Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Jana, Flaszen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Jana, Flaszen

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasnozłoty, klarowny. [5]
    Piana: Raczej wysoka, biała, drobna, przeciętnie trwała. Gdzieniegdzie zostawia ślady na szkle. [4]
    Zapach: Bardzo delikatny, acz przyjemny aromat. Lekkie, górnofermentacyjne owoce, nutka ziołowego aromatu chmielu. Także aromat słodowy. [4]
    Smak: Piwo chyba powstało, by przekonać do "górniaków" miłośników jasnych lagerów; przypomina mi w odbiorze brytyjskie golden ale'e (nie mylić z belgijskimi), tylko w wersji pełniejszej. Piwo jest w charakterze wyraźnie zbożowe, słodowe, acz z wyczuwalną, przyjemną goryczką. Dopiero chwilę po przełknięciu czuć retronosowo w ustach górnofermentacyjne owoce. Piwo pełne, treściwe jak na ekstrakt. [4]
    Wysycenie: Jak dla mnie nieco za wysokie. [4.5]
    Opakowanie: Brak jakieś ciekawej, przykuwającej oko grafiki, obrazka, brand hero, czegokolwiek, co ułatwia rozróżnianie piw; podejrzewam, że jeśli będą mieć w swojej ofercie 15 różnych piw i wszystkie z tego typu grafiką, to po spróbowaniu połowy oferty nie będę sobie w stanie przypomnieć, które piłem, a które nie. Skład dokładny. [4]
    Uwagi: Fajne, smaczne piwo, które na pewno nie wywali nikogo z butów, ale śmiało możne je polecić każdemu, kto ma dość albo zwyczajnie nie lubi "perfumowanych" amerykańcami ale'i. Niewątpliwym plusem jest cena - 5,50. Spokojnie mogłoby być moim piwem "codziennym", jakby codziennie pił piwo

    Moja ocena: [4.075]

    Comment

    • WojciechT
      Senior
      • 09-2012
      • 2546

      #3
      I zdjęcie. Niestety robione mikrofalówką, bo chwilowo nie mam aparatu fotograficznego. W rzeczywistości piwo jest dużo jaśniejsze.
      Attached Files

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złoto-pomarańczowy, mocno opalizujący [4]
        Piana: Żółtawa, wysoka, drobna, średnio trwała [4]
        Zapach: Nieco chmielu, nieco owocków, nieco karmelu i kapka podkiśnietego słodu [3.5]
        Smak: Delikatna słodowość, wyraźny smak chmielu i powtórka śladowej kiszonki. Goryczka średnia [3.5]
        Wysycenie: Średnie, odpowiednie [4]
        Opakowanie: Estetyczna i raczej wyróżniająca etykieta. Trochę irytujące jest to, że gros nowych rzemieślników [3.5]
        Uwagi: W sumie poprawny ejl, taki od jakiego jeszcze 5-6 lat temu zaczynał niemal każdy adept domowego warzenia. Piwo do sprawdzenia się. Czy to było próbne piwo na rozruch?

        Moja ocena: [3.6]

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4309

          #5
          Hm, co do tego ejla... Piwo, powiedziałabym, nieco płaskie w smaku i z dominacją goryczki, może to rezultat chmielenia Hallertauer, bo dla mnie to tak w połowie drogi pomiędzy ejlem a niemieckim lagerem, takie wrażenia, sensoryczne, za przeproszeniem, mam pijąc to piwo.
          Dotyczy to także wrażeń zapachowych.
          Tak jakby trochę warzywek... ani na tak, ani na nie, może za jakiś czas, z ciekawości wrócę.
          Last edited by Prusak; 19-11-2015, 13:31.

          Comment

          • dyczkin
            Serce w kolorze blaugrana
            • 05-2011
            • 3657

            #6
            Bezpłciowe to piwo, chmiel uleciał, został karmel i utlenienie, no i o dziwo alkohol.
            Mam nadzieję, że mam lepsze zdjęcie od Wojciecha .
            Attached Files
            Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

            Moje warzenie // Piwny Wojownik

            Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

            Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnozłoty, lekko zamglony [4.5]
              Piana: Niska, jasnobeżowa, szybko opada, średnie pęcherzyki [2.5]
              Zapach: Słodowy, karmel, chmielowość o lekko ziołowym charakterze, w tle owoce. Lekko ale przyjemnie. [3.5]
              Smak: Wyraźna słodowość zbożowa, odrobina karmelu, troszkę owocowych nut, goryczka chmielowa na średnim poziomie. Ciało średnie, chyba delikatnie utlenione. [3.5]
              Wysycenie: Średnio-wysokie, może odrobinę za wysokie. [3.5]
              Opakowanie: Prosta, ładna i czytelna etykieta z kompletem informacji. [4.5]
              Uwagi: W porządku to piwo, na schłodzenie w sam raz. Może nie jest to najsmaczniejszy ejl, ale na pewno lepszy od większości lagerów. Osobiście wolę bardziej wyraziste piwa. Warka do 16.10.2016.

              Moja ocena: [3.5]

              Comment

              • malybierwant
                Member
                • 02-2016
                • 62

                #8
                Mi się te ich ety strasznie podobają proste i wyraziste:-)
                Piwo,piwko,piweczko:-)

                Comment

                • dryx
                  † 1966-2017 Piwosz w Raju
                  • 04-2002
                  • 1735

                  #9
                  Wersja z nalewaka.
                  Smakowało dobrze , przyjemny aromat amerykańskich chmieli, całe szczęście , że niezbyt mocno chmielone.
                  Firmowy kufelek, do szczęścia brakuje tylko podstawek, jakiś czas temu się skończyły. Otrzymałem jedną odnaleziona na zapleczu.
                  Attached Files

                  Comment

                  • umbra
                    Member
                    • 07-2012
                    • 90

                    #10
                    Jeżeli Hopok z Jana ma 15 IBU a Flaszen 30 IBU to coś nie tak jest z percepcją lub drukarnią.
                    Flaszen przy Hopoku goryczki prawie nie ma (degustowane jednocześnie)
                    NORD EXPRESS

                    Comment

                    • KlossJ23
                      Senior
                      • 08-2013
                      • 136

                      #11
                      Wodniste jakieś to piwo a goryczka ledwo co wyczuwalna, żadne tam 30 IBU. Ogólnie przypomina mi pierwszy próbny wyrób domorosłego piwowara, wypić się niby da zamiast wody ale po co płacić 6 zł?? Co do amerykańskich chmieli to ani producent o nich nie wspomina (na etykiecie wymienia tylko Hallertauer Tradition) ani ja ich nie jestem w stanie wyczuć.

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, prawie klarowne. [4]
                        Piana: Kremowa, średnie pęcherzyki, po nalaniu wysoka i trwała. [4.5]
                        Zapach: Lekkie białe owoce i ziołowy chmiel, dosyć przyjemnie choć bez uniesień. [4]
                        Smak: Zbożowa słodowość, umiarkowany karmel, goryczka niska i ziołowa. Byłoby dobrze gdyby nie drapiący i wyraźnie odczuwalny alkohol jak w strongu. A może to jakieś zioła? [3]
                        Wysycenie: Średnie w stronę wysokiego. [3.5]
                        Opakowanie: Wygląd jak na zdjęciach powyżej tylko kapsel inny. Pełny skład, wszystko czytelnie rozmieszczone i opis piwa bez zbędnych banialuk [4]
                        Uwagi: Niestety spirytusowy posmak pozostał do końca i przy całkiem sympatycznym zapachu ocena będzie niska. Warka 20.01.2018.

                        Moja ocena: [3.625]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎