Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Adnams, (Marks & Spencer) Jester IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Adnams, (Marks & Spencer) Jester IPA

    Adnams jest producentem największej (obok browaru Meantime) ilości piw dla sieci Marks & Spencer. Między innymi warzy single hop'a przy wykorzystaniu nowofalowego brytyjskiego chmielu Jester. Piwo ma 5,2% alkoholu.

    Bursztynowa barwa, z odcieniami pomarańczowymi i miedzianymi. Klarowna.
    Piana barwy złamanej bieli. Niewysoka, szybko redukuje się do szumowiny i obrączki wokół szklanki.
    Aromat o wyraźnych nutach owocowych i cytrusowych, ze sporym udziałem miękkiej słodowości.
    Smak w podobny sposób balansuje pomiędzy odchmielowymi owocowymi a słodowymi, lekko karmelowymi nastrojami. Goryczka znikoma. Piwo przejrzyste, ciepłe w odbiorze, z pozostającą w posmakach zbożową, chlebową smugą.
    Nagazowanie nieduże, odrobinę za niskie.
    Butelka z estetyczna, utrzymaną w zielonkawej konwencji samoprzylepną etykietą, na której symetrycznie ustawione żaglowce. I kapsel, jak wszystkie ze stajni M&S ozdobiony Union Jackiem.

    Miłe, gładkie i przyjazne w degustacji piwo. Trochę tylko niedogazowane. W swojej klasie zasługuje spokojnie na 8,5 w skali 1-10. Gdyby dostępne było gdzieś w sklepie pod domem za jakieś 5,99 szarpałbym je regularnie. Jak Reksio szynkę
    Attached Files
    Last edited by wpadzio; 17-10-2015, 16:22.
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
  • darekd
    PremiumUżytkownik
    • 02-2003
    • 12171

    #2
    Właściwie mam podobne odczucie jak w Wpadzio, choć u mnie wysycenie do końca podszczypywało i było ok.

    Adnams nawet poświęcił tekst na temat chmielu Jester:

    Adnams Southwold, award-winning UK brewer, hotelier and wine merchant. Visit Adnams Hotels, enjoy our beer and pubs, as well as wine and kitchenware at Adnams Southwold.


    Gdzieś indziej czytałem, że jego profil w smaku jest owocowo-ziołowy. W tym piwie głównie wyczułem tony owocowe z lekką korzenną pikantnością.

    Przyjemne piwo.

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6124

      #3
      Też piłem to piwo

      Piana - średnia i opada do pełnej warstwy.
      Lacing - dużo.
      Barwa - lekko opalizujący żółty z pomarańczowym.
      Gaz - średni.
      Aromat - gorzkawa mieszanka gorzkich cytrusów i ziołowość.
      Smak - bardziej wytrawne, ziołowo trawiaste z łodygowym.
      Goryczka - dopasowana, nie za duża.

      Całkiem spoko

      Grafika bez zmian.

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎