Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Jana, Pafulon

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Browar Jana, Pafulon

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • WojciechT
    Senior
    • 09-2012
    • 2546

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrunatny. [5]
    Piana: Przeciętnie wysoka, raczej trwała, drobno- i średnioprzęcherzykowa. [3]
    Zapach: Mocno czekoladowy, jakby wąchał tabliczkę gorzkiej czekolady. [4]
    Smak: Podobnie jak aromat, w piwie dominuje czekolada. Dla mnie to dobrze, ja takie piwa lubię. Goryczka wyczuwalna, acz nie za wysoka, krótka przyjemna. [4]
    Wysycenie: Nieco za wysokie. [4.5]
    Opakowanie: Jak inne z serii. [4]
    Uwagi: Fajne piwo.

    Moja ocena: [3.975]

    Comment

    • apaczu
      Senior
      • 10-2013
      • 168

      #3
      Barwa: czerń, pod światło w najcieńszym miejscu szkła widać brązowe połyski.
      Piana: Drobna, wysoka i trwała. Opada w kilka minut do niewielkiej warstwy, ale i tak jest nieźle.
      Zapach: Czekolada, kakao i paloność. Napisali na etykiecie, że są nuty karmelowe, ale ja ich na szczęście nie wyczułem . Po ogrzaniu wychodzi jakiś niepokojący akcent warzywny, ale nie dominuje całości
      Smak: Czekolada, paloność, popiołowość oraz lekki alkohol (co przy dość niskim jego poziomie jest swego rodzaju wyczynem). Pijalność spora. Goryczka zauważalna, ale nienachalna. Wysycenie średnie.

      Podsumowanie: Po APA z Browaru Jana (kapsel z Olbrachta, więc już sam nie wiem skąd?) obawiałem się najgorszego. Tam była nijakość z groszkiem i fatalną, tabletkową goryczką. Tutaj mamy całkiem niezłe piwo w stosunkowo dobrej cenie (bodaj 6.20). Mi smakowało i stanowiło dobre preludium przed Miss Eva z Widawy.

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #4
        Czekolada z czekoladą i nieagresywnym chmielem. Dobre piwo sesyjne za przystępną cenę sklepową - 6,3 zł.

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4305

          #5
          Zgadza się, daje się pić przyjemnie, choć nie wiem nadal, co to znaczy sesyjne ani pijalne. Nie nazbyt treściwe, co w tym wypadku nie jest wadą, wyspiarski charakter: czekolada, estry, owoce w zapachu, w smaku czekolada i kawa, piękna piana, gruboziarnista, utrzymuje się dość długo, potem gwałtownie opada. Dobre piwo, przyjemne na dystans dwóch dawek po 0, 5 l.

          Comment

          • DariuszSawicki
            Senior
            • 08-2012
            • 2868

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brązowy, zmętnione. [4.5]
            Piana: Niezbyt wysoka, ale bardzo trwała i przyjemnie dla oka oblepia szkło. [4]
            Zapach: Kawa zbożowa, coś palonego oraz czekolada. Wszystko mało intensywne. [3.5]
            Smak: Trochę cierpkie na starcie, a później już goryczkowe, w postaci gorzkiej czekolady i papierosa. Paloność w miarę picia piwa zaczyna narastać kosztem goryczki, pojawia się też kwasek, a ostatni łyk to prawie stout. [4]
            Wysycenie: Niskie. [4.5]
            Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, mimo że bez rysunku. Jest pełny skład. [4.5]
            Uwagi: Bardzo palone piwo, lekkie, ale też syte.
            Warka 14.08.2016.

            Moja ocena: [3.9]

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Brązowy lekko zmętniony. [4]
              Piana: Beżowa, drobna, dość wysoka i średniotrwała. [3.5]
              Zapach: Słaby... Kawa i karmel. I już. [3]
              Smak: Ziemia, popiół, lekkie suszone owoce, ślad goryczki. [3.5]
              Wysycenie: Średnie w kierunku niskiego. [4]
              Opakowanie: Proste, w stylu części produkcji browaru. Kapsel browaru. [3.5]
              Uwagi: Jakoś mnie to piwo średnio do siebie przekonało.
              Brown portery to dla mnie trudne tematy...

              Moja ocena: [3.375]

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnobrązowy. [5]
                Piana: Ciemnobeżowa, średnio obfita, drobne pęcherzyki, średnio trwała, praktycznie nie zdobi szkła. [3.5]
                Zapach: Głównie czekolada(gorzka), dalej kawa zbożowa, oraz delikatna nuta paloności, ogólnie niezbyt intensywny, ale w porządku. [3.5]
                Smak: Zdecydowanie wytrawny, co najwyżej średnia pełnia, czekolada, karmel, stoutowy kwasek, goryczka niezbyt wysoka o wyraźnym smaku popielniczki. [4]
                Wysycenie: Niskie - dobrze pasuje. [4.5]
                Opakowanie: Prosta ale ładna i czytelna etykieta z kompletem informacji. [5]
                Uwagi: Lekkie i smaczne piwo, warte spróbowania. Na pewno powtórzę, licząc na poprawę intensywności aromatu. Warka do 17.10.2016r.

                Moja ocena: [3.9]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎