Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Profesja, Marynarz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Profesja, Marynarz

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • dyskograf
    Junior
    • 05-2015
    • 9

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Spodziewałbym się bursztynowego, jednak jest jaśniejsze, lekko zmętnione. [2.5]
    Piana: Szybko opadająca, niska, przyzwoity lacing. [3]
    Zapach: Początkowo z butelki dość słodkie i przyjemne aromaty owoców tropikalnych. Po przelaniu do butelki i ogrzaniu wyszły niestety mało fajne estry prawdopodobnie pochodzące od drożdży oraz niestety trochę mokrej szmaty. [2]
    Smak: W smaku zaskakująco estrowo, słody oraz chmiele nieśmiało się przez nie przebijają. Goryczka przyzwoita i tylko dlatego 2.5. [2.5]
    Wysycenie: W normie. [3.5]
    Opakowanie: Wszystkie etykiety z Profesji mi się podobają, tu nie ma wyjątku. Plus za utrzymanie jednej stylistyki, co zwiększa rozpoznawalność marki. [4.5]
    Uwagi: Mam wrażenie, że ktoś nie dopilnował temperatury przy fermentacji, albo ta butelka stała bardzo długo na Słońcu, chociaż mamy listopad....
    Czytałem dobre opinie o tym piwie, dlatego pewnie dam mu jeszcze jedną szansę, jednak jak na tę chwilę kaszana.

    Moja ocena: [2.525]

    Comment

    • yassmen
      Senior
      • 11-2012
      • 288

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ciemnożółte, zmętnione. [4]
      Piana: Biała, równa warstewka piany o drobnej teksturze przez całą degustację. Pozostawia lekki lacing. [4]
      Zapach: Słodkie białe owoce, żywica, owoce tropikalne. [4.5]
      Smak: Piwo posiada jakąś wielce nieprzyjemną, 'myszatą' nutę zbieżną z nutą z tegorocznej alkoholowej wersji Call me Simon. Dużo lasu, goryczka żywiczna, łodygowa. Raczej degustacyjne. Trochę męczące. [3.5]
      Wysycenie: Nie przeszkadza. [4.5]
      Opakowanie: Morskie kolory na etykiecie. Krasnal trzyma kotwicę i wygląda na zakapiora, któremu wąsy rosną z nosa. Dokładne info o składzie. [4.5]
      Uwagi: Warka do 10.01.2016.

      Moja ocena: [4.025]

      Comment

      • WojciechT
        Senior
        • 09-2012
        • 2546

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pomarańczowożółte, mętne. [5]
        Piana: Niska, biała, drobna, niezbyt trwała, gdzieniegdzie zostawia na szkle ślady. [2.5]
        Zapach: Przyjemny, cytrusowo-ziołowy, a także słodowy, delikatnie owocowy. [4]
        Smak: W piwie jest jakaś nieprzyjemna, łodygowo-gorzka (nie mylić z goryczką), chyba odalkoholowa, nuta. Poza tym mocna goryczka, odrobina słodowości, owoce. [3]
        Wysycenie: Niskie, w porządku. [5]
        Opakowanie: Jak pozostałe z serii. [4]
        Uwagi: Można wypić, ale są lepsze piwa w tym stylu.

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        • Glingorth
          Senior
          • 04-2014
          • 283

          #5
          Piłem i z beczki i z butelki i za każdym razem smakował inaczej. Z beczki aromat był słaby, ale to w sumie norma skoro piwo mocno schłodzone. Za to w smaku był jakiś dziwny, łodygowo ziołowy posmak. Za to z butelki świetny aromat słodkich owoców i cytrusów, a w smaku ta łodyga już prawie w ogóle nie była wyczuwalna Plus za brak karmelu przez co piwo nie było męczące. Mi smakowało, chętnie spróbuję kolejną warkę.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasnozłoty zmętniony. [4]
            Piana: Biała, bardzo wysoka, drobna, trwała, sztywna, spokojnie można "ciapować" . [5]
            Zapach: Świeżo skoszona trawa, zioła, chmiel, lekki powiew słodu. [3.5]
            Smak: Owoce cytrusowe, lekka goryczka chmielowa, po lekkim ogrzaniu pojawiają się inne owoce ciepłolubne. [4]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: W stylistyce browaru, proste, tradycyjne, ale i charakterystyczne. Może się podobać. [4]
            Uwagi: Przyzwoita, dopracowana ajpa, mnie smakowała.

            Moja ocena: [3.925]

            Comment

            • rafalek21
              Senior
              • 04-2015
              • 1407

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Zamglony bursztyn. [4.5]
              Piana: Bardzo obfita, beżowa, drobne i średnie pęcherzyki, całkiem trwała, przyzwoity lacing. [4.5]
              Zapach: Cytrusy, białe owoce(coś co leżało koło gruszki), lekko kwiatowy, średnio intensywny, przyjemna mieszanka. [4]
              Smak: Cytrusowy, mniej owoców, słodowy, karmel, średnia goryczka ziołowa, niezbyt świeża, nieco zalegająca. Całkiem pełne, wytrawne. [3]
              Wysycenie: Średnio-niskie - dobrze pasuje. [4.5]
              Opakowanie: Ładna etykieta, komplet informacji. [4.5]
              Uwagi: Przeciętna AIPA, do wypicia, ale zawiodłem się smakowo. Warka do 03.10.2017.

              Moja ocena: [3.725]

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bursztynowy, zmętniony [4]
                Piana: jasna z drobnych i średnich pęcherzyków, dość zwarta, opadając zostawiła ślad na szkle. [4]
                Zapach: karmelkowo-biszkoptowy, z ledwie nutą cytrusowo-żywiczną od chmieli. Słodko i do tego lekka nuta alkoholu! [3]
                Smak: znów słodko od słodów, z wszędobylskim karmelkiem, biszkoptem i nawet landrynkami! Goryczka niska, cytrusowo-ziołowa. Dobrze, że chociaż piwo jest sycące. [2.5]
                Wysycenie: początkowo pomiędzy średnim a wysokim, opada do średniego. [4.5]
                Opakowanie: taka se etykieta i chociaż b. dobre info na kontrze. [3.5]
                Uwagi: Bieda IPA, zbyt słodka i mało chmielowa.

                Moja ocena: [3.05]

                Comment

                • darekd
                  PremiumUżytkownik
                  • 02-2003
                  • 12118

                  #9
                  15% ekstr, 6,4% alk.

                  Aromat chmielowy z cytrusami po chwili ustępuje słodowym tonom. W smaku podobnie, chmiel mocno piecze, ale jest ciastkowo-karmelowo. Piana nie aż tak wysoka, ale zwarta i trwała, barwa to wyraźnie mętne odcienie brunatno-bursztynowe. Pomimo sporej dawki chmielu goryczkę czuć tak sobie. Przeciętne piwo

                  Comment

                  • darekd
                    PremiumUżytkownik
                    • 02-2003
                    • 12118

                    #10
                    Click image for larger version

Name:	P1110308.JPG
Views:	35
Size:	19,7 KB
ID:	2326655

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎