Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar na Jurze, [Pinta] Havana Stout

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar na Jurze, [Pinta] Havana Stout

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Carlo22
    Senior
    • 05-2012
    • 182

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bardzo ciemny, praktycznie czarny, ale z rubinowymi refleksami [4.5]
    Piana: Dobra, drobna, kremowa i dość trwała [4.5]
    Zapach: Czuć aromaty stoutowe - czekolada, kawa. Jednak jest to dość przytłumione przez aromat melasy, ewidentnie czuć aromaty "rumowe" [3.5]
    Smak: W smaku jest jeszcze bardziej rumowe i dość alkoholowe przez to. Piwo bardzo pijalne, jednak też specyficzne. Jakkolwiek lubię rum, to tutaj mi on nie podchodzi [3.5]
    Wysycenie: Bardzo dobre [5]
    Opakowanie: [5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [3.8]

    Comment

    • Pess09
      Senior
      • 12-2013
      • 284

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. [4.5]
      Piana: Drobna, niezbyt obfita, lekko zdobi szkło. [3.5]
      Zapach: Jest dość wyraźna nuta brązowego cukru, czekolady, następnie bardzo mocny zapach beczki i rumu/whisky. [4.5]
      Smak: Deserowa czekolada, zdecydowanie "tropikalne", lekka słodycz brązowego cukru która jednak zostaje zdominowana przez kwaskowatość, oprócz tego oczywiście bardzo mocny posmak drewna nasączonego rumem, oprócz tego ciemne owoce. [5]
      Wysycenie: Niskie, dobre. [4.5]
      Opakowanie: Brak dedykowanego szkła i wafla w pub'ie [3]
      Uwagi: Świetne piwo do powolnego sączenia.

      Moja ocena: [4.525]

      Comment

      • Derbeth
        Senior
        • 04-2013
        • 337

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pess09 Wyświetlenie odpowiedzi
        Brak dedykowanego szkła i wafla w pub'ie
        W... czym?

        Comment

        • tfur
          Senior
          • 05-2006
          • 1302

          #5
          musowo naśladowca małegopiotrka się objawił
          veni, emi, bibi

          Comment

          • GreenFox
            Senior
            • 12-2013
            • 273

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: W ciemnej knajpie czarny, z rubinowymi przebłyskami [4.5]
            Piana: Wysoka, ciemnobeżowa, drobnopęcherzykowa, długo się utrzymuje, bardzo ładna [4.5]
            Zapach: Bardzo ciekawy i zaskakujacy, intensywny, na pierwszym planie nuty rumowe, owoców egzotycznych (smoczy owoc, liczi?), czekoladowe, lekko landrynkowe, na dalszym planie delikatna paloność i popiołowość - zapach złożony i bardzo przyjemny, tak właśnie można sobie wyobrażać egzotyczną wersję FESa [5]
            Smak: Piwo jest słodkie, rumowe, owocowe, czekoladowe, nuty palone bardziej w tle, jednak ładnie uzupełniają cały bukiet. Mimo wszystko słodycz jest nieco przesadzona, stąd nie będzie maksymalnej oceny (chociaż sama złożoność i świetne ułożenie bukietu smakowego na to zasługują). Nieco brakuje wyższego poziomu goryczki, chociażby od słodów palonych. Alkohol delikatnie wyczuwalny, rumowy, bardzo przyjemnie ułożony. [4.5]
            Wysycenie: Najsłabsza strona piwa, zdecydowanie zbyt wysokie, na szczęście można chwilę poczekać i po 10-15 minutach sytuacja się normuje. Mimo wszystko wolę stouty w bardziej klasycznej - niskonasyconej - wersji [3]
            Opakowanie: Etykieta na kranie, zbyt wiele powiedzieć się nie da, ładny zestaw kolorów (w jakiś sposób koresponduje ze smakiem piwa ) [4]
            Uwagi: Aksamitne i pełne piwo oferujące bardzo ciekawe doznania smakowo-aromatyczne. Idealne na tę porę roku - Pinta wraca do formy, co widać zarówno po ich piwach nowych, jak również tradycyjnych wywarach.

            Moja ocena: [4.575]

            Comment

            • von_scheisse
              Senior
              • 02-2012
              • 488

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Czarny, w kuflu nieprzejrzysty. [4.5]
              Piana: Średnio obfita, drobna, gęsta i trwała. [4.5]
              Zapach: Czekoladowy z dodatkiem rumu. [4.5]
              Smak: Piwo bardzo gładkie i mega czekoladowe - w stylu dość słodkiej gorzkiej czekolady, z malutkim niuansem nasuwającym dodatek szlachetnego alkoholu oraz wanilii. Paloność raczej schowana. Goryczka niska - mogłaby być ciut wyższa. [4.5]
              Wysycenie: Poniżej średniej. [4]
              Opakowanie: Pite w pubie, więc etykietę oceniam jedynie na podstawie grafik z neta. Barwy ety jak najbardziej pasujące do charakteru tego piwa, czytelna. [4]
              Uwagi: Bardzo dobre piwo. Pite w pubie z beczki.

              Moja ocena: [4.45]
              Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
              http://www.chmielnik-jakubowy.pl
              https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

              Comment

              • melor
                Senior
                • 04-2006
                • 364

                #8
                aromat: stoutowy, kawowy, palony
                kolor: czarny
                piana: mała, ale utrzymuje się cienkim paskiem i oblepia szkło
                smak: Bardzo delikatne w smaku. Mało nagazowane. Mała goryczka. Aromatów chmielowych nie wyczuwam. Treściwe piwo. W smaku jest lekka, ale zauważalna paloność. Nie smakuje kawowo. Nie jest słodkie, ale nie jest też gorzkie. Nie wyczuwam smaku dodatków, czyli melasy i płatków dębowych macerowanych w rumie. Pod koniec butelki coś zauważam w smaku nietypowego. Możliwe że te płatki wpływają na smak. Bo poczułem posmak, który raczej nie pochodzi od słodu i chmielu. Ale stuprocentowej pewności nie mam.
                Piję to piwo w temp. ok. 15 stopni i lekko wychodzi alkohol w zapachu i mniej w smaku.
                Przyjemnie się pije, aż chce się od razu wziąć następnego łyka. Bardzo pijalne
                7,5/10

                Comment

                • w1910
                  • 03-2017
                  • 5

                  #9
                  Chciaaałem byyyć… maaarynarzem… Jedyne co teraz mi z tego zostało to to że czasami chodzę w marynarce i całkiem chętnie oprócz piwa lubię sobie zapodać rum. Havana Stout.. wspomnienia z degustacji na Warszawskich Targach Piwnych z 2015 roku pozostały bardzo dobre, ale zdążyły się zatrzeć praktycznie do zera wrażenia inne niż „dobre było”.


                  Tak więc wieść że Havana Stout ponownie się pojawia w ofercie Pinty bardzo mnie ucieszyła. Zwłaszcza że poprzedni weekend upłynął pod znakiem rumu. Będzie kontynuacja – myślę…

                  http://jeszczejeden.eu/koniec-rumako...-havana-stout/
                  Attached Files

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: czarne, brązowe refleksy przy brzegu szkła [4.5]
                    Piana: jasnobrązowa, drobna, dość zwarta, opadała powolutku, zostaje na piwie do końca [4]
                    Zapach: leciutki, kawowo-owocowy [3.5]
                    Smak: pełne i treściwe, fajna wytrawna palona goryczka, czekoladowe tło oraz odrobina owoców, fajny finisz kawowo-słodowy, całość bardzo dobrze zbalansowana [4.5]
                    Wysycenie: ciut za duże [4.5]
                    Opakowanie: klasyczne Pinty, podoba mi się [5]
                    Uwagi: Smaczny stout, wypity z przyjemnością

                    Moja ocena: [4.125]
                    Attached Files
                    Last edited by becik; 07-04-2017, 13:41.
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • kenny
                      Senior
                      • 04-2009
                      • 712

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnobrunatny/czarny, nieprzejrzysty. [4]
                      Piana: Beżowa, średnia, niezbyt trwała. [3.5]
                      Zapach: Palony, czekolada. [4]
                      Smak: Palony, gorzka czekolada, nuty opiekane, lekko drzewne tło, goryczka palono-ziołowa, długa, średnia. Wyczuwalne nuty alkoholowe. [4.5]
                      Wysycenie: Niskie. [4]
                      Opakowanie: Jak to u Pinty, jest ok. [4]
                      Uwagi: Smaczne, gęste piwo, konkretna rzecz. Te dodatki są tylko tłem, a może nawet i sugestią, ale jest to świetny stout, palono-czekoladowy, dość gorzki.

                      Moja ocena: [4.15]

                      Comment

                      • nietzschee
                        Senior
                        • 07-2016
                        • 319

                        #12
                        Wygląd: kolor ciemny brunatny z rubinowymi refleksami, spora piana, drobna, ale niezbyt trwała, ładny lacing camo.
                        Zapach: Ładny, kawa, czekolada, raczej mleczna, lekka lukrecja i maggi, wyraźnie angielskie chmiele, tytoń, liść jeżyny, pieprz zielony, lekki parkiet, jakiś dobry alkohol
                        Smak: Nie jest zbyt pełne jak na FES, co dziwne, bo to prawie 7% z 16,5 ekstraktu nie jest mocno wyżyłowane, ale może dlatego że cukier brązowy i melasę zaliczyli do ekstraktu, gładkie, kawowe, czekolada mleczna, goryczka alkoholowa, ale samo piwo nie daje alko, bardzo kwaskowe, ogólnie wytrawne, lekka angielska chmielistość, tytoniowa, herbaciana, jest lekko taniczne i ściągające, ale ta dębina to na granicy autosugestii. Trochę ciemnych owoców z czarną porzeczką na przedzie. Wysycenie niskie. Ok., ale trochę za wodniste jak na FES, więc szału nie robi, jednak jest bardzo pijalne.
                        Attached Files

                        Comment

                        • Rogerson
                          Senior
                          • 08-2012
                          • 421

                          #13
                          Tym którym te piwo posmakowało polecam Hooka z Nepomucena. Moim zdaniem akcenty 'rumowe' są tam duże bardziej zaznaczone niż w piwie Pinty, co mi bardzo smakowało.
                          Last edited by Rogerson; 29-04-2017, 06:08.

                          Comment

                          • Dzoshu
                            Senior
                            • 12-2013
                            • 496

                            #14
                            Kolor: Czarny, nieprzejrzyste.
                            Piana: Obfita, sycząca, średnie pęcherzyki, dość długo się utrzymuje.
                            Zapach: Niezbyt intensywny. Klasyczny chmiel, nutki palonego zboża. Połączenie karmelu z angielskim chmielem przypomina bardziej ESB niż stouta.
                            Smak: Słodkie z wytrawnym finiszem od palonych słodów. Słodka kawa, karmel, bliżej nieokreślone nutki owocowe. Goryczka średnio intensywna. Pozostawia słodkawy posmak.
                            Wysycenie: Średnie, OK.
                            Opakowanie: Znośna etykieta, firmowy kapsel, dokładny skład.
                            Uwagi: Warka 14.12.2017 Całkiem ciekawe, treściwe. Wypite z przyjemnością. Może trochę mało wyraziste ale za to pijalne.
                            Attached Files

                            Comment

                            • MarcinKa
                              Senior
                              • 02-2005
                              • 2729

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Prawie czarny, nieprzejrzysty, jak na stouta przystało. [4.5]
                              Piana: Średnio duża, brązowa, drobna z dużymi bąblami na wierzchu. [3.5]
                              Zapach: Umiarkowanie silny. Ciemne słody, czekolada, kawa zbożowa. Paloność w zapachu niewielka. [4]
                              Smak: Ciemny palony słód, trochę popiołowe, mocno gorzka czekolada i jeszcze coś (pewnie melasa). W posmaku wyraźna paloność i goryczka. Posmak średni. Dobrze zbalansowane, ciało średnie. [4]
                              Wysycenie: Początkowo trochę zbyt mocne. Za grube. [3.5]
                              Opakowanie: W stylistyce Pinty, ładne. Bardzo ładnie zgrane kolory. Parametry podane, kapsel firmowy, wykonanie staranne. [4]
                              Uwagi: Dobry, prosty foreign extra stout. Gorzki, wyraźnie palony, lekko popiołowy. Dobre piwo.

                              Moja ocena: [3.95]
                              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎