Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Manufaktura APA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jabłonowo, Manufaktura APA

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6130

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Klarowny brąz ciemniejszy. [3.5]
    Piana: Budowała się sporo poza szkło. Potem opadła do warstewki. Na szkle sporo. [3.5]
    Zapach: Karmel bez "american". [3]
    Smak: Wodniste, karmelowe. W tle pomyka lekki DMS. Ściągające. [2.5]
    Wysycenie: Średnie. [3.5]

    Opakowanie: Maziaje... nie moja bajka. [3.5]

    Uwagi: Mapka USA, napis California - koń by się uśmiał. Słabe to APA. Ta jabłonowska sztuka piwowarska chyba trochę niedomaga.

    Moja ocena: [2.925]
    Attached Files
    Last edited by Javox; 17-10-2015, 23:49.

    Comment

    • yaro74
      PremiumUżytkownik
      • 09-2012
      • 2089

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy, klarowny. [5]
      Piana: wysoka, gęsta, drobno pęcherzykowa, trwała, zostawia ładna koronkę na szkle. [5]
      Zapach: średnio intensywny, owocowy, słodowy i lekko karmelowy. [3]
      Smak: owocowy, karmelowy i lekko słodowy, niewielka goryczka. Piwo jest wodniste i niesmaczne. [2]
      Wysycenie: średnie. [4]
      Opakowanie: nieciekawa etykieta, firmowy kapsel, podane podstawowe informacje. [3]
      Uwagi:

      Moja ocena: [2.95]

      Comment

      • rafalek21
        Senior
        • 04-2015
        • 1407

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny bursztyn, klarowne [4.5]
        Piana: Jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, obfita, całkiem trwała, ładnie oblepia szkło. [5]
        Zapach: karmel, słodowość, trochę kwaśny(ale nie cytrusowy, może coś od owoców). [3]
        Smak: Karmel, niewysoka, tępa, alkoholowa goryczka, słodycz i jeszcze raz karmel, lekko wodniste. [2]
        Wysycenie: Niewysokie - za niskie. [3]
        Opakowanie: Nie podobają mi się etykiety z Manufaktury piwnej, a to nie jest wyjątkiem. [2.5]
        Uwagi: Niezbyt smaczne piwo. Przypomina koncernowego wysokoalkoholowego lagera z znacznym dodatkiem karmelu, nie wiem co to piwo ma do APA. Bo ameryki w nim nie ma.

        Moja ocena: [2.85]

        Comment

        • DariuszSawicki
          Senior
          • 08-2012
          • 2868

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasny brąz, ciemna miedź. Za ciemny jak na APA. Klarowne. [2]
          Piana: Biała, wysoka, po pół minucie już słaba, pęcherzyki szybko pękają. Niezły osad na szkle. [3.5]
          Zapach: Lekko chmielowy, nawet z wyczuwalnymi iglakami, ale za bardzo karmelowy i wręcz cukierkowy. Ocenę zawyżam za chmiel Chinook. [3]
          Smak: Podobnie jak w barwie, to nie APA. Goryczka bardzo lekka, mało przyjemna i bardziej alkoholowa. Jest trochę sosny, ale likierowy alkohol przeważa. Piwo wcale nie jest wodniste, co Wy piszecie
          Jest niesmaczne, nie orzeźwia, zalepia karmelem i ma trochę chmielu. I to wszystko. [2.5]
          Wysycenie: Za niskie jak na APA, jak na '' to APA '' odpowiednie. [3]
          Opakowanie: Jakby skacowany Marc Chagall namalował dżunglę. Niezbyt pasuje do tego piwa. Są podane chmiele. [3]
          Uwagi: Przy dzisiejszym mrozie można wypić, na lato nie nadaje się.
          Smutne dziś każde piwo, Lemmy odszedł.
          Warka 27.05.2016.

          Moja ocena: [2.8]

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2837

            #6
            Jak na deklarowany styl - jest rzeczywiście słabo, daleko "temu piwu" do klasyków gatunku ( nawet tych polskich).
            Jak na "po prostu piwo do wypicia" - moim zdaniem nie jest źle. Jest karmelowo, a nawet cukierkowo, ale są też lekkie nuty ciasteczkowe i cytrusowe, nieagresywna i niezalegająca goryczka i nawet przyjemny trawiasty posmak. A może po prostu piłem je zbyt schłodzone?
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • MajkelFKP
              Junior
              • 02-2015
              • 5

              #7
              Piwo z datą 23.07.2016, Piana drobno i średnio-oczkowa, po otwarciu trochę cytrusów, potem przyjemny słód, po ogrzaniu karmelowa nuta z delikatnym... karmelem, to tyle, dobre EIPA, ESB czy (i tu pokusiłbym się o insynuację) lepiej nachmielone "miedziane"(Alt) z oferty tegoż browaru, również 13,6blg. Goryczka na poziomie umiarkowanie średnim. Podsumowując, jako APA to nie ma podjazdu do reszty "krafty" z większych browarów(ŻAPA, Jankes, itp.), ale jako "brytyjskie" Pale Ale to oddaje styl w 99%, jeszcze w cenie 4,00zł.

              Odchodząc trochę od tematu APA, słyszałem o jakimś piwie od jabłonowa 23blg, 10% alc. Czy to podejście do BW, czy po prostu "mocny lager" w nowej szacie graficznej?

              Comment

              • canigggia
                Senior
                • 10-2009
                • 451

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MajkelFKP Wyświetlenie odpowiedzi
                Odchodząc trochę od tematu APA, słyszałem o jakimś piwie od jabłonowa 23blg, 10% alc. Czy to podejście do BW, czy po prostu "mocny lager" w nowej szacie graficznej?
                To drugie
                Browarnik Tomek
                TomCani

                Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jeśli miałoby to być APA to zadziwiająco ciemne. Trudno powiedzieć jaki ten kolor, może (bardzo) ciemny bursztyn, może raczej ciemna miedź. Klarowne. [3]
                  Piana: Ładna, bujna, mało trwała. Na szkle zostało sporo. [4]
                  Zapach: Nie wiem, gdzie ta deklarowana Ameryka. No może coś iglastego rzeczywiście się nieśmiało przebija. Ale głównie karmel i lekka nuta maślana. Może też delikatnie żelazo. Nie jest bardzo źle, ale jednak nie tego się spodziewałem... [2.5]
                  Smak: Nie zgadłbym, że to APA. Słodowe, karmelowe, dość nijakie. Goryczka wyczuwalna, nie za wysoka, raczej brytyjska, jeśli chodzi o skojarzenia. Piwo do wypicia, ale nie ma się czym podniecać. [3]
                  Wysycenie: Niskie, za niskie. [3]
                  Opakowanie: Mnie się ta etykieta nawet spodobała. W każdym zwróciła uwagę na półce i kupiłem. No, ale APA to nie jest... [4]
                  Uwagi: 04/10/2016
                  Wypiłem, wrażenia zanotowałem, wracać nie zamierzam.

                  Moja ocena: [2.975]
                  Last edited by Admirador; 03-05-2016, 16:40.

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9733

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy,śladowo zamglony. [4]
                    Piana: Kremowa, drobna, bardzo wysoka i bardzo trwała. Pełny szacun! [5]
                    Zapach: Karmel, owoce, lekka sosna. Klasyka ze skrzywieniem słodowym, ale mnie to odpowiada. [4]
                    Smak: Goryczka sosnowa, karmel, delikatne orzechy. Całkiem ciekawy, chropawy ślad. [4]
                    Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                    Opakowanie: Kolorowa eta, kojarząca się z latem, tropikami... . Charakterystyczna, może się podobać. [4]
                    Uwagi: To na pewnie nie jest APA z dużą ilością amerykańskich chmieli. Mnie jednak piwo smakowało, czasem mam dosyć goryczy wypalającej żołądek i oczy , przychylam się do opinii przedpiszcy jacekwerner (znanego jako "ojciec" ).

                    Moja ocena: [4.1]

                    Comment

                    • Jetwro
                      Junior
                      • 05-2015
                      • 24

                      #11
                      Ktoś może orientuje się, czy Sen APAcza (obecnie w Biedronce) to to samo piwo? Alkohol się zgadza, ekstraktu nie podano.
                      Jeśli chodzi o tego Apacza, to jest pustawe, mało chmielowe, a goryczka jest niska i tępa. Da się wypić, ale nic ciekawego. Są lepsze tanie apy.

                      Comment

                      • chechaouen
                        Senior
                        • 01-2011
                        • 1180

                        #12
                        Wygląda na to, że cała ta biedronkowa czwórka z Jabłonowa to te same piwa tylko w nowych opakowaniach. Parametry się zgadzają. Piłem Pilstoleta i Cisze Nocną i smakują tak samo (choć dość dawno nie piłem tych starych odsłon) jak Pils i Belfast
                        Last edited by chechaouen; 26-12-2016, 10:52.

                        Comment

                        • kosher
                          Senior
                          • 04-2005
                          • 2294

                          #13
                          Ja tak nie uważam. Manufakturowy Pils to nie Pilstolet, a Cisza Nocna to nie Belfast. Pilstolet nie jest tak zalegający, to lżejsze piwo i niestety bardziej skarpetkowe, zaś Cisza Nocna ma wyczuwalną śliwkę w smaku i słodycz, Belfast jest jednak bardziej stoutowaty.
                          Ale ... to nie ten temat

                          Comment

                          • marqqq
                            Senior
                            • 12-2014
                            • 660

                            #14
                            Kolor: Bursztynowy, a może rubinowy.
                            Piana: wysoka, i się utrzymuje.
                            Zapach: słód z karmelem, przypruszony iglakami.
                            Smak: taki sobie, trudno wyczuć tu coś w deklarowanym stylu. Jedynie chmiel że słowem.
                            Opakowanie: jako sen apacza, stonkowe.
                            Uwagi: już chyba Rewolucje z Warmii są bardziej APowe.

                            Comment

                            • yoda79
                              Senior
                              • 01-2013
                              • 861

                              #15
                              Kupiliśmy piwo z wątku i piwo z biedrony, różnica jest kolosalna, w pianie, kolorze, smaku, o ile to piwo da się wypić (nawet ze smakiem), dyskontowe jest naprawdę obrzydliwe. Omijać, nie marnujcie 4 zł. Szczoch

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎