Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

U Koníčka [Inne Beczki], Jungle IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    U Koníčka [Inne Beczki], Jungle IPA

    Kolejna koprodukcja polskiego kontraktowca i czeskiego mikrusa. Receptura podobnie jak w przypadku wcześniejszych projektów również polsko-czeska (Marcin Pietranik i Mojmír Velký). Jungle IPA to wbrew obiecującej jakieś egzotyczne doznania nazwie po prostu IPA na amerykańskich chmielach. Zastosowano odmiany Simcoe, Columbus, Cascade i słody pale ale. 16°Blg ekstraktu, 6,0% alkoholu.

    Bursztynowa barwa o sporym zmętnieniu.
    Strzępiasta, wysoka i wolno opadająca żółtawa piana, o pokroju grubej szumowiny. Pokaźnie oblepia ścianki szklanki. Wyjątkowo trwała.
    Aromaty mocno chmielowe, głównie w klimacie słodkich owoców tropikalnych. Sporo karmelu, nieco żywicy, odcień trawy. Bardzo wysoka zbożowa słodowość, która naprawdę rywalizuje w zapachu o palmę pierwszeństwa z nachmieleniem.
    Smak wybitnie goryczkowy, trochę nawet gryzący, zalegający długo w posmakach. Nuty owocowe, zbożowe, lekko palonego ziarna i karmelu. Wszystko jednak umyka szybko by oddać pola męczącej gorzkości.
    Nagazowanie nieduże, a szkoda.
    Butelka jak zwykle z barwną etykietą i faunistyczno-florystycznym motywem. Tutaj egzotyka pełną gębą. Kapsel browaru i logo na etykiecie. Uczciwie i bez konspiracji.

    I bardzo sympatycznie prezentuje się nie tylko w butelce, ale i po nalaniu. Ma ciekawy, wydatnie słodowy bukiet. Jednak w ustach jest gryzące, zalegające, nie dające szansy na degustacyjną przestrzeń. Niczym w dusznej dżungli. Ogólnie zatem oceniam na 7 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎