Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, [Raduga] Underwater

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zodiak, [Raduga] Underwater

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6077

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Herbaciano pomarańczowawy. Lekkie zmętnienie. [4]
    Piana: Nie chciała się tworzyć. Przez jakiś czas było około 2 cm aby w końcu zredukować się do cienkiej warstewki. Lejsing jest. [3.5]
    Zapach: Ziołowość i lekko słodka cytrusowość z egzotyką. Po ogrzaniu pojawia się lekka "belgijskość" morelkowa. [4]
    Smak: Nie za słodkie, lekko ziołowe, średnia goryczka ale nie za duża. Belgijskość wyłazi pod koniec ale z cierpkim zielonym jabłkiem [4]
    Wysycenie: Średnie. [4]

    Opakowanie: Ładny plakacik filmowy tyle że lupa potrzebna. Na ekran kompa trzeba kontrast poprawić, wtedy coś widać lepiej. [4]

    Uwagi: IBU 35. Data 16.03.16. Trochę wodniste bardziej wytrawne piwo. Szału nie robi ale nie jest źle. Raczej do powolnej konsumpcji wraz z ogrzewaniem się zawartości szkła.

    Moja ocena: [3.95]
    Attached Files
    Last edited by Javox; 25-09-2015, 22:06.

    Comment

    • rafael52
      • 12-2013
      • 478

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: bursztynowy, lekko zmętniony, opalizujący. [4.5]
      Piana: niska, dość szybko opada. [3]
      Zapach: bardzo przyjemny aromat łączący nuty belgijskie oraz chmielowe; owoce cytrusowe, tropikalne, lekkie akcenty kwiatowe, trochę goździków, fenoli przyprawowych. [4.5]
      Smak: tutaj już niestety trochę gorze, sporo posmaków drożdżowych, wyraźne nuty belgijskie, przyprawowe, średnia pełnia słodowa, goryczka średnia, trochę w kierunku niskiej. [3.5]
      Wysycenie: średnie, w kierunku niskiej, mogło by być trochę wyższe. [4]
      Opakowanie: grafika oraz wykonanie w stylu browaru, całkiem ładne, jest prawie pełen skład. [3.5]
      Uwagi: warka do 16.03.2016

      Moja ocena: [3.875]

      Comment

      • jerzdna
        Senior
        • 07-2014
        • 240

        #4
        A ja jestem na tak Udany, moim zdaniem, mariaż saisona z amerykańskimi chmielami. Aromaty i odchmielowe, amerykańskie jak i owoce, siano i przyprawy od "belgijskich" drożdży. Jeden z lepszych wypustów Radugi ostatnio. Chociaż w sumie nie ma ona słabych. Tak trzymać! I zdrowie...

        Comment

        • kenny
          Senior
          • 04-2009
          • 712

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasnobursztynowy, lekko mętny. [4.5]
          Piana: Niska, ale trwała. [4]
          Zapach: Ładny, owocowo-kwiatowy, drożdże, "belgijski". [4.5]
          Smak: Słodowy, słodkawy, cytrusowy posmak, nuty przejrzałych owoców i korzenne, goryczka średnia, cytrusowo-ziołowa, gryzący posmak - alkohol?. [4]
          Wysycenie: Średnie/niskie. [4]
          Opakowanie: Jak zwykle na poziomie, szkoda tylko, że jakość wydruku jest średnia, wygląda jak robione na domowej drukarce. [4]
          Uwagi: Zbyt mało saisonów wypiłem, by oceniać je w tym stylu, ale mi smakowało. Pachnie lepiej niż smakuje, smak ma zbalansowany, ale niezbyt intensywny. Wyczuwalny gryzący posmak, chyba to alkohol, mogłoby być troszkę lżejsze. Smaczne, ale nie odgadłbym gatunku próbując je "w ciemno".

          Moja ocena: [4.2]

          Comment

          • cyoorka
            Senior
            • 03-2007
            • 338

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złote, opalizujące. [4]
            Piana: Średnioobfita, drobna, szybko się dziurawi i znika. [3.5]
            Zapach: Owocowy (mandarynka, białe owoce tropikalne), belgijski (fenolowy/przyprawowy). [4]
            Smak: Wytrawne, lekko wodniste, odzwierciedla aromat. Goryczka średnia, leciutko pozostająca, dosyć przyjemna. [4]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: Fajne. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.95]

            Comment

            • Pess09
              Senior
              • 12-2013
              • 284

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Zamglony bursztyn. [5]
              Piana: Ciężko się tworzy, biała, średnio pęcherzykowa, delikatnie zdobi szkło. [3.5]
              Zapach: Złożony, niezbyt nachalne owoce tropikalne, dużo drożdży w belgijskim stylu, kwiatowość i przyprawy. [4.5]
              Smak: Wyraźna owocowa słodowość, w smaku również duży udział mają drożdże oprócz tego charakterystyczne dla saisona nuty lata, kwiatów i przypraw. W towarzystwie tego wszystkiego goryczka wychodzi na wierzch wraz z ubywaniem piwa i zaznacza swoją obecność w postaci owoców tropikalnych i łodyg, pod koniec pojawia się dziwny lekko gryzący posmak. [4]
              Wysycenie: Odpowiednie. [4.5]
              Opakowanie: Podoba mi się wyjątkowo jak na Radugę, kapsel goły. [4]
              Uwagi: Przyjemne piwo, było by bardzo dobre gdyby nie to coś w smaku które psuje kompozycje.

              Moja ocena: [4.2]

              Comment

              • Dzoshu
                Senior
                • 12-2013
                • 496

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty, klarowne. [4.5]
                Piana: Obfita, zdobi szkło, uytrzymuje się warstewką na powierzchni. [4.5]
                Zapach: Belgijska drapiąca nutka przyprawowa, kwiaty, zioła. Przyjemny ale raczej mało 'amerykański'. [4]
                Smak: Lekko cierpkawe na wstępie. Charakter przyprawowo-słodowy. Goryczka dość wysoka, długa, ziołowa. Na finiszu lekkie drapanie w przełyku. [4]
                Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
                Opakowanie: Jak zwykle świetna etykieta, w miarę dokładny skład. [4.5]
                Uwagi: Warka 16.03.16 Jak nie przepadam za saisonami to jak zwykle u Radugi mamy piwo dopracowane i przyjemne w spożyciu.

                Moja ocena: [4.125]
                Attached Files
                Last edited by Dzoshu; 18-11-2015, 22:57.

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty zamglony. [4]
                  Piana: Biała, bardzo drobna, dość wysoka i trwała. [4]
                  Zapach: Słód, nieco anemiczny chmiel i sosna. [3.5]
                  Smak: Goryczka na podbudowie słodowej, ziołowy posmak, ogólnie wytrawny. [3.5]
                  Wysycenie: Średniowysokie. [4]
                  Opakowanie: W stylu "Radugi", tym razem w "podwodnych" barwach. Mnie nie urzeka... [3.5]
                  Uwagi: Można wypić, zaliczyć, bez emocji raczej.
                  Powtarzać jednak chyba nie zamierzam...

                  Moja ocena: [3.6]

                  Comment

                  • grejwi
                    Member
                    • 08-2014
                    • 78

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Złociste. Dość przejrzyste. [4.5]
                    Piana: Bardzo obfita i drobno pęcherzykowa. Opada do stabilnej, niskiej warstwy. Bardzo piękna koronka. [5]
                    Zapach: Słodowo-drożdżowy aromat. Owoce. Trochę alkoholu i kartonu. [3.5]
                    Smak: Przyprawowa ostrość (umiarkowana) - korzenne nuty. Dość wyraźna goryczka. Zdecydowanie na minus odnotowuję, że mimo znacznego schłodzenia piwa, daje o sobie znać alkoholowe drapanie i rozgrzewanie. Z czasem uwydatnia się owocowość - skórka cytrusów (pomarańcza). [3.5]
                    Wysycenie: Wysokie. [5]
                    Opakowanie: Choć zazwyczaj etykiety z Radugi mają swój fajny klimat, to ta wygląda kiepsko - przywodzi mi na myśl niektóre wygaszacze ekranu z Win 98. Papier kiepski, odkleja się i marszczy. Niestety, ale wygląda to biednie. Skład i parametry dość szczegółowe. Kapsel czarny. [3]
                    Uwagi: Warka do 05.11.2016 r.

                    Moja ocena: [3.75]

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złoty, trochę zamglony. [4]
                      Piana: Bardzo wysoka, złożona z drobnych pęcherzyków, trwała, gęsto lepi się do szkła. [5]
                      Zapach: Niezły balans pomiędzy ameryką a belgią, tzn. przyprawy, zioła, cytrusy, słodkie tropiki i drożdże. [4.5]
                      Smak: W smaku trochę gorzej z balansem, brakuje słodu. Na początku wytrawne, wręcz cierpkie, później dochodzi korzenna i ziołowa goryczka, całkiem wysoka. [3.5]
                      Wysycenie: Średnie. [4]
                      Opakowanie: Baśniowa i filmowa etykieta, tylko szkoda, że papier słabej jakości. Skład prawie pełny. [4]
                      Uwagi: Zbyt wytrawne jak dla mnie piwo. Warka 05.11.2016.

                      Moja ocena: [4.075]

                      Comment

                      • melor
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 364

                        #12
                        Bardzo przyjemny aromat chmielowy, owoce tropikalne. W smaku podobnie.
                        W smaku nie czułem belgijskich nut, głównie chmiele aromatyczne. Mała goryczka. Bardzo lekkie i pijalne piwo. Jestem mile zaskoczony.
                        7,5/10

                        Comment

                        • Brodzislaw
                          Senior
                          • 09-2013
                          • 1020

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: jasnego bursztynu / miodowy, zmętniony [4]
                          Piana: jasna bardzo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła z czasem do minimalnej warstwy [4]
                          Zapach: słodowo-chmielowy. Wręcz wyłazi lekka perfumeria – cytrusowe i limonkowe oraz kwiatowe nuty przeplatają się z przyprawowymi. Do tego dochodzi karmelkowość słodów. [3.5]
                          Smak: Piwo jest pełne jak na swój ekstrakt. Słodycze od słodów mieszają się ze skórką cytrusów, drożdżowymi i przyprawowymi posmakami. Minimalny kwasek na finiszu. Goryczka średnia do niskiej, lekko zalega na języku, szlachetnie w nucie cytrusowo-ziołowej. [4]
                          Wysycenie: wysokie, podbija doznania (szczypanie) na języku i podniebieniu [4.5]
                          Opakowanie: Jak zwykle etykieta Radugi jest sztuką, a kontra z dobrym info dopełnia całości. [5]
                          Uwagi: Warka z data 5.11.16r. Daje radę

                          Moja ocena: [3.9]

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎