Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Artezan (Błonie), Samiec Alfa Barrel Aged

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Artezan (Błonie), Samiec Alfa Barrel Aged

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: W sztucznym świetle wydaje się idealnie czarne. [5]
    Piana: Bardzo niska i szybko znika. [2]
    Zapach: Przypomina w aromacie długo leżakowany porter bałtycki. Nuty czerwonych owoców, a także aromat kawowy, czekoladowy. I whisky. To piwo pachnie tak przyjemnie, że aż szkoda je pić [5]
    Smak: Po pierwszym łyku naszła mnie myśl, czy aby nie piję właśnie najlepszego polskiego piwa. Jest potężne, gęste, treściwe aż do przesady. Jedno z tych, do których można włożyć łyżkę - i ta łyżka by stała. Potężny, niebiorący jeńców smak imperialnego stoutu połączony z posmakami biorącymi się z leżakowania w beczce dają fantastyczny efekt. Alkohol wyczuwalny delikatnie, w postaci ciepełka rozgrzewającego przełyk. [5]
    Wysycenie: Właściwie brak, więc fajnie, [5]
    Opakowanie: Bardzo, bardzo grzeczne, nierzucające się w oczy, wręcz nieciekawe. Poza składem informacji bardzo mało. [3]
    Uwagi: Muszę kupić kilka butelek do leżakowania. Aczkolwiek 18 zł to sporo. Ale z drugiej strony - to piwo bije na głowę niejeden importowany RIS, za który nieraz trzeba zapłacić i dwa razy tyle.

    Moja ocena: [4.6]

    Comment

    • Welsh
      Member
      • 09-2014
      • 33

      #3
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
      Uwagi: Muszę kupić kilka butelek do leżakowania. Aczkolwiek 18 zł to sporo. Ale z drugiej strony - to piwo bije na głowę niejeden importowany RIS, za który nieraz trzeba zapłacić i dwa razy tyle.

      Moja ocena: [4.6]
      18 zł? Artezan na facebooku pisał,że dogadał się z hurtowniami tak,żeby to piwo w detalu nie przekroczyło 16 zł, więc jakiś sklep się widać wyłamał z tych ustaleń albo i hurtownik,szkoda. Widać komu zalezy na jak najniższej cenie piw...

      Swoją drogą to piwo genialne, moim zdaniem lekko nieułożony alkohol,ale motywy beczkowe są dodatkiem do piwa, a nie jak w wielu innych risach przykrywają wszystko inne. Na chwilę obecną numer jeden spośród polskiego kraftu.

      Comment

      • yaro74
        PremiumUżytkownik
        • 09-2012
        • 2089

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Welsh Wyświetlenie odpowiedzi
        Swoją drogą to piwo genialne, moim zdaniem lekko nieułożony alkohol,ale motywy beczkowe są dodatkiem do piwa, a nie jak w wielu innych risach przykrywają wszystko inne. Na chwilę obecną numer jeden spośród polskiego kraftu.
        Mogę się pod tym podpisać, chociaż w wersji beczkowej alkohol był lepiej ułożony.
        Co do pierwszego miejsca, to u mnie walczy z Mr Hard leżakowanym w beczce po czerwonym winie.

        Comment

        • apaczu
          Senior
          • 10-2013
          • 168

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Welsh Wyświetlenie odpowiedzi
          18 zł? Artezan na facebooku pisał,że dogadał się z hurtowniami tak,żeby to piwo w detalu nie przekroczyło 16 zł, więc jakiś sklep się widać wyłamał z tych ustaleń albo i hurtownik,szkoda. Widać komu zalezy na jak najniższej cenie piw...
          Artezan jeszcze w komentarzach sprecyzował:
          Cena sugerowana opiera się na przeciętnym narzucie, który stosują sklepy, czyli 30%.

          Comment

          • tomolek
            Hophead
            • 05-2006
            • 1752

            #6
            Pite z beczki jako któreś z kolei, więc nie będę oceniał szczegółowo... wszystko wskazuje jednak, że to najlepsze polskie piwo jakie miałem okazję wypić. Gratulacje dla Artezana! Mam jeszcze butelkę, więc będzie okazja to potwierdzić
            www.ohbeautifulbeer.com

            www.mateuszdrozdowski.pl

            „Kwaśny Edi herbu Koreb

            Comment

            • ramidus
              Member
              • 05-2014
              • 93

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tomolek Wyświetlenie odpowiedzi
              wszystko wskazuje jednak, że to najlepsze polskie piwo jakie miałem okazję wypić.
              ditto. jesli idzie o lane, butelkowanego jeszcze nie probowalem

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9729

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                Muszę kupić kilka butelek do leżakowania.
                Nie wiem, czy Ci się uda...
                Niedawno chciałem kupić dwie butelki tego specjału w ursynowskiej "Skrzynce Piwa". Miły pan za ladą powiedział, że sprzedają po jednej.
                On pewnie nie pamięta czasów reglamentacji, ale ja - tak, więc się wk..., i nie kupiłem żadnej. Dla zasady i szacunku dla samego siebie. Howgh!
                A dzisiaj kupiłem cztery inne polskie RIS-y w "Żródle..." przy Towarowej (a jakże, na bogato, z każdego po dwie butelki ).

                Comment

                • Pess09
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 284

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Czarny. [5]
                  Piana: Ciemny beż, mało obfita, zostaje w postaci pierścienia. [3]
                  Zapach: Najbardziej wybijają się aromaty beczki i bourbonu, mocna słodycz, karmel, słodka czekolada wiśnie w czekoladzie, całość tworzy naprawdę harmonijne połączenie. [5]
                  Smak: Gęste i treściwe, początkowo nuty słodowe, czekolada, karmel i delikatna kawa, następnie dość mocne uderzenie alkoholu, jest jednak trochę za ostry, głównie w postaci wiśni w czekoladzie i Porto, grzeje w przełyk. Na finiszu jeszcze długo czuć bourbon i bardzo mocne nuty beczki. Całość jest niesamowicie intensywna. [4.5]
                  Wysycenie: Niskie. [5]
                  Opakowanie: Niby nic szczególnego ale mi się podoba, kapsel firmowy. [4.5]
                  Uwagi: Powinno odstać jeszcze swoje, wtedy byłoby wyśmienite.
                  W porównaniu z Hadesem na plus Samca są nuty beczki, bourbonu oraz więcej ciała. Hades jednak miał szlachetniejszy i mniej agresywny alkohol.

                  Moja ocena: [4.575]

                  Comment

                  • Bolo88
                    Member
                    • 06-2014
                    • 40

                    #10
                    Bardzo treściwy i pełny w smaku. Płynne pralinki w ustach i uwodzący zapach whisky w nosie. Dużo bardziej treściwy i majestatyczny od pierwszego Samca co nie leżakował. Numer 1 na tą chwilę w wadze ciężkiej krajowej.

                    Comment

                    • Dzoshu
                      Senior
                      • 12-2013
                      • 496

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                      Nie wiem, czy Ci się uda...
                      Niedawno chciałem kupić dwie butelki tego specjału w ursynowskiej "Skrzynce Piwa". Miły pan za ladą powiedział, że sprzedają po jednej.
                      On pewnie nie pamięta czasów reglamentacji, ale ja - tak, więc się wk..., i nie kupiłem żadnej. Dla zasady i szacunku dla samego siebie. Howgh!
                      A dzisiaj kupiłem cztery inne polskie RIS-y w "Żródle..." przy Towarowej (a jakże, na bogato, z każdego po dwie butelki ).
                      Jak jeszcze był przy Towarowej to też sprzedawali po sztuce. Przełknąłem i kupiłem sztukę ze świadomością, że spróbuje ja a i dla innych coś zostanie

                      Comment

                      • Mars276
                        Senior
                        • 07-2014
                        • 134

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnobrunatne, klarowne. W pokalu całkowicie czarne. [5]
                        Piana: Obfita, średniopęcherzykowa. Pozostawia przyzwoity lacing, jest średnio trwała. [4]
                        Zapach: Dominują aromaty beczkowe. Głównie drewniane, chociaż czuć też nutę winną. Na drugim planie czekolada. Po zabełtaniu minimalna ilość alkoholu typu likier czekoladowy. Rewelacja! [5]
                        Smak: Piwo jest półsłodkie. Wysoka pełnia - piwo jest gładkie i oleiste. W smaku przeważa likier czekoladowy z nutami drewnianymi. Nuty winne na dalszym planie. Goryczka średnia, ale wystarczająca dla skontrowania słodyczy - ponadto krótka, szlachetna. Alkohol bardzo dobrze ukryty ujawnia się w likierowości tego piwa i w grzaniu w przełyk. [5]
                        Wysycenie: Niskie - idealne. [5]
                        Opakowanie: Etykieta oszczędna i w dobrym guście. Minus za brak dokładnego składu. [4]
                        Uwagi: To jest jeden z najlepszych RIS-ów jakie piłem w życiu i jedno z najlepszych piw uwarzonych przez polski browar (być może po prostu najlepsze). Arcydzieło piwowarstwa. Chylę czoła. Panowie z Artezana pokazali kunszt na poziomie mistrzowskim.

                        Moja ocena: [4.85]

                        Comment

                        • Sim666
                          Senior
                          • 01-2015
                          • 153

                          #13
                          Pierwsze mnie zwaliło z nóg, nie byłem zainteresowany ocenianiem, tylko i wyłącznie delektowaniem się Jestem bardzo ciekaw czy postarzanie jeszcze jest coś w stanie temu piwu dać. Za to na samą myśl o posiadaniu jeszcze drobnego zapasu jest milej

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                          Nie wiem, czy Ci się uda...
                          Niedawno chciałem kupić dwie butelki tego specjału w ursynowskiej "Skrzynce Piwa". Miły pan za ladą powiedział, że sprzedają po jednej.
                          On pewnie nie pamięta czasów reglamentacji, ale ja - tak, więc się wk..., i nie kupiłem żadnej. Dla zasady i szacunku dla samego siebie. Howgh!
                          A dzisiaj kupiłem cztery inne polskie RIS-y w "Żródle..." przy Towarowej (a jakże, na bogato, z każdego po dwie butelki ).
                          Nie zgodzę się, że to reglamentacja... towar takiej jakości powinien znaleźć jak najszersze grono odbiorców. Powinien przyzwyczajać do wysokiego standardu W trosce o wspólne dobre, żeby nie wykupili całej dostawy jak ciepłych bułeczek. Ile razy mi było przykro z tego powodu...
                          Last edited by Sim666; 19-12-2015, 11:40.

                          Comment

                          • WojciechT
                            Senior
                            • 09-2012
                            • 2546

                            #14
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie wiem, czy Ci się uda...
                            Nie udało mi się - ale bynajmniej nie z powodu reglamentacji. Popędziłem po wypiciu piwa (a kupiłem je pół godziny przed wypiciem) do sklepu i... Już nie było Kilkanaście butelek, które trafiły do sklepu, rozeszło się w ciągu godziny.

                            Comment

                            • PedroC
                              Member
                              • 05-2014
                              • 62

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemne, klarowne, chociaż wydaje mi się że typowa RISowa smoła to to nie jest. [4.5]
                              Piana: Niezbyt obfita, bardzo ciemna i gęsta, ale też nie jest zbyt trwała. Widziałem o wiele lepsze. [4]
                              Zapach: Zapach beczkowy, drewniany, trochę waniliowy, trochę likierowy. Bardzo fajny, ale nie jest zbyt intensywny. [4]
                              Smak: Całkowicie oleiste, wspaniała gęstość. Najpierw wchodzą motywy drewniane, potem szlachetny alkohol, dalej wanilia i czekoladowość. Wspaniały balans słodowości. No tutaj to jest klasa światowa! [5]
                              Wysycenie: Dosyć niskie, ale w oleistym RISie inaczej być nie może. [5]
                              Opakowanie: Buteleczka z klasą, fajna grafika, jednak brak pełnego składu, chociaż to się da zrozumieć. [4.5]
                              Uwagi: Butelka 330 ml.
                              Być może faktycznie jest to najlepsze polskie piwo. Klasa!

                              Moja ocena: [4.5]
                              Last edited by PedroC; 25-12-2015, 22:31.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎