo łatwo daje się wzbudzić; lekko zdobi szkło. Jak na kwas - więcej niż przyzwoicie. [4.5]
            Zapach: Łagodny kwas. Sok z cytryny, zboże. Coś w deseń kefiru? [4]
            Smak: Cierpko-gorzki. Ma w sobie coś ze smaku soku i miąższu świeżej cytryny. Wyczuwalna zbożowość - nuty pszenicy. Orzeźwiający, a jednocześnie treściwy produkt. Lactobacillus rozrabia w żołądku. [4]
            Wysycenie: Wysokie. Dla mnie zbyt wysokie. [4]
            Opakowanie: Browar na Jurze ma świetne, proste pomysły na projekty swoich etykiet. W tym wypadku uśmiechnięty Prusak na zielonym tle (trochę jak z Monty'ego Pythona); dokładne info i firmowy kapsel. [5]
            Uwagi: Warka do kwietnia 2016.

            Moja ocena: [4.1]

            Comment

            • von_scheisse
              Senior
              • 02-2012
              • 488

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piwo jasnożółte, mętne. [4.5]
              Piana: Początkowo ładna, biała, bardzo obfita, gęsta, redukuje się do cienkiej równej warstewki [4]
              Zapach: Cytrynowo-zbożowy, wyraźny, typowy dla kwaśnych piw z bakteriami kwasu mlekowego. [4]
              Smak: Piwo jest wyraźnie kwaśne, profil jest bardzo czysty w typie cytryny, z delikatną owocową cierpkością. Kwasek podszyty jest dość znaczną zbożowością mimo niskiego ekstraktu. Piwo momentalnie znika w szkle - za każdym łykiem chce się wziąć kolejny. [4.5]
              Wysycenie: Dość wysokie - takie wysycenie w gorące dni świetnie zmagałoby efekt orzeźwienia przy piciu tego piwa . [4.5]
              Opakowanie: Kolorystyka etykiety jak najbardziej pasuje do charakteru tego piwa, niemniej wątpliwości mam co do nazwy i odwołania się do Prus - nie do końca mi to pasuje do tego piwa. Niemniej na etykiecie zamieszczono szczegółowe informacje, za co wielki plus . [4]
              Uwagi: Piwo z datą przydatności do: 30.04.2016

              Moja ocena: [4.25]
              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

              Comment

              • jacekwerner
                Senior
                • 05-2004
                • 2835

                #8
                Moim zdaniem jeden z lepszych kwasów na naszym piwnym podwórku. Tym niemniej wydaje się, że w porównaniu z oryginalnym berlinerem kwasowość jest troszkę ( może o ton ) za niska.
                Chyba się czepiam, a piwo naprawdę dobre
                Foto :
                Attached Files
                Ochotnicza Straż Piwna
                BAZA = 7446

                Comment

                • rafalek21
                  Senior
                  • 04-2015
                  • 1407

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasnożółte, blade, mętne. [4.5]
                  Piana: Biała, niewysoka, szybko opada, pozostawiając kożuch, delikatnie zdobi szkło. [3]
                  Zapach: Kwaskowy, cytrynowy, troszkę kefiru, bardzo delikatnie zbożowy [4]
                  Smak: Wyraźnie kwaśny smak cytrynopodobny, niezbyt długi, przechodzi on w zboże zbożowe. W posmaku odrobinę goryczki w stylu skórek cytryny. Treściwe, lekkie, ale nie wodniste. [4.5]
                  Wysycenie: Średnie - pasuje. [4]
                  Opakowanie: Ładna etykieta z pełnym składem, szkoda że nie podano ekstraktu. [4.5]
                  Uwagi: Nie piłem nigdy piwa w stylu Beriner Weisse i nie wiem na ile to jest z nim zgodne, ale osobiście mi bardzo smakowało, jak dla mnie w czołówce polskich kwasów.
                  Warka 11.2016.

                  Moja ocena: [4.15]
                  Last edited by rafalek21; 15-04-2016, 18:06.

                  Comment

                  • yaro74
                    PremiumUżytkownik
                    • 09-2012
                    • 2089

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: słomkowy, zmętniony. [4.5]
                    Piana: wysoka, drobna, średnio trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
                    Zapach: średnio intensywny, owocowy z przyjemną kwaskowością. [4]
                    Smak: kwaśny na średnim poziomie, cytrynowy, lekko zbożowy, cierpkawy. Piwo jest orzeźwiające, lekkie, może odrobinę za mało kwaśne. [4]
                    Wysycenie: średnie do wysokiego. [4.5]
                    Opakowanie: niezła etykieta, firmowy kapsel, pełny skład. [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.05]

                    Comment

                    • GSE
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 424

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasnożółte, mętne [4.5]
                      Piana: gęsta, kremowa, długo się utrzymuje (ale później prawie całkowicie znika) [4.5]
                      Zapach: świeże kwaśne winogrona, kefir [3.5]
                      Smak: bardzo kwaśne, kojarzy mi się w aromacie i smaku z kwaśnymi zielonymi owocami (małe winogronka, agrest, limonka), trochę z lemoniadą; mimo małego ekstraktu nie jest wodniste [4]
                      Wysycenie: dość wysokie, orzeźwiające [4.5]
                      Opakowanie: wizualnie ujdzie, w treści nic nie brakuje, jest firmowy kapsel [4.5]
                      Uwagi: warka do 11.2016, kupione w lokalnym sklepie za 7,20zł. mój pierwszy berliner weisse. ten gatunek powinien zostać bardziej spopularyzowany - żeby mój kolega był w stanie uwierzyć, że to piwo bez dodatku cytryn; żeby kuzyn wiedział co mi przywieźć z Berlina; żeby początkujący piwosz nie wylewał "bo skwaśniało", tylko szukał na lato zamiast rozglądać się za radlerami/shandy

                      Moja ocena: [3.95]

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9729

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Obrzydliwie blady, no ale cóż, taka konwencja... [4]
                        Piana: Biała, bardzo drobna i wysoka, dość trwała. [4]
                        Zapach: Owoce i delikatne zioła, jak dla mnie - zaskakująco przyjemny . [4]
                        Smak: Cóż... Gdybym nie wiedział, co piję, od razu wylałbym to zepsute piwo . Tak chyba smakuje ziołowy radler? [3.5]
                        Wysycenie: Wysokie, jak gwardzista Fryderyka Wilhelma I . [4]
                        Opakowanie: Genialna nazwa, niewiele jej ustępująca grafika. Kapsel browaru. [4.5]
                        Uwagi: Hm, sam nie kupiłbym takiego piwa, bo wiem, czym to pachnie...
                        Ale dostałem, więc wypić i ocenić wypada. Zamysł i wykonanie doceniam, ocena być może zaniżona za "nie moją bajkowość" tego piwa...

                        Moja ocena: [3.825]

                        Comment

                        • kenny
                          Senior
                          • 04-2009
                          • 712

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnożółty, mętny. [4]
                          Piana: Niska, szybko opada, ale zostaje spory kożuch i ładnie oblepia szkło. [4]
                          Zapach: Przyjemny, kwaskowy, cytrusowa chmielowość. [4]
                          Smak: Kwaśny, jak sok z cytryny, ale kontrowany niezbyt silną zbożową słodowością. Cytrusowo-ziołowa chmielowość, goryczka średnia, ziołowo-mentolowa, żelazista końcówka, rozlewająca się na języku. [4]
                          Wysycenie: Wysokie. [4.5]
                          Opakowanie: Nieskomplikowane, ale bardzo charakterystyczne. Kapsel firmowy. [4]
                          Uwagi: Niezłe, ale nie genialne. Dość orzeźwiające, lekkie, przyjemnie kwaśne i cytrusowe. Minus to dziwna, zalegająca goryczka o mentolowo-ziołowo-żelazistym charakterze, kojarzy mi się to trochę z nutami chmielu Perle, ale tutaj go nie ma. Na lato w sam raz.

                          Moja ocena: [4.025]

                          Comment

                          • melor
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 364

                            #14
                            FDP 2016

                            Smak wyraźnie kwaśny. Pijalne. W zapachu czuć aromaty kwiatowe. Wydaje mi się, że czuć lekkie aromaty chmielowe na finiszu. Ale goryczka jest mała. Dobry kwas.
                            7/10

                            Comment

                            • chechaouen
                              Senior
                              • 01-2011
                              • 1180

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Słomkowy. Zamglony [4]
                              Piana: Duża czapa sztywnej i trwałej piany. Ładnie oblepia szkło [4.5]
                              Zapach: Kwaskowaty. Czuć też wyraźnie odchmielną cytrusowość. Zza grejpfruta wychyla się też coś na kształt słodkich winogron. Zapach mógłby być nieco bardziej intensywny [4]
                              Smak: Przyjemna orzeźwiająca kwaskowatość. Jest cytryna, jest też troszeczkę grejpfruta. Smak dość krótki, po chwili pojawia się lekka pustka i wodnistość. Ale w sumie wrażenia pozytywne [4]
                              Wysycenie: Średnie, raczej odpowiednie [4.5]
                              Opakowanie: Ładna etykieta z jakimś pruskim ziomem. Sporo info, dokładny skład itd. [4]
                              Uwagi: Piwo z datą 11.2016

                              Moja ocena: [4.075]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎