Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kolwin, Łaskie Extra Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Kolwin, Łaskie Extra Mocne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2291

    #2
    Jak ktoś lubi wygazowaną wodę z posmakiem landrynków to polecam.
    Plusem (jedynym), że nawet nie czuć tych ośmiu procent alkoholu.
    Na etykiecie zabawny napis w stosunku do zawartości: "pełne podwójnie chmielone"
    Warzone 14.09.15. Ważne do 14.09.16.
    Zakupione w monopolu za dwa złote dla ładnego kapsla: "Browar Vifling".

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4538

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Niby złoty ale taki trochę zmatowiały, lekko zmętnione przez widoczne pod żarówką miliony pływających drobinek. [3.5]
      Piana: Choć wyjąłem z lodówki to utworzyła się na około 3-4 cm i była nawet dość regularna, drobnooczkowa. W trakcie picia trzymał się kożuch z solidną obręczą, szczątkowe plamy na szkle. [3.5]
      Zapach: Intensywna, przeszywająca słodowość, czyli sztuczny miód z syropem wiśniowym (oczywiście takim najtańszym co w nim żadnych wiśni nigdy nie było). Cukier aż się na nozdrzach osadza... [2.5]
      Smak: A tu jednak aż tak masakrującej słodyczy nie ma, raczej różowe landryny z posmakiem nie całkiem naturalnego kompotu ze stołówki pracowniczej w PRL-u i na końcu nuta swojskiego bimbru. Choć trzeba przyznać że nie w postaci alkoholowej - ten jest jak na 8% dość dobrze ukryty. [2]
      Wysycenie: Nie za wysokie, w sumie pasuje. [4]
      Opakowanie: Butelka zwrotna ŻGB, etykieta dość przaśna, w stylu lat 80-ych z rysunkiem jakiegoś kościoła w otoczeniu zieleni (penie w Łasku), w sumie nie razi. Na kontrze napis "Browar Vifling" - to wkurza już bardzo bo piwa z Prochowic wspominam bardzo dobrze. Kto im w ogóle pozwolił używać tej nazwy??
      Kapsel również Viflinga. [3]
      Uwagi: Kupione dla etykiet w Carrefour express za 1,89+0,35 zł kaucja. Żulia na osiedlu się delektuje.
      A właściwie to mieścina Łask ze swoimi dwoma browarami na liczbę mieszkańców chyba przoduje w Polsce?

      Moja ocena: [2.55]

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4538

        #4
        Tak to wygląda:
        Attached Files

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4305

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
          Kolor: A właściwie to mieścina Łask ze swoimi dwoma browarami na liczbę mieszkańców chyba przoduje w Polsce?

          Moja ocena: [2.55]
          Szczyrzyc nie jest nawet mieściną, a ma dwa browary... Na etykiecie rzeczywiście kościół w Łasku, o dużej wartości zabytkowej.
          Ciekaw jestem czy puścili to w Carrefourze w całej Polsce.

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
            Kolor Na kontrze napis "Browar Vifling" - to wkurza już bardzo bo piwa z Prochowic wspominam bardzo dobrze. Kto im w ogóle pozwolił używać tej nazwy??
            Znalezione:
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pankracy Wyświetlenie odpowiedzi
            Kolwin kupił przed paroma laty to co było w prochowickim Viflingu na sprzedaż.
            Okazało się, że kupił wszystko (cały sprzęt, prawo do marki itd.).

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
              A właściwie to mieścina Łask ze swoimi dwoma browarami na liczbę mieszkańców chyba przoduje w Polsce?
              Będziesz fikał, to Ci łaskie F-16 z 32 BLT zrobią z d*** jesień średniowiecza...

              Comment

              • Prusak
                Senior
                • 07-2005
                • 4305

                #8
                Już nie mówiąc o tym, że będąc w Łasku trzeba pewnie uważać opowiadając się za Kolwinem lub Korebem, bo Łask "właściwy" i Kolumna to dwa rywalizujące ze sobą plemiona...

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Dokładnie jest tak, jak piszesz... Kolumna to przecież OMC (o mało co) uzdrowisko , a Łask to... po prostu Łask . A ja w Orpelowie mam rodzinę...

                  Comment

                  • dadek
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 4538

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                    Szczyrzyc nie jest nawet mieściną, a ma dwa browary...
                    Racja, zapomniałem, że w Szczyrzycu już 2 działają.



                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                    ...łaskie F-16 z 32 BLT zrobią z d*** jesień średniowiecza...
                    Że kto, co?? Pancerny, co Ty mi tu za szyfrem piszesz, choć oczywiście wyraz d*** jest mi znany.

                    Comment

                    • Pancernik
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 9729

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                      Że kto, co?? Pancerny, co Ty mi tu za szyfrem piszesz, choć oczywiście wyraz d*** jest mi znany.
                      Ech, Ty tylko tramwaje i ciopągi... . Już tłumaczę i objaśniam: http://32blot.wp.mil.pl/pl/index.html .

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4538

                        #12
                        Aaa, takie tam cuda. Nie wiedziałem, zupełnie nie moja bajka. Ja przyjechałem kiedyś do Łasku na piwo do Koreba klasyczną EU07 z przesiadką na klasyczne EN57.
                        Last edited by dadek; 30-12-2016, 14:28.

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemnozłocisty, podoba mi się [4.5]
                          Piana: biała, drobna, opada w zauważalnym tempie do obwódki wokół szkła [3]
                          Zapach: słaby, przesłodzone w zapachu z domieszką piwnicznego zapachu [3]
                          Smak: przesłodzone, słodkość landrynkowo-słodzikowa plus taka gotowana kukurydza, goryczka słaba, lekkie metaliczne posmaki, finisz to znów słodkość, alkohol wyczuwalny, głównie w głowie nie w ustach, to plus [2]
                          Wysycenie: trochę za dużo [4]
                          Opakowanie: etykieta w stylu lat 90-tych, firmowy kapsel [4]
                          Uwagi: Koszmarek ale fajny koszmarek bo uczciwe podejście do klienta, piwa ma rąbać w głowie, nie smakować i tak działa, nie dopiłem bo nie dałem rady ale za cenę 1,90 nie żal. Nikt mnie w konia nie robi jak w piach za 7-8 zł, które też wylewam, a miały smakować ....

                          Moja ocena: [2.775]
                          Attached Files
                          Last edited by becik; 06-08-2017, 20:47.
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Prusak
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 4305

                            #14
                            Na etykiecie nadmiar opisów: oprócz Łaskie Extra Mocne także Pełne Podwójnie Chmielone. Na kontrze: Piwo Łaskie Jasne Pełne pasteryzowane mocno chmielone. Warka do 10.08.2018, ale chyba w przypadku tego piwa podawanie warek nie ma sensu. Ani ono podwójnie chmielone, ani Jasne Pełne, chyba żeby uznać, że zbyt pełne, co zresztą tez nie byłoby ścisłe, bo nie czuć tu treściwości, tylko ohydną alkoholowość. Na to byłem przygotowany, ale gdbyby to był tylko źle ukryty alkohol... Zdominowął on jakąkolwiek goryczkę, gryzący, winny do tego, w zapachu tez nuty taniego wina, octu, plus miodowość, jakieś "ciężkie", nieprzyjemne aromaty. Piana znika natychniast, kolor jasnożółty, lekko przybrudzony.
                            Nigdy więcej. Dla ciekawych, którzy nie chcieliby jechać aż do Łaska, dostępne w stałe sprzedaży na przykład w sklepie "Delikatesy Hamar", ul Naruszewicza 2 w Łodzi, tuż przy Rondzie Insurekcji Kościuszkowskiej.
                            Last edited by Prusak; 17-12-2017, 20:29.

                            Comment

                            • Pancernik
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 9729

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złoty klarowny. [4]
                              Piana: Biała, drobna, niewysoka, krótkotrwała. Dla wyznawców mózgotrzepów z dobrym refleksem jedynie... [1.5]
                              Zapach: Karmelowy z akcentem winno-owocowym. Pewnie tak "pachną" mocne wina owocowe... . [3]
                              Smak: Posmak winno-karmelowy, wyczuwalny alkohol, znowu - więcej w tym wina (taniego bardzo) niż piwa (taniego bardzo). [2]
                              Wysycenie: Średnie. [4]
                              Opakowanie: Kapsel browaru, eta z nieładnym napisem, ale ładnym kościołem. Ten kościół zasłużył na znacznie lepszą promocję... Kapsel browaru. [3.5]
                              Uwagi: No, to jest towar wagi ciężkiej, ale raczej dla zawodników, którym nie smak (nie-smak, niesmak) w głowie, lecz jedynie procenty...

                              Moja ocena: [2.575]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎