Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gryf, [Trzech Kumpli] Califia

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Gryf, [Trzech Kumpli] Califia

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy/ciemnopomarańczowy, mętny. [4]
    Piana: Średnia, niezbyt długo się trzyma, zostaje niewielki kożuch. [4]
    Zapach: Owocowy, przede wszystkim cytrusowy, silny. [4.5]
    Smak: Lekko słodowe, potężna cytrusowa chmielowość, wyraźne nuty melonowe, grejpfrutowa goryczka, średnia, długa, ale nie zalega. [5]
    Wysycenie: Średnie/niskie. [4.5]
    Opakowanie: Ładne, estetyczne, lubię te ich historyjki, w prosty i jasny sposób przekazują o co piwowarowi chodziło. [4.5]
    Uwagi: Bardzo smaczne piwo, zbalansowane, goryczka jest solidna, ale nie przytłacza, jest nawet przyjemna. Smak dominują cytrusy i interesująca melonowa nutka. Nie jest zbyt wytrawne, początkowo nawet lekko słodkawe, co zwiększa wrażenie treściwości. Świetna robota, dzieje się tu sporo, ale wszystko jest sensownie poukładane i nic się nie gryzie. Warka do 23 marca 2016.

    Moja ocena: [4.625]

    Comment

    • yassmen
      Senior
      • 11-2012
      • 288

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złotopomarańczowe, zmętnione, z osadem. Bardzo ładna barwa, z tym że sugeruje belga. [4.5]
      Piana: Biała o drobniutkiej teksturze. Wygląda jak piana z grzywaczy w czasie sztormu. Pięknie się osadza na szkle. [5]
      Zapach: Słodkie owoce tropikalne i drożdże. Intensywny. Przyjemny, ale nic ponad to. [4]
      Smak: Piwa od Trzech Kumpli mają wspólną, rozpoznawalną nutę - lekko drożdżowe tło - prawdopodobny efekt braku klarowania. Poza tym cytrusy z grapefruitem i limonką na pierwszym planie. W środkowej fazie wyczuwalne są: melon, marakuja, mango - czyli trzej kumple M. Świetnie zbalansowane, goryczkowe. Pyszne. [5]
      Wysycenie: Optymalne. [5]
      Opakowanie: Chyba moja ostatnio ulubiona seria. Wystarczy postawić obok siebie kilka butelek od 3 Kumpli i - za sprawą etykiet-witrażyków - świat się robi bardziej kolorowy. Brak dedykowanego kapsla. [4.5]
      Uwagi: Gdybym nie doczytał na etykiecie, to w życiu bym się nie domyślił, że Califia ma przywodzić na myśl Kalifornię. Mnie się jednoznacznie z kalifatem kojarzy, ale może ostatnio czytam za dużo prasy. Anyway, Californication byłoby IMHO czytelniejsze.

      Moja ocena: [4.6]

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemna pomarańcza, za bardzo zmętnione, ale bez farfocli. [3.5]
        Piana: Biała, niezbyt wysoka, jednak trwała i złożona z drobniutkich pęcherzyków, które powoli pękają. Maślankowy osad na szkle. [4]
        Zapach: Drożdżowy, zbożowy z pokaźnym wkładem cytrusów. Lekki ślad owoców tropikalnych. [4]
        Smak: Cytrusy na pierwszym planie, głównie pomarańcza i limonka. Podbudowa słodowa niska, balans przesunięty w kierunku goryczki. Piwo jest przyjemnie wytrawne z dodatkiem zboża, rozmoczonego chlebka. Piwo bardzo orzeźwia, pije się za szybko. Poziom goryczki średni, odczuwalna nawet mniej niż 70 IBU. [4.5]
        Wysycenie: Niskie, w tym piwie odpowiednie. [4.5]
        Opakowanie: Na etykiecie jest sporo do czytania. Sama grafika mało przekonuje. Chmiele są podane. [4]
        Uwagi: Bardzo dobre, orzeźwiające piwo. Zadziwiająco zbożowe.
        Warka 23.03.2016.

        Moja ocena: [4.2]

        Comment

        • Dzoshu
          Senior
          • 12-2013
          • 496

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jasne złoto, klarowne. [4.5]
          Piana: Obfita, gęsta, długo się utrzymuje i oblepia szkło. [5]
          Zapach: Rześki, świeży, cytrusy, żywica. Pachnie świetnie. [5]
          Smak: Owocowe, słodkawe. Tropiki, landrynka, lekka słodowość. Goryczka intensywna ale krótka, grejpfrutowa. Bardzo smaczne. [4.5]
          Wysycenie: Średnie, OK. [4.5]
          Opakowanie: Ładna etykieta, niedokładny skład. [4]
          Uwagi: Warka 05.2016 Świetna interpretacja stylu - oferowała dokładnie to czego mogłem spodziewać się czytając opis.

          Moja ocena: [4.7]
          Attached Files
          Last edited by Dzoshu; 18-12-2015, 23:45.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎