Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jan Olbracht Rzemieślniczy, Piernikowy Foch

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Jan Olbracht Rzemieślniczy, Piernikowy Foch

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafael52
    • 12-2013
    • 478

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: ciemnobrunatny, zmętniony. [4.5]
    Piana: niska, średniopęcherzykowa, szybko znika. [2.5]
    Zapach: sporo aromatów piernika oraz przypieczonego ciasta, całość kojarzy się tradycyjnym piernikiem. [4]
    Smak: spora pełnia oraz słodycz, tak jak w aromacie dużo nut przyprawowych, piernikowych, delikatna goryczka. [4]
    Wysycenie: średnie, lekko w kierunku niskiego. [4.5]
    Opakowanie: całkiem ładna nowa etykieta, ładna grafika nawiązująca do tych Mleczki (miło zobaczyć coś bez bagna), jest skład oraz komplet informacji. [4]
    Uwagi: warka do 21.02.2016.

    Moja ocena: [3.9]

    Comment

    • Mista_Pajonk
      Member
      • 10-2014
      • 47

      #3
      Browar: Jan Olbracht Rzemieślniczy

      Nazwa: Piernikowy Foch

      Ekstrakt: 16%

      Alkohol: 5,6%

      Gatunek: Ciemny lager aromatyzowany

      Kolor: Ciemno-brązowy, zmętniony

      Zapach: Intensywny, przyprawowy, jest i piernik.

      Piana: Beżowa, niska, średnio i grubo-pęcherzykowa, pękająca

      Smak: Karmelow0-miodowa baza słodowa. Sporo przypraw, które zwykle lądują to piw świątecznych. Jest całkiem przyjemna, nieprzesadzona piernikowość. Całość – co ważne, nie jest ulepkiem. wysycenie średnio-wysokie. Minimalna goryczka na końcu.

      Ogólne wrażenie: Nie jestem zwolennikiem tego typu piw, ale byłbym skłonny wypić całą butelkę. Jestem również pewien, że okazjonalnie, gdybym w okresie świątecznym poczęstował tym piwem rodzinę to smakowałoby mamie, tacie jak i bratu. Moim zdaniem udany wynalazek.

      OCENA: 7/10
      Attached Files
      Brodaty Pająk - Mój piwny blog

      Comment

      • Dukat_WSI
        Senior
        • 03-2015
        • 781

        #4
        Piernikowe w toruńskim Olbrachcie zawsze chętnie wypijałem, na pewno sprawdzę wersję "regionalną".

        Comment

        • Derbeth
          Senior
          • 04-2013
          • 337

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czarny, nieprzejrzysty [4.5]
          Piana: mała, szybko znika, nie zostawiając nawet cienkiej warstewki [1.5]
          Zapach: bardzo podobne do Czarnej Fortuny: dużo ziela angielskiego, goździki, faktycznie kojarzy się trochę z piernikiem [3.5]
          Smak: też bardzo podobny do ww. piwa; ziele angielskie, goździki, cynamon, piernik; naprawdę słodkie, goryczki w zasadzie brak, jest gorzki posmak od przypraw [3]
          Wysycenie: średnie, może być [4]
          Opakowanie: nawet ładna etykieta, dużo informacji o piwie [4]
          Uwagi: Butelka. Pewnie ok jak się ma ochotę na naprawdę słodkie piwo - mnie niespecjalnie podeszło. Przy tym mało oryginalne - nie wiem, czy na ślepo odróżniłbym je od Czarnej Fortuny.

          Moja ocena: [3.2]

          Comment

          • Brodzislaw
            Senior
            • 09-2013
            • 1020

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brązowy/wiśniowy - zmętniony [4]
            Piana: Beżowa, początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków. Opadła do minimalnej warstwy. [3.5]
            Zapach: Słodki piernik i ciemne słody kontra przyprawy - kolendra, zioła. [4]
            Smak: Jak w aromacie słodki piernik kontrowany przyprawami i minimalną goryczką. [4]
            Wysycenie: Średnie do niskiego - wręcz idealnie sie komponuje ze stylem. [4.5]
            Opakowanie: Ładnie malowane szkło pasujące do stylu plus dużo info [4.5]
            Uwagi: Bardzo pijalne, świąteczne piwo

            Moja ocena: [4]

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Wiśniowy, lekkie zmętnienie. [4.5]
              Piana: Krótka. Pomagałem, jednak nic z tego. Na plus jedynie 2 cymy kożuszka. [2]
              Zapach: Intensywny piernik obficie przyprawiony. [4.5]
              Smak: Przyprawowy, lekko pikantny i to tyle w temacie goryczki. Na pierwszym planie piernik, który mimo dużej słodyczy jakoś nie zalepia i nie mdli. Dobre na zimę. [3.5]
              Wysycenie: Niskie. [4]
              Opakowanie: Naklejana etykieta, całkowity skład, podane nawet IBU. Król klęka przed królową z piernikowym sercem. Podoba mi się to wszystko. [5]
              Uwagi: Przyjemna odskocznia, fajnie się piło, ale dwóch takich pod rząd bym nie zdzierżył. Termin do 07.05.2016.

              Moja ocena: [3.85]

              Comment

              • draxler
                Junior
                • 07-2016
                • 10

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemny, opalizujący [4]
                Piana: Obfita, jasnobrązowa, dość szybko opada ale fajnie oblepia szkło [4]
                Zapach: Zbyt ulotny - trochę zabrakło mi intensywności. [3]
                Smak: Jest piernik, są przyprawy i słodycz... ciekawe piwo. Wad nie wyczułem i za to duży plus bo w piwach aromatyzowanych się nie lubuję. W moim przypadku piwo nie na co dzień ale na święta chętnie wypiję. [4]
                Wysycenie: Niskie - pasuje do stylu [5]
                Opakowanie: Opakowanie jakie jest każdy widzi na plus szczegółowy opis składników [4]
                Uwagi: Warto spróbować - warka do 28.12.2016

                Moja ocena: [3.7]

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brunatne raczej niż czekoladowe (jak twierdzi producent), opalizujące. [4]
                  Piana: Słaba, nietrwała. [2.5]
                  Zapach: Piernikowy, korzenny, są goździki, jest cynamon, miód, chyba toffi. Natomiast gałka muszkatołowa i kolendra niekoniecznie wyczuwalne. Ogólnie aromat ciekawy, zgodny z koncepcją piwa, ale taki mało piwny [4]
                  Smak: Dla mnie za słodkie, w sumie komponuje się z aromatem, jest piernikowe. Dziwne. Nie chcę powiedzieć, że niedobre, ale nie dla mnie. [3]
                  Wysycenie: Średnie, ok. [4]
                  Opakowanie: W stylu browaru. Informacji ile trzeba. [5]
                  Uwagi: Butelka z datą 02/02/2017
                  Piwo na tę porę roku. Niespecjalnie przypadło mi do gustu, ale rozumiem, że takie to piwo miało być i że znajduje swoich zwolenników.

                  Moja ocena: [3.5]
                  Last edited by Admirador; 17-10-2016, 18:48.

                  Comment

                  • von_scheisse
                    Senior
                    • 02-2012
                    • 488

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemnobrązowe, przejrzyste. [4.5]
                    Piana: Przy nalewaniu tworzy się ociężale i buduje się jedynie cienki kożuszek. [3.5]
                    Zapach: Czekoladowy, pachnie jak czekoladowe ciasto. Przyprawy są raczej schowane. [4]
                    Smak: Jest słodko. Piłem to piwo już wcześniej i zapamiętałem je jako mocno piernikowe. Butelka, którą właśnie degustuję jest całkowicie inna - jest dużo czekolady i trochę cynamonu. Ziela angielskiego, gałki muszkatołowej i goździków próżno szukać. Goryczki brak. Piwo jest treściwe, lekko zaklejające. [4]
                    Wysycenie: Umiarkowane w kierunku niskiego. [4.5]
                    Opakowanie: Nowe etykiety serii z rysunkami Mleczki straciły cały komiksowy charakter poprzedniego projektu, który zdecydowanie bardziej mi się podobał. Tu brakuje tego "czegoś", a samo opakowanie znacznie mniej przyciąga wzrok na półce. Na plus pełny zestaw parametrów oraz szczegółowy skład. [4]
                    Uwagi: Data przy­dat­no­ści: 07.05.2017

                    Moja ocena: [4]
                    Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
                    http://www.chmielnik-jakubowy.pl
                    https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎