Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Argus Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Dukat_WSI
    Senior
    • 03-2015
    • 781

    #31
    Mimo wszystko piwo smakuje jak bardziej budżetowa "wariacja" na temat Okocimia ze dolewką spirytusy salicylowego.
    Ja akurat Okocim Porter stawiam wysoko - wyżej od obecnego Żywca, czy tych wszystkich Grandów i Witnic. Jest być może na ten moment nawet na podium polskich bałtyków.

    Comment

    • behegrzmot
      Senior
      • 01-2009
      • 276

      #32
      Osobiście skłaniałbym się ku opinii, że mamy do czynienia z rozcieńczonym, nie(do)leżakowanym łódzkim, ale nie wykluczam możliwości, że to efekt autosugestii wcześniejszymi postami w tym temacie
      Last edited by behegrzmot; 04-10-2015, 19:17.

      Comment

      • Dukat_WSI
        Senior
        • 03-2015
        • 781

        #33
        Kocie Behemocie, a takowe nierozcieńczanie miewa stałe miejsce w browarach, czy raczej jest stosowane w bardzo wyjątkowych przypadkach?
        EDIT: Słyszałem legendy, że nieudane warki Żywca były z czymś mieszane i sprzedawane jako Tatra.
        Last edited by Dukat_WSI; 04-10-2015, 19:48.

        Comment

        • marqqq
          Senior
          • 12-2014
          • 660

          #34
          Porównajcie sobie datowniki Argus Porter, petowego Argusa i Argusa Radlera. I jeszcze jednej z partii Argusa Premium.
          Wszystkie charakteryzuje napis: data jest jednocześnie oznaczeniem partii.
          Wszystkie znaki na niebie, ziemi i piwie wskazują na Łódzkie.
          Last edited by marqqq; 04-10-2015, 19:51.

          Comment

          • behegrzmot
            Senior
            • 01-2009
            • 276

            #35
            @Dukat, nie miałem oczywiście na myśli dosłownego rozcieńczania piwa uwarzonego według receptury piwa Porter Łódzki. Argus jest zapewne partaczony począwszy od zasypu ;P

            Co do Żywca/Tatry to takie opinie głosi Kopyr, ile w tym prawdy to już jego dopytuj

            EDIT. Wącham tak niedopite resztki i na bank to wytwór BŁ, wali sosem sojowym, że hej!
            Last edited by behegrzmot; 04-10-2015, 20:10.

            Comment

            • Dukat_WSI
              Senior
              • 03-2015
              • 781

              #36
              Behe, faktycznie jest sojowy sos, ale nie piłem nigdy porteru z Łodzi (o ile sobie przypominam, to piłem jedynie jakieś biedronkowe wypusty na studiach i trochę później pamiętam, że kupiłem w Bomi piwo "Łódzkie", myśląc że to prawdziwe piwo regionalne - to samo notabene na początku myślałem o Leżajsku, ale to było z 6-7 lat temu ). Browary Łódzkie to jednak profesjonalny generalny wykonawca dla browarów kontraktowych Lidl i Biedronka, więc dopasuje się do każdego zleconego zadania - jak zleceniodawca sobie zażyczy porter za 2,90 zł do stałego asortymentu, to Łódzkie się sprężą i to wykonają!

              Comment

              • satek
                Member
                • 03-2014
                • 66

                #37
                Czy ten porter wchodzi na stałe do oferty, czy tylko jednorazowo-coroczna partia?

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  #38
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika satek Wyświetlenie odpowiedzi
                  Czy ten porter wchodzi na stałe do oferty, czy tylko jednorazowo-coroczna partia?
                  Z wcześniejszego artykułu o nowościach w Lidlu wychodzi, że przynajmniej na dłuższy czas zagości w ofercie tej sieci.
                  Last edited by robox; 05-10-2015, 11:15.

                  Comment

                  • rafalek21
                    Senior
                    • 04-2015
                    • 1407

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Czarny, nieprzejrzysty [5]
                    Piana: Dość obfita, brązowo-żółtawa, drobnopęcherzykowa, całkiem trwała, redukuje się do równego kożucha, zostawia kilka drobnych plamek na szkle. [4]
                    Zapach: Delikatna paloność, śliwka i trochę czekolady, alkohol, ogólnie piwo ma ledwo wyczuwalny aromat, z czego najbardziej wybija się alkohol i śliwka. [2.5]
                    Smak: Ciemne słody, lekki kwasek, średnia słodycz, dość wodnisty, trochę gorzkiej czekolady, nuty wyższych alkoholi, palące w przełyk. Zostawia kwaśny posmak. [2.5]
                    Wysycenie: Średnio-wysokie, trochę za wysokie [3.5]
                    Opakowanie: Takie sobie, niepełny skład, nie podana wysokość ekstraktu, kolorystycznie też mogłoby być lepiej. [3]
                    Uwagi: Nie wypiłem połowy, smakuje trochę jak ciemny lager z spirytusem i cukrem, a szkoda faszerować się alkoholem dla zasady, zdecydowanie gorsze od Żywca czy Okocimia, do takiego Komesa to nawet nie ma co porównywać.

                    Moja ocena: [2.85]

                    Comment

                    • krystian55
                      Junior
                      • 03-2015
                      • 2

                      #40
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: barwa czarna ,pod światło z rubinowymi refleksami [4]
                      Piana: piana beżowa,z tendencja do oblepiania szkła ,po czasie niweluje sie do małego kożuszka [4.5]
                      Zapach: zaraz po otwarciu czuć sos sojowy,palone słody,brązowy chleb,alkohol, wuczułem też nuty spalenizny nie chodzi tu o paloność tylko o typową spalenizne [2.5]
                      Smak: zaraz po otwarciu czuć żelazo test skórny to potwierdza ,bardzo wodnieste,pod koniec picia czuć głownie alkohol, [2]
                      Wysycenie: małe,powinno być wieksze [1.5]
                      Opakowanie: brzydka pucha,butelka była znacznie ładniejsza [1.5]
                      Uwagi: warka z datą do23.09.16

                      Moja ocena: [2.475]

                      Comment

                      • Pinio74
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 3881

                        #41
                        W Płocku chyba dali lepszą partię, albo jestem tak zdezelowany przez Petrochemię, że nie wyczuwam tych wszystkich oczywistych niedoskonałości tego piwa...
                        Last edited by Pinio74; 05-10-2015, 19:09.
                        BIRRARE HUMANUM EST

                        Comment

                        • Dukat_WSI
                          Senior
                          • 03-2015
                          • 781

                          #42
                          O! Ten ocet to też trafne określenie!

                          Comment

                          • Dukat_WSI
                            Senior
                            • 03-2015
                            • 781

                            #43
                            Ciekawe czemu browar warząc markę własną dla Lidla nie może specjalnie dać dla zmyłki innego kodu na puszcze, by lepiej się zamaskować.
                            P.S. A może ten porter będzie warzony w różnych browarach?

                            Comment

                            • marqqq
                              Senior
                              • 12-2014
                              • 660

                              #44
                              Dla przeciętnego pijacza taki kod znaczy tyle co nic.

                              Comment

                              • rafalek21
                                Senior
                                • 04-2015
                                • 1407

                                #45
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dukat_WSI Wyświetlenie odpowiedzi
                                Ciekawe czemu browar warząc markę własną dla Lidla nie może specjalnie dać dla zmyłki innego kodu na puszcze, by lepiej się zamaskować.
                                P.S. A może ten porter będzie warzony w różnych browarach?
                                To piwo pewnie nie jest kierowane dla tych co się znają na kodach.
                                Łódzki browar chyba nie jest, aż taki mały, skoro ten w Cieszynie sobie radzi z Żywcem Porterem, to ten Argus dla jednej sieci to nie tak dużo.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎