Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Beer Bros, Fenegryka Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Beer Bros, Fenegryka Ale

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemno złotawo brunatny [3.5]
    Piana: beżowa, drobna, zwarta, długo się utrzymywała choć opadanie było zauważalne [3.5]
    Zapach: słaby, zbożowo - gryczany (???) [3.5]
    Smak: w miarę pełne i treściwe, dominowała w smaku dziwna gorycz, warzywna (choć nie wiem do końca co zostało w tym piwie użyte), może to sugestią z tą "gryką", że została użyta kasza gryczana, nie wiem, bo na etykiecie składu nie podano oprócz słodów i chmieli (był jakiś mela- coś tam), całośc jednak zupełnie mi nie podeszła, ta dziwna gorycz, momentami przypominająca zapach oleju samochodowego skutecznie mnie zniechęciła do dalszej konsumpcji [2]
    Wysycenie: ciut za dużo [4.5]
    Opakowanie: Piwo festiwalowe z zastępczą etykietą [3]
    Uwagi: Samo wykonanie piwa ok, ale totalnie nie mój smak, dla mnie nie do picia

    Moja ocena: [2.925]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19166

      #3
      A może chodzi o fenegrykeę czyli kozieradkę.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Nie wiem, z kozieradką i czarnuszką piłem zarówno w browarze jak i na festiwalu z beczki. Zupełnie inaczej piwo smakowało w browarze z tanka, inaczej z beczki, a zupełnie inaczej z butelki. Tego ostatniego nawet dopić nie zdołałem. Najlepsze było z tanka
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          Wersja z tanku w browarze i w butelce
          Attached Files
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Kupione na miejscu w browarze. Jakby co to mają jeszcze około 6-8 flaszek minimum.
            Smak i szczególnie zapach - długo zastanawiałem się jak go określić. No i skojarzyłem: PRL-owska apteka z torebkami ziół Herbapolu na półkach.
            Tak to właśnie to. Ziołowo do bólu.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            • kenny
              Senior
              • 04-2009
              • 712

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobursztynowy, mętny. [4]
              Piana: Bardzo słaba. [2.5]
              Zapach: Ziołowy, jak jakaś marynata. [3.5]
              Smak: Pieprzny, ziołowy, lekko słodowy, słodkawy, po ogrzaniu kwaskowy. [4]
              Wysycenie: Niskie. [4.5]
              Opakowanie: "Etykieta zastępcza" - i tak wygląda... [3]
              Uwagi: Nie jest złe, ale bardzo specyficzne, kojarzy się głównie z marynatą do mięsa. Goryczka średnia/niska.

              Moja ocena: [3.65]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎