Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Mastne Cieszyńskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zamkowy, Mastne Cieszyńskie

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • DariuszSawicki
    Senior
    • 08-2012
    • 2868

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, klarowne. [4]
    Piana: Zbita, gęsta, średniej trwałości. Ładnie lepi się do szkła. [4]
    Zapach: Słodowy, słodki. Bardzo przyjemne owocowe i karmelowe nuty, a w tle chlebowy aromat. Oprócz tego, niestety także zardzewiały gwóźdź. [3.5]
    Smak: Podobnie jak w zapachu, również słodki, ale z umiarem i z wyczuwalną, też lekką goryczką. Pojawia się orzech, karmel wyczuwalny, są też suszone owoce. Raczej do powolnego picia i nie na orzeźwienie, jednak smaczne. [4]
    Wysycenie: Niskie, pasuje. [4]
    Opakowanie: Podoba mi się ta seria. Brakuje pełnego składu. [4]
    Uwagi: W moim mieście cena to 5,60 zł. Warka 11.03.2016.

    Moja ocena: [3.825]

    Comment

    • Latarnik
      Premium Lamplighter
      • 06-2004
      • 4994

      #3
      Kupione w sklepie w New Jersey, USA
      Attached Files
      5400 kapsli z wypitych piw
      874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
      "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
      https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
      Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
      https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

      Comment

      • Gambrinus
        • 06-2001
        • 696

        #4
        Na Greenpoincie tez juz jest, w cenie $2-2,50 za butelke, czyli nieco drozej niz zwykle polskie lagery. Wypilem juz 3, ale nie moge sie zdobyc na recenzje, bo mimo ze nie jest to zle piwo jakos nie budzi mojego entuzjazmu. Dodac jednak musze, za pilem je w lecie w Krakowie w wersji lanej, wraz z Brackim, i od Brackiego bylo zdecydowanie lepsze.
        Popieraj małe browary!!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoty, wpadający w bursztynowy. [4]
          Piana: Kremowa, średniowysoka, dość drobna, trwała, ale... nie za bardzo . [3.5]
          Zapach: Niezbyt silny, zdecydowana dominacja słodu. [3]
          Smak: Słodowy z lekką goryczką w tle, taki... tradycyjny. Ja lubię tradycyjne piwa . [4]
          Wysycenie: Średnie, OK. [4]
          Opakowanie: Bardzo dopracowane, eleganckie, śliczny kapsel. [5]
          Uwagi: Jako "beznapinkowe" piwo relaksacyjne, zwłaszcza w miłym towarzystwie, sprawdza się świetnie.
          Ocenę przepisałem z jakichś zapleśniałych notatek, poczynionych ładnych parę miesięcy temu.

          Moja ocena: [3.65]

          Comment

          • Latarnik
            Premium Lamplighter
            • 06-2004
            • 4994

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gambrinus Wyświetlenie odpowiedzi
            Wypilem juz 3, ale nie moge sie zdobyc na recenzje, bo mimo ze nie jest to zle piwo jakos nie budzi mojego entuzjazmu. .
            Mam podobne wrazenia, ale mysle, ze przyczyna tego jest fakt, ze jest to bardzo swieze piwo.
            Mastne ma 9 miesieczny termin przydatnosci a na kontrze jest best before: 21 sierpnia 2016.
            Trzeba je kupic poki jest, wsadzic do piwniczki i dac mu szanse za dwa miesiace.
            5400 kapsli z wypitych piw
            874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
            "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
            https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
            Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
            https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

            Comment

            • michael50
              Senior
              • 06-2013
              • 325

              #7
              Mam bardzo podobnie, jak poprzednicy. Piwo zupełnie przyzwoite, wszystko w nim ok. Dobrze się piło, miało słodowy posmak, odpowiednie nagazowanie, lekka goryczka... A jednak nie wzbudziło mojego zachwytu. Może chodzi o to, że po nazwie i etykiecie spodziewałem się czegoś naprawdę wyjątkowego - uważam, że szata graficzna na butelce jest jedną z najładniejszych, jakie spotkałem.

              Jak ma zachwycać, skoro nie zachwyca :/

              Comment

              • gramak
                Senior
                • 08-2012
                • 267

                #8
                Warka 11.03.2016. Cena 5,9, w sklepie piwnym. Kolor ładny, bursztynowy. Piana krótka, z lekka oblepiająca szkło. Po paru sekundach już tylko w postaci cieniutkiej obrączki. Zapach ładny, wyraźnie słodowy, dość ostry, odrobinę owocowy. W smaku słód z lekką goryczką. Opakowanie fajne, zgodne z serią. Niby wszystko ok, ale jak napisał kolega przede mną cytując klasyka "nie zachwyca" Wolę chyba Brackie, które bywa nie gorsze (bo bywa też gorsze) za połowę ceny Mastnego. Chyba się nie zdecyduję na powtórkę
                http://www.ohbeautifulbeer.com/

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  #9
                  Ja trafiłem dziś w promocji za 2.99 pln, więc się skusiłem.
                  Warka do 11/03/2016, nie będę oceniać z ART-omatu. Może świeże było wyraźnie lepsze.
                  To które wypiłem okazało się takie raczej "bezpłciowe". Słodowe, słodkawe, niezobowiązujące, takie nie do zapamiętania. Wypiłem bez problemu, ale raczej skojarzenia miałem z eurolagerem niż z czymś naprawdę dobrym.
                  Etykieta rzeczywiście elegancka. Ale "wyrafinowany smak" to jednak nie był.

                  Comment

                  • grodek
                    Senior
                    • 06-2015
                    • 527

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bardzo ładny, bursztynowo-czerwony, klarowne. [5]
                    Piana: Początkowo dość spora, jednak po chwili pozostało jej niewiele. [3]
                    Zapach: Bardzo przyjemny, złożony. Początkowo intensywne chmielowe nuty ziołowo-kwiatowe, do tego owocowość (coś jakby landrynki) i niestety delikatna metaliczność. Aromat gwoździa na szczęście szybko zniknął i pojawiły trochę nut w "klimacie" koźlaków, czyli karmel, nieco chlebka i suszonych owoców. [4]
                    Smak: Po dość bogatych doznaniach w aromacie spodziewałem się słodkiego, zalepiającego piwa (zaznaczam że przed degustacją nie miałem jakiejkolwiek wiedzy na temat tego piwa). Zaskakująco wytrawne z delikatną słodowością i lekką, ziołową goryczką. [3.5]
                    Wysycenie: Średnie. [4]
                    Opakowanie: Dość skromna etykieta w stylu Browaru Zamkowego Cieszyn, z "ząbkami" mającymi emitować znaczek pocztowy. Firmowy kapsel, niepełny skład (brak chmielu i drożdży). [3.5]
                    Uwagi: Przyzwoite piwo. Na plus zdecydowanie aromat, do tego dobra pijalność. Warka do 01.01.2018.

                    Moja ocena: [3.725]
                    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

                    Comment

                    • legart
                      Senior
                      • 06-2012
                      • 913

                      #11
                      Obecnie cienki ejlik - trochę karmelku, trochę czerwonych owocków, trochę kwasku, minimalna goryczka. Kiepściutko. Warka 9.09.19

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎