Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, BezGlutenNowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kormoran, BezGlutenNowe

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Złoty, zbytnio zmętnione. [3.5]
    Piana: Biała, krótka, ale trwała i gęsta. Świetnie lepi się do szkła. [4]
    Zapach: Delikatny, głównie zboże, trochę chmielu ... jestem zawiedziony. Na szczęście nie ma sensorycznych wad. [3]
    Smak: Typowy Kormoran. Coś pomiędzy Orkiszowym i Jasnym, bardziej w kierunku tego drugiego. Podbudowa słodowa bez zarzutu, solidna i jakbym jak ostatnio rozgryzał kłos. Goryczka na średnim poziomie, ziołowa i trawiasta. Piwo świetnie orzeźwia, powinno być wypuszczone na rynek latem, a nie dziś. [4]
    Wysycenie: Wysokie. Znów nie trafili z porą roku. To raczej piwo na lato. [3]
    Opakowanie: Bardzo podoba mi się ta etykieta, na dole znak, że piwo jest dla bezglutenowców. Specjalny kapsel, bezglutenowy i dla kolekcjonerów. Do pełni szczęścia brakuje pełnego składu ( ale wiemy, że jest podobny jak w Kormoranie Jasnym). [4.5]
    Uwagi: Jakoś nie widzę sensu wypuszczenie na rynek tego typu piwa. Osób nietolerujących gluten jest raczej mało.
    Warka 11.01.2016. Piwo jest niefiltrowane.

    Moja ocena: [3.6]

    Comment

    • canigggia
      Senior
      • 10-2009
      • 451

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
      Uwagi: Jakoś nie widzę sensu wypuszczenie na rynek tego typu piwa. Osób nietolerujących gluten jest raczej mało.
      Dario, w Polsce jest także mało osób pijących piwa górnej fermentacji (tak, tak, większość rynku piwa to lagery), a jednak widzisz sens warzenia takich piw Zaskoczę Cię, w zaprzyjaźnionym sklepie w Olsztynie. piwa bezglutenowe znikają jak ciepłe bułeczki. Można zatem przypuszczać, że rynek piw bezglutenowych w Polsce jest niszą, której potencjał (klientela) jest dość duży. Ja sam znam około kilkunastu osób, które są bezglutenowcami
      Browarnik Tomek
      TomCani

      Grimness, Frost and Northern Darkness!!!

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Pewnie masz rację. Może tylko ja jestem obojętny na gluten.
        Są jeszcze inni o których, jak piszesz warto pamiętać.
        Piwo jest smaczne. Warte kupienia.
        Last edited by DariuszSawicki; 02-11-2015, 22:52.

        Comment

        • yaro74
          PremiumUżytkownik
          • 09-2012
          • 2089

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jasnozłoty, zmętniony. [4]
          Piana: średnio wysoka, gęsta, drobno pęcherzykowa, trwała, zostawia ślady na szkle. [4.5]
          Zapach: średnio intensywny, zbożowo-kwiatowy, przyjemny. [3.5]
          Smak: słodowy, lekko chmielowy i lekko kwaskowy. Goryczka jest ziołowa, średnio mocna, przyjemna w piciu. Piwo jest średnio pełne i orzeźwiające. [4]
          Wysycenie: średnie. [4.5]
          Opakowanie: etykieta może być, ładny kapsel, brak podanego pełnego składu. [4]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.9]

          Comment

          • rafalek21
            Senior
            • 04-2015
            • 1407

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty, zmętniony - ale to normalne jak na piwo niefiltrowane. [4]
            Piana: Niewysoka, jasnobeżowa, drobnopęcherzykowa, całkiem trwała, ładnie zdobi szkło. [3.5]
            Zapach: Słodowa podstawa uzupełniona kwiatowymi nutami chmielu, średnio intensywny. [3.5]
            Smak: Umiarkowana zbożowa słodowość,wyraźnie ziołowa, średnia goryczka, dość krótka, piwo jest dość pełne jak na 12,5%. [4]
            Wysycenie: Średnie, pasuje. [4.5]
            Opakowanie: Ładna etykieta, jest symbol "bezglutenowy", trochę brakuje pełnego składu(ten jest na stronie Kormorana), na plus kapsel do kolekcji. [4]
            Uwagi: Dobry lager, dawno nie piłem Jasnego Niefiltrowanego - ale z tego co pamiętam miałem podobne odczucia(przynajmniej przy tych lepszych warkach). Dobrze, że i bezglutenowcy mogą napić się solidnego lagera. Warka 30.05.2016/A29 - czyli nie najświeższa, ale mimo wszystko dobra.

            Moja ocena: [3.8]
            Last edited by rafalek21; 07-04-2016, 19:54.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Pomarańczowożółty, mętny. [5]
              Piana: Ładna, biała, obfita, niekoniecznie trwała. [3.5]
              Zapach: Ładny chmielowy aromat, zapach zbożowy, także delikatnie jakby cytrynowy, owocowy. [4]
              Smak: Kurka, takie lagery to ja mogę pić. Smakuje bardziej jak górniak - wyraźne są tu posmaki owocowe, ale także cytrynowe, goryczka dosyć wysoka - w typie ziołowo-cytrusowym, posmak słodowy, biszkoptowy. Piwo jest dosyć treściwe jak na ekstrakt, mocno orzeźwiające, zostawia w ustach miły posmak. [4.5]
              Wysycenie: Delikatnie za niskie. [4.5]
              Opakowanie: Jak to kormoran - informacji sporo, skład dokładny, nie ma się do czego przyczepić. [4.5]
              Uwagi: Smaczne!

              Moja ocena: [4.25]

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9731

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Złoty zamglony. [4]
                Piana: Biała, drobna, średniowysoka i niezbyt trwała. [3.5]
                Zapach: Chmiel z lekkim powiewem słodu i owoców. [4]
                Smak: Goryczka, nieco trawiasta, delikatny słód. Braku "gluta" nie czuję. [4]
                Wysycenie: Średnie. [4]
                Opakowanie: Mało czytelna eta, słabo podkreśla bezglutenowość. Na szczęście kapsel "robi robotę" [4]
                Uwagi: Świetnie, że regionalny, ale jednak dość powszechnie dostępny browar wprowadził takie piwo do obrotu.

                Moja ocena: [3.95]

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, opalizujące, takie jak należało się spodziewać. [5]
                  Piana: Średnia. Pod każdym względem [3.5]
                  Zapach: Z butelki chmielowy w wydaniu środkowoeuropejskim, ze szkła już bardziej słodowy z nutą chmielu. Nic spektakularnego, ale też bez zauważalnych wad. [3.5]
                  Smak: Goryczka niezbyt wysoka, ziołowa. Podbudowa słodowa konkretna, nie powiedziałbym, że to piwo jest wodniste. Pije się nieźle, ale tylko tyle. Nic nadzwyczajnego. [3.5]
                  Wysycenie: Średnie. Jak dla mnie mogłoby być wyższe. [4]
                  Opakowanie: Jest ok. W stylu browaru. Informacji sporo, jak się wczytać w podany opis, to i odmiany chmielu są wymienione. Kapsel dedykowany. [5]
                  Uwagi: Warka 05/09/2016
                  W zestawieniu z koncerniakami dobre piwo, ale spodziewałem się więcej.

                  Moja ocena: [3.675]

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #10
                    4.9 % alk.
                    12.5 % BLG
                    Porządna piana. Drobna i trwała.
                    Aromat: jak w kormoranie jasnym. Zioła, sianko, pokrzywy itp.
                    Smak: Goryczka ziołowa i lekko trawiasta. Fajna słodowa i lekko biszkoptowa kontra.

                    Fajnie nachmielony lager z dobrym zacięciem do bycia pilsem. Pije się szybko i ma się ochotę na więcej. Całkiem fajne piwo. Do tego niski alkohol.
                    BezGlutenNowe na bazie Kormorana Jasnego Niefiltrowanego.

                    Warka: 08/08/2016
                    pite wczoraj tj. 19/08/2016

                    Pomimo przejechania daty, miodu brak lub bardzo mało (nie szukałem) skarpety brak.
                    Goryczka nadal obecna, aromat też całkiem niezły.
                    Dobre piwo. Dla wrażliwych na gluten a nie wrażliwych na ziołowy chmiel jest w sam raz.
                    Nie różni się za wiele od Kormorana jasnego nie filtrowanego.
                    Jak będzie na promocji to znowu kupię
                    Attached Files
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Browar-Besko
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 317

                      #11
                      Przyzwoite, naturalne piwo do picia !
                      Smak jęczmienno-chlebowy z nutą chmielu. Piana średnia, umiarkowanie opada. Kolor ładny, bursztynowo-złoty, jak widać na zdjęciu.
                      Cena 5,69 zł.
                      Attached Files

                      Comment

                      • Browar-Besko
                        Senior
                        • 06-2011
                        • 317

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ładny, bursztynowo-złoty [4.5]
                        Piana: średnia, umiarkowanie opada [4]
                        Zapach: b. przyjemny, chmielowo-mandarynkowy [4.5]
                        Smak: jęczmienno-chlebowy z nutą chmielu [4.5]
                        Wysycenie: prawidłowe [4.5]
                        Opakowanie: takie sobie, jest ważna informacja dla osób żyjących w zgodzie z naturą dotycząca butelki, tutaj akurat bezzwrotna, brak podanej temperatury spożycia [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.425]

                        Comment

                        • DariuszSawicki
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 2868

                          #13
                          Jestem bardzo zawiedziony Twoją recenzją piwa. Napisz czy piwo jest unijne czy nie, bo nie będę mógł zasnąć.

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4312

                            #14
                            Nie wystarczy Ci że piwo nie dość, że jest przyzwoite i naturalne, to jeszcze "do picia"?

                            Skoro "do picia", to nie unijne, bo tamte są tylko do jedzenia.

                            Comment

                            • Browar-Besko
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 317

                              #15
                              Rzeczywiście zapomniałem napisać w uwagach, a miało być to:

                              Uwagi: Naturalne piwo do picia (nie unijne). Apel do browaru o nowe i ładne kapsle (najlepiej serie), to wtedy będziemy kupować więcej waszego piwa.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎