Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Plebiscyt na Piwo Roku 2015 - komentarze i uwagi

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    A może odpowiedź będzie taka, jak w przypadku pytań o opieszałość decyzyjną w sprawie browaru w Grodzisku: "nie chce mi się, bo za mało użytkowników premium"?

    Comment

    • tristan_tzara
      Senior
      • 12-2007
      • 1038

      Teraz to już chyba straciło sens. Zaraz będzie marzec, więc już nie czas na podsumowania roku poprzedniego. B.biz oddał kolejne pole z nieznanego powodu.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
        [...] B.biz oddał kolejne pole z nieznanego powodu.
        Jak najbardziej znanego. Globalne przedsięwzięcia zabijają lokalne. "Lepiej" pisać na ratebeer czy na bb, lepiej na fb czy na bb... itd, itp.? Taka kolej rzeczy, taka prawda etapu

        Comment

        • Shedao
          Senior
          • 09-2007
          • 900

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
          Jak najbardziej znanego. Globalne przedsięwzięcia zabijają lokalne. "Lepiej" pisać na ratebeer czy na bb, lepiej na fb czy na bb... itd, itp.? Taka kolej rzeczy, taka prawda etapu
          Żeby być uczciwym, to trzeba przyznać że browar.biz często zniechęca do opisywania piwa. Dwa moim zdaniem "najgorętsze" tematy zeszłego roku (Grodziskie z Grodziska i Grand Champion) były tu wtopą - tzn. ludzie kupowali, chcieli oceniać, ale nie było takiej możliwości... w przypadku Grodziskiego była długa debata pt. "a z jakiego to browaru?" która się ciągnęła parę dni i nic z niej nie wynikło, GC wyszedł 6 grudnia (niektórzy mieli nawet wcześniej), oceniać w ARTomacie można było od 11 grudnia, czyli 5 dni później. Nie wiem jak było z Imperium Prunum, bo nie śledziłem w ogóle tego piwa. W takich przypadkach nie ma co się dziwić, że ludziom nie chce się czekać aż ktoś się w końcu ogarnie. Oczywiście, można stwierdzić: to zapisz sobie wrażenia w notatniku i wrzuć kiedy już będzie można... ale jak widać, tak nie jest. Na takie akcje trzeba reagować natychmiastowo, mówię tu o premierach piwa ciekawego i zarazem ogólnodostępnego. B-biz coraz bardziej pozostaje w tyle, jeszcze trochę takiego "nie spieszy się, nie chce mi się, nie mam czasu" a będzie to portal atrakcyjny tylko dla piwowarów i kolekcjonerów, ze względu na istniejące zbiory informacji.

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            Shedao, masz rację i trafnie diagnozujesz słabe punkty bbizu dlatego jestem zdania, że forum (bo nie "portal") wyewoluuje w kierunku gromadzenia tych osób, które niekoniecznie podążają za trendami a łączy ich jakaś więź czy to tematyczna czy towarzyska. Ilustracją niech będzie temat dotyczący koźlaków dubeltowych. Nie znalazłem w polskim internecie równie szczodrego w konkretne informacje wątku.
            I dalej, nawiązując do tegoż, albo wybierasz płynięcie z nurtem typu jestem hopheadem, sour is new hoppy , kocham kogoś tam i nie dam o nim powiedzieć złego słowa albo szukasz czegoś prawdziwego. A prawdziwe nie koniecznie oznacza przeciwne ale zawsze rzetelnie opisane.

            Comment

            • Latarnik
              Premium Lamplighter
              • 06-2004
              • 4996

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
              nie ma co się dziwić, że ludziom nie chce się czekać aż ktoś się w końcu ogarnie. ..... Na takie akcje trzeba reagować natychmiastowo, mówię tu o premierach piwa ciekawego i zarazem ogólnodostępnego.
              Z tego wynika, ze juz najwyzszy czas by, tak jak na innych duzych piwnych portalach, nowe piwa dodawali wszyscy uzytkownicy, ten kto zdobedzie nowe piwo jako pierwszy, zaklada mu temat na forum i od razu ocenia.
              Druga sprawa sam plebiscyt jest juz moim zdaniem tworem przestarzalym.
              Wybor najlepszych piw nalezy oprzec o oceny z ARTomatu, dzieki temu wyniki beda bardziej wiarygodne a centrala b.bizu bedzie miala z tym mniej roboty.
              Last edited by Latarnik; 21-02-2016, 21:19.
              5400 kapsli z wypitych piw
              874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
              "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
              https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
              Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
              https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

              Comment

              • Gringo
                Senior
                • 07-2007
                • 2151

                I może wtedy rozrusza się ocenianie w artomacie jak plebiscyt będzie z nim powiązany.
                Last edited by Gringo; 21-02-2016, 21:28. Powód: .

                Comment

                • tristan_tzara
                  Senior
                  • 12-2007
                  • 1038

                  No właśnie najgorszy problem z b.b jest taki, że to już trochę skansen internetu. Przez lata było wiele propozycji ulepszeń, ludzi chętnych działać... I nic. Teraz to już jest trochę za późno i pozycja mocno przegrana. Obecnie jest tyle przyjazdnych możliwości ocen piwa, prowadzenia dziennika czy zdobywania wiedzy i zwykłych rozmów (grupy na Facebooku, ratebeer, Untappd, czy choćby ocenpiwo), że b.biz nie zachęca już niczym, i będzie tylko spadał zostając prywatnym forum grupy dinozaurów.

                  Comment

                  • VanPurRz
                    Senior
                    • 09-2008
                    • 4229

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                    Shedao, masz rację i trafnie diagnozujesz słabe punkty bbizu dlatego jestem zdania, że forum (bo nie "portal") wyewoluuje w kierunku gromadzenia tych osób, które niekoniecznie podążają za trendami a łączy ich jakaś więź czy to tematyczna czy towarzyska. Ilustracją niech będzie temat dotyczący koźlaków dubeltowych. Nie znalazłem w polskim internecie równie szczodrego w konkretne informacje wątku.
                    I dalej, nawiązując do tegoż, albo wybierasz płynięcie z nurtem typu jestem hopheadem, sour is new hoppy , kocham kogoś tam i nie dam o nim powiedzieć złego słowa albo szukasz czegoś prawdziwego. A prawdziwe nie koniecznie oznacza przeciwne ale zawsze rzetelnie opisane.
                    100% racji. niech bbiz się nie ściga z modami, one szybko przemijają i nie musimy brać udziału w idiotycznym wyścigu szczurów. Natomiast dodawanie piw do bazy mogłoby być szybsze
                    "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23792

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
                      A może odpowiedź będzie taka, jak w przypadku pytań o opieszałość decyzyjną w sprawie browaru w Grodzisku: "nie chce mi się, bo za mało użytkowników premium"?
                      Chyba coś Ci się pomerdało, mości Shedao. Nigdy i nigdzie tak nie napisałem, więc nie zmyślaj proszę.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                      Teraz to już chyba straciło sens. Zaraz będzie marzec, więc już nie czas na podsumowania roku poprzedniego. B.biz oddał kolejne pole z nieznanego powodu.
                      Powód jest znany, w październiku prosiłem o jakieś podsumowanie, ale nie było już chętnych do roboty

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
                      Żeby być uczciwym, to trzeba przyznać że browar.biz często zniechęca do opisywania piwa. Dwa moim zdaniem "najgorętsze" tematy zeszłego roku (Grodziskie z Grodziska i Grand Champion) były tu wtopą - tzn. ludzie kupowali, chcieli oceniać, ale nie było takiej możliwości... w przypadku Grodziskiego była długa debata pt. "a z jakiego to browaru?" która się ciągnęła parę dni i nic z niej nie wynikło, GC wyszedł 6 grudnia (niektórzy mieli nawet wcześniej), oceniać w ARTomacie można było od 11 grudnia, czyli 5 dni później. Nie wiem jak było z Imperium Prunum, bo nie śledziłem w ogóle tego piwa. W takich przypadkach nie ma co się dziwić, że ludziom nie chce się czekać aż ktoś się w końcu ogarnie. Oczywiście, można stwierdzić: to zapisz sobie wrażenia w notatniku i wrzuć kiedy już będzie można... ale jak widać, tak nie jest. Na takie akcje trzeba reagować natychmiastowo, mówię tu o premierach piwa ciekawego i zarazem ogólnodostępnego. B-biz coraz bardziej pozostaje w tyle, jeszcze trochę takiego "nie spieszy się, nie chce mi się, nie mam czasu" a będzie to portal atrakcyjny tylko dla piwowarów i kolekcjonerów, ze względu na istniejące zbiory informacji.
                      W zeszłym roku wprowadziliśmy ponad 1200 piw do bazy danych (większość Dyczkin). Większość z nich w ciągu kilku dni od czasu zgłoszenia. Nigdy nie napisałem czegoś takiego co wytłuszczone. Przy grodzisku przez długi czas nie było wiadomo gdzie było warzone, nie jest to moja wina, że browar nabrał wody wysłodkowej w usta. Piwo każdy mógł opisać bez problemu i konieczności czekania na czyjąś decyzję.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tristan_tzara Wyświetlenie odpowiedzi
                      No właśnie najgorszy problem z b.b jest taki, że to już trochę skansen internetu. Przez lata było wiele propozycji ulepszeń, ludzi chętnych działać... I nic. Teraz to już jest trochę za późno i pozycja mocno przegrana. Obecnie jest tyle przyjazdnych możliwości ocen piwa, prowadzenia dziennika czy zdobywania wiedzy i zwykłych rozmów (grupy na Facebooku, ratebeer, Untappd, czy choćby ocenpiwo), że b.biz nie zachęca już niczym, i będzie tylko spadał zostając prywatnym forum grupy dinozaurów.
                      Pozdrawiam dinozaurów i wspierających ten skansen
                      Last edited by ART; 22-02-2016, 12:56.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • ART
                        mAD'MINd
                        • 02-2001
                        • 23792

                        Zapraszam do głosowania:


                        ew. uwagi mile widziane. Dziękuję.
                        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                        Comment

                        • marek-
                          Member
                          • 07-2012
                          • 70

                          Imperium Prunum miało premierę w 2016, więc raczej powinno wypaść z głosowania na 2015.

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23792

                            Hm, zgłaszałeś je w grudniu jako dostępne na rynku
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              Co to znaczy - brak docenionych piw?

                              Chciałem zgłosić braki w piwach a tu komunikat:
                              Błędny identyfikator! (Dyskusja). Dana strona mogła zostać usunięta lub przeniesiona. W przypadku gdy podążasz za odnośnikiem umieszczonym na stronach naszego serwisu prosimy o przesłanie wiadomości administratorowi aby mógł poprawić ewentualny błąd.

                              Moich ulubionych piw pitych w 2015 nie ma
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23792

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
                                Co to znaczy - brak docenionych piw?

                                Chciałem zgłosić braki w piwach a tu komunikat:
                                Błędny identyfikator! (Dyskusja). Dana strona mogła zostać usunięta lub przeniesiona. W przypadku gdy podążasz za odnośnikiem umieszczonym na stronach naszego serwisu prosimy o przesłanie wiadomości administratorowi aby mógł poprawić ewentualny błąd.

                                Moich ulubionych piw pitych w 2015 nie ma

                                Lista do wyboru PIWA ROKU zawiera wyłącznie piwa oceniane minimum 5 razy ARTomatem ze średnią oceny >= 3.5 w ubiegłym roku (łącznie 284 piwa). Odnośnik poprawiony, dzięki.
                                Last edited by ART; 22-02-2016, 13:00.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎