Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Alvinne, Σ (Sigma)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Alvinne, Σ (Sigma)

    Pora na trzecie i jak dotąd ostatnie piwo z serii "Alvinne Sour Collection" (recenzje wcześniejszych tu i tu). Podobnie jak w przypadku Omegi i Phi wykorzystano tutaj specyficzne drożdże Morpheus. Na opakowaniu napisano, że Sigma to dark sour ale o mieszanej fermentacji. Ma być kwaśno i dziko. Startujemy.

    Czarne, niemal całkowicie nieprzejrzyste. Pod silne światło połyskuje przy dnie rubinem.
    Beżowa piana o zróżnicowanej teksturze. Po dwóch minutach stabilizuje się do zwartej pierzynki.
    Aromat znamionuje kwaśność. Jest nieco winny i octowy. Klimaty ciemnego pieczywa, karmelu i suszonych owoców.
    Smak jest stosunkowo wytrawny, mocno kwaśny, podszczypujący, cierpki. Ciemne, suszone i nawet lekko poddymiane owoce. Jest jakaś nuta ziarnista, trochę razowa. Absolutnie nie czuć alkoholu pomimo woltażu. Pozostaje za to długo w posmakach taka nieco jakby tytoniowa smuga i odczucie spalenizny.
    Mocno, pokaźnie nagazowane. Rześkie, pracujące w ustach.
    Butelka 330ml jak w innych z serii opatrzona w prostą, banalną etykietę z tytułowym symbolem. Na gołym kapslu datownik.

    Ze wszech miar intrygujące. Choć wzbudzać może pewnie skrajne emocje. W moim odczuciu zastanawiające są te spalone, ciemne posmaki. Ogromnym plusem zaś brak jakichkolwiek wtrętów alkoholowych. Piwo wyraziste i niebezpieczne zatem. Za ciekawe wrażenia degustacyjne 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    #2
    No i zapomniałem z tego wszystkiego napisać, że Alvinne Sigma ma 10% alkoholu. Stąd jego brak w profilu smakowo-zapachowym jest naprawdę sporym atutem.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎