Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dukla, Szalony Alchemik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Dukla, Szalony Alchemik

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yassmen
    Senior
    • 11-2012
    • 288

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Herbaciane, klarowne, ładnie chwyta światło. [4.5]
    Piana: Wyraźna, biała, o drobnej teksturze, utrzymuje się - niemal bez redukcji - od początku do końca. [5]
    Zapach: Słodkie, kompotowe owoce; truskawki. Przypomina mi AIPA z Wojkówki. [3.5]
    Smak: Słodkawe czerwone owoce ponad wplecioną krótką goryczką. Wyraźna truskawka, co nie nastraja optymistycznie. Dużo słodowych niuansów na finiszu. Nieco brak balansu. Pijalność spora. [4]
    Wysycenie: Średnio-niskie, bez zarzutu. [4.5]
    Opakowanie: Butelka i etykieta bardzo do mnie przemawiają. Świetna koncepcja komiksowa. Informacje o użytych składnikach dość skąpe. [5]
    Uwagi: Warka do 24.12.2015.

    Moja ocena: [4.025]

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      #3
      W aromacie dużo grejpfrutów, żywicy, ale bez fajerwerków, całkiem poprawnie. W smaku AIPA od A do Z, której jednak brakuje Ź. Na 4 piwa z Dukli, niestety tendencja spadkowa, oby nie podzielili losu Wojkówki.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemny bursztyn, lekko mętne. [4]
        Piana: Biała, drobnopęcherzykowa, średnio wysoka, gęsta i trwała. [4.5]
        Zapach: Słodkie, polskie owoce z domieszką żywicy i grejpfruta. Przeszkadza zbyt duży karmel. [4]
        Smak: Karmel i słód dopełniony sporą cytrusowo-żywiczną goryczką, trochę męczącą z dodatkiem alkoholu. Nie orzeźwia. [3.5]
        Wysycenie: Niskie. [3.5]
        Opakowanie: Komiksowa etykieta, brak pełnego składu. Standard.
        Piwo chwali się srebrnym medalem na jakimś konkursie piw rzemieślniczych w 2015 roku. [4]
        Uwagi: Przeciętne AIPA, można wypić, ale tylko jedno. Do samego końca utrzymuje się mdlący karmel.
        Warka 30.11.2016.

        Moja ocena: [3.825]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9732

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy zamglony. [4]
          Piana: Kremowa, drobna, całkiem wysoka i trwała. [4]
          Zapach: Konkretna sosna, chmiel, delikatne owoce tropikalne. [4]
          Smak: Intensywna goryczka, drapiąca w gardle. Lekko tonują owoce cytrusowe i tropikalne, ślad karmelu. [4]
          Wysycenie: Średnie. [4]
          Opakowanie: Dziwny ten alchemik. Nieźle umięśniony, hipsterska fryzura, zero szaleństwa. Eta w stylu browaru. [4]
          Uwagi: Trochę razi pretensjonalna nazwa, bo piwo w swym pazurze dość jednak nowofalowo tradycyjne (wiem, oksymoron...). Dostało medal. I dobrze .

          Moja ocena: [4]

          Comment

          • SeeJay
            Senior
            • 04-2016
            • 239

            #6
            Bardzo fajna IPA, ale bardziej w kierunku IIPA. Zawodzi aromatem, ale nadrabia w smaku i goryczce. 75 IBU? Dałbym więcej. Smak to guma balonowa (zżuta), żywica i trochę karmelu. Jeśli ktoś lubi mocne, ciężkie i treściwe piwa to wypust ten bardzo mu posmakuje.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎