Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Brokreacja] The Butcher

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Brokreacja] The Butcher

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • chechaouen
    Senior
    • 01-2011
    • 1180

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Herbata z miedzianym odcieniem. Lekko-średnia mętność. Liczyłem na coś bardziej zbliżonego do czerwieni [3]
    Piana: Bardzo skromna, praktycznie zaraz po nalaniu cienka warstwa, chmurka na powierzchni [2]
    Zapach: Przyjemny. Soczysta intensywna tropikalność, taka multiwitainowa, słodka. Mango, maracuja itd. Do tego odzywa się leśna żywiczność, ale tropiki rządzą. Jest też lekki karmel [4.5]
    Smak: Smaczne piwo. Porządna goryczka dobrze skontrowana ciałem słodowym nasączonym tropikami. W późniejszej fazie tropikalne owoce ewoluują bardziej w kierunku żywicy. Goryczka grejpfrutowa, mocna ale nie przytłacza, przyjemna choć bardzo długa. [4.5]
    Wysycenie: Niskie, neco za niskie nawet. Choć może się czepiam [4]
    Opakowanie: Bardzo fajny rysunek przedstawiający rzeźnika ze świńską głową. Dokładny skład, parametry [5]
    Uwagi: Data: 15.03.2016

    Moja ocena: [4.175]

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemno miedziany, idealnie klarowny. [4.5]
      Piana: Biała, niezbyt wysoka, średnio trwała, ładny lacing. [3]
      Zapach: Czerwony słód - karmel, owocowy, cytrusy, żywica, średnio intensywny. [4]
      Smak: Słodkie, owocowe, karmel, dość wysoka grejpfrutowa goryczka,lekko ściągająca i zalegająca. Zostawia posmak mocnej herbaty. [3.5]
      Wysycenie: Niewysokie - za niskie. [3]
      Opakowanie: Ładna etykieta z pełnym składem. [4.5]
      Uwagi: Pijalne ale trochę męczące piwo, głównie przez nie najlepszej jakości goryczkę i długi herbaciany finisz.

      Moja ocena: [3.7]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Miedziany, delikatnie zmętnione. [4]
        Piana: Obfita, gęsta, opada powoli, szkoda że przy okazji słabo brudzi szkło. Można położyć na pianę 10 groszy i nie utonie. [4]
        Zapach: Multiwitamina, owoce tropikalne, a na drugim planie cytrusy. Po jakimś czasie pojawiają się aromaty słodowe i karmelowe. [4]
        Smak: W smaku za dużo słodyczy, wg etykiety nuta słodowa miała tylko delikatnie kontrować. Goryczka grejpfrutowa niczym miąższ zmieszany z pestką oraz zbyt świeże mango. Finisz łodygowo-garbnikowy, mało orzeźwiający. [3.5]
        Wysycenie: Za niskie. [2.5]
        Opakowanie: Na etykiecie rzeźnik przypominający tego z okładek płyt zespołu Destruction ( stary thrash ). Etykieta pomarszczona niczym pewnie wątroba niejednego piwosza. Pełny skład, kapsel czarny i goły. [3]
        Uwagi: Dobre piwo na tę porę roku, latem piłoby się gorzej.
        Warka 15.03.2016.

        Moja ocena: [3.675]

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Bursztynowy, pod światło ciemna miedź/rdzawa czerwień. Prawie nieprzejrzyste. [4]
          Piana: Cudowna! Wysoka, gęsta, bardzo trwała, w 90% drobnoziarnista, beżowa, obklejała szkło i pozostała do końca. [5]
          Zapach: Grejpfrutów, cytryn, owoców mango, żywicy drzew iglastych, lekko dziegciowy i roślinny. Przyjemny i całkiem mocny. [4]
          Smak: Grejpfrutowy, marakui, cytryn, żywicy drzew iglastych, nuty łodygowe oraz mango z delikatnym karmelem. Goryczka grejpfrutowa i pestkowa, całkiem mocna, ale nie za długa. Brak alkoholu w smaku. [4]
          Wysycenie: Do końca w świetnej kondycji. [5]
          Opakowanie: Brat bliźniak rzeźnika z epki "Mad Butcher" - Destruction, odnaleziony po wielu latach na etykiecie polskiego piwa! Fajna etykieta ze szczegółowo podanym składem... Kapsel, niestety goły. [4.5]
          Uwagi: Warka do 15.03.2016, wypite 13.03'16. Naprawdę fajne piwo! Trochę mało nut słodowych w smaku, ale goryczka z pewnością na poziomie 75 IBU. Piwo niefiltrowane i niepasteryzowane. **158**

          Moja ocena: [4.175]

          Comment

          • Pess09
            Senior
            • 12-2013
            • 284

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemna miedź, klarowne. [4.5]
            Piana: Całkiem okazała, drobna, nawet zbita, zostawia trochę śladów na szkle. [4.5]
            Zapach: Karmelowa słodycz, herbatniki, owoce tropikalne w tym czerwony grejpfrut, intensywność niestety tylko taka sobie. [3.5]
            Smak: Mimo że lubie IPA z odrobiną ciała to tutaj jest odrobinę za dużo, karmelowo owocowa słodycz, podobnie jak w zapachu dużo jest czerwonego grejpfruta, razem z łodygowym posmakiem tworzą wyrazistą goryczkę, przez dość wysoką słodycz 75 IBU trochę się gubi. Mimo wszystko piwo całkiem smaczne, pije się przyjemnie. [4]
            Wysycenie: Optymalne, nie przesadzone. [4.5]
            Opakowanie: Zakrwawiony rzeźnik z głową prosiaka robi robotę, po takim obrazku człowiek aż oczekuje że zawartość piwa też urwie mu jakąś część ciała, pełny skład, kapsel pusty. [4.5]
            Uwagi: Rzeźnik może mnie nie zmasakrował ale wypiłem ze smakiem, może piwo z taką etykietą powinno być trochę bardziej "pojechane"

            Moja ocena: [3.95]

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Kolor miedziany, raczej niezbyt przejrzysty.
              Piana średnio obfita, ale niezbyt trwała, za to ładnie zdobi szkło.
              W zapachu cytrusowo-karmelowo-owocowe, trochę herbaty - ok
              W smaku podobnie: ciemniejszy, lekko przypalony karmel, owoce, cytrusy, średnia żywiczna goryczka, średnio długa, umiarkowanie słodkie, średnie ciało.
              Wysycenie: średnio-niskie - ok.

              Chyba lekko przesadzono z czerwonym słodem, ogółem może być, choć jest wiele lepszych piw w tym stylu. Warka 09.02.2018.

              Comment

              • GSE
                Senior
                • 10-2002
                • 424

                #8
                świetny tropikalny aromat. kolor krwisty. w smaku mocna goryczka, ale w miarę picia jest coraz słodsze (i lepsze) - bardzo zbalansowane i dobre, do powtórzenia

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎