Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Brokreacja] The Lumberjack

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Brokreacja] The Lumberjack

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    #2
    Barwa: nie jest to absolutny czarny, bardzo ciemny brunat, już prawie czarny. Klarowne, dopóki nie poderwałem osadu z dna. 2-3mm drobniutkiej ciemnej mączki
    Piana: obfita, drobna i bardzo drobna, beżowa, dość trwała choć z wielkiej czapy spada do 1-2 cm. Jest ładnie
    Aromat: Średnio intensywny, choć jeśli popatrzymy "na wiek" piwa, które opisuje to jednak spory. Są cytrusy, są iglaki, jest "słynny" prażony słonecznik. Jest czarna kawa i lekka paloność

    SMAK: wyraźna cytrusowo palona goryczka, lekko zalegająca jak i ściągająca. Jest lekko oblepiające i treściwe, ale nie zapycha. Czuć troszkę iglaków, troszkę czekolady i kawy. Paloności też, ale chyba najmniej?
    Po połowie goryczka się stabilizuje, już nie zalega i nie ora kubków smakowych. 2-3 sztuki powinny wejść dość gładko, choć % pewnie zrobiły by swoje.

    Opakowanie: mnie się podobają etykiety z tego browaru. Dosadne, dobra grafika, ciekawe nazwy i style.

    UWAGI: warka 15.03.2016 pite 16.03.2016
    Smaczne, konkretne piwo. Pomimo przejechania daty nadal warte uwagi. Goryczka z początku dość ostra i jednowymiarowa. Później jest już tylko lepiej. Na pewno nie jest jest to oczywista BIPA i zdecydowanie mu bliżej do deklarowanego stylu, choć moim zdaniem jest za mało stoutowej paloności.
    Warto kupować i powtarzać
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • rafalek21
      Senior
      • 04-2015
      • 1407

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnobrunatny, prawie że czarny. [5]
      Piana: Niewysoka, drobnopęcherzykowa, ciemno-kremowa, średnio trwała, ładnie zdobi szkło. [3.5]
      Zapach: Palony, kawa, żywica, cytrusy, prażony słonecznik, żytnio-pochodne nuty , przyjemny, średnio intensywny aromat. [4]
      Smak: Gładkie, treściwe, wyraźna gorzka czekolada, dość sporo cytrusów, lekka stoutowa kwaskowość, średnia paloność, wysoka goryczka w stylu cytrusowo-popiołowo-łodygowym, lekko zalegająca, na finiszu wyraźna popielniczka z kawą. średnio-wysoka pełnia. [4.5]
      Wysycenie: Niezbyt wysokie - pasuje. [4.5]
      Opakowanie: Bardzo ładna etykieta z pełnym składem. [5]
      Uwagi: Dość bogate smakowo piwo, bardziej goryczkowe niż słodowe(choć odsłodowej czekoladowości też jest dużo). Nie jestem specjalistą w tym temacie, ale nie wiem czy jest to bardziej BIPA/CDA czy amerykański stout. Niemniej jest to bardzo smaczne piwo, choć niekoniecznie dla początkujących piwoszy. Warka 30.07.2016. - równie dobre, albo i lepsze od warki z Marysi.

      Moja ocena: [4.275]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobrunatny, nieprzejrzyste pod światło. [4.5]
        Piana: Brązowa, drobnopęcherzykowa, zbita i trwała, obficie oblepia szkło. [5]
        Zapach: Kawowy i czekoladowy z lekkim cytrusem i żywicą. Niestety, trzeba mocno wytężać nos żeby to poczuć. [3.5]
        Smak: Od samego początku uderzają palone nuty, piwo jest wytrawne, lekko kwaskowate, niemniej gładkie w odbiorze. Goryczka wysoka w postaci gorzkiej kawy, grejpfruta razem z pestką oraz delikatną sosnową igłą. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, odpowiednie. [4.5]
        Opakowanie: Ładna i łatwo rozpoznawalna etykieta Brokreacji, pełny skład, kapsel czarny. [4.5]
        Uwagi: Bardzo dobre połączenie stoutu z amerykańskimi chmielami, tylko zapach jest mało wyrazisty.
        15.12.2016.

        Moja ocena: [4.2]

        Comment

        • Pivotal
          Senior
          • 05-2013
          • 671

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Nieprzejrzysty, bardzo ciemny brąz. Widoczna spora ilość jasnych drobinek pływających w piwie. Piwo o nieco gęstszej konsystencji. [4.5]
          Piana: Słabizna. Cieniuteńka mgiełka z grubszym otokiem, trochę oblepiła szkło... w takiej postaci utrzymała się do końca. [1.5]
          Zapach: Intensywny. Kwaskowy, czekoladowo-kawowy... cytrusy i żywice ledwo wyczuwalne. [3.5]
          Smak: Czekoladowy, kakaowy, kawowy z nutami palonymi... grejpfruty, kwaskowe pomarańcze i trochę żywicy. Piwo wytrawno-kwaskowe z dobrze ukrytym alkoholem . [4]
          Wysycenie: Powyżej średniej, obecne do końca. [4.5]
          Opakowanie: Fajna, samoprzylepna etykieta z poczciwym neandertalczykiem w kraciastej, zielonej flaneli. Podany pełny skład, kapsel bez nadruku. [4]
          Uwagi: Warka do 15.12.2016, wypite 15.10'16. Przyjemne piwo z mocną, nieco zalegającą goryczką w typie cytrusowo-żywicznym z akcentami palonymi. **231**

          Moja ocena: [3.625]

          Comment

          • Pivotal
            Senior
            • 05-2013
            • 671

            #6
            BARWA: Jak piętro wyżej w poście #5. [4.5]
            PIANA: Jak wcześniej... niska, brązowa, nietrwała, trochę obkleiła szkło... [1.75]
            ZAPACH: Z butelki cytrusy, iglaki oraz czekolada, kawa z nutami palonymi. Po przelaniu czekolada, kawa i nuty palone... grejpfrut i iglaki gdzieś przepadły. [3.5]
            SMAK: Czekolady, kawy, żywicy, cytrusów oraz nut palonych. Goryczka cytrusowo-żywiczna oraz palona - na tym samym poziomie. Brak alkoholu w smaku i zapachu. [4]
            WYSYCENIE: Mniejsze niż wcześniej. [3.75]
            OPAKOWANIE: Neandertalczyk zmienił koszulę na brązową... reszta bez zmian. [4]

            UWAGI: Warka do 31.01.2016, wypite 7.01.2017. Wrażenia podobne do wcześniejszych.

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎