Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grodzisk Wielkopolski, Bernardyńskie Ciemne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Grodzisk Wielkopolski, Bernardyńskie Ciemne

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • von_scheisse
    Senior
    • 02-2012
    • 488

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Miedziana, zmętnione. [4.5]
    Piana: Bardzo obfita, piwo jest przegazowane, choć piana jest całkiem trwała, choć dość brzydko się dziurawi. Patrząc z góry struktura piany przypomina pianę z fermentacji burzliwej, co nie wygląda apetycznie. [3]
    Zapach: Metaliczny z nutami karmelowymi. Wędzonka bardzo schowana. Bardzo ciężko przebija się przez obfitą czapę piany [3.5]
    Smak: Przede wszystkim karmelowe, wyraźnie słodkawe, lekko palone na finiszu. Na drugim planie jest dość schowana wędzonka, która walczy z próbującą się narzucić metalicznością, którą potwierdza test skórny. Goryczka w typie palonym, poniżej średniej - sprawia wrażenie trochę cierpkiej. Ta słodycz średnio pasuje do wędzonki, piwo jest trochę mdlące. [3]
    Wysycenie: Wysokie, choć po spienieniu w kuflu troszkę spada. [4]
    Opakowanie: Niewymiarowa butelka 0,4. Etykieta utrzymana w stylu oldschoolu, bardzo charakterystyczna, co jest na plus. Na kontrze podany został pełny skład; kapsel firmowy. [4]
    Uwagi: Piwo z datą przydatności do spożycia do: 05.07.2016 r.

    Moja ocena: [3.35]
    Chmielnik Jakubowy - blog o piwie:
    http://www.chmielnik-jakubowy.pl
    https://www.facebook.com/chmielnik.jakubowy/

    Comment

    • VanPurRz
      Senior
      • 09-2008
      • 4229

      #3
      Piwo o pianie jakiej nie ma żadne inne polskie piwo. Świetnie też smakowało. Na szczegółową ocenę przyjdzie czas.
      "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemnobrązowy/brunatny, mętny. [4]
        Piana: Hmm, to jakieś monstrum, a nie piana! Powinno mieć własny kod pocztowy. Piwo wyraźnie przegazowane, nalewane na 4 razy do półlitrowego pokala! Po kilkunastu minutach brzydko się dziurawi i dezintegruje, o tak: http://i.imgur.com/Ug27A29.jpg [3]
        Zapach: Karmelowy, lekko palony, nikły. [3.5]
        Smak: Karmelowy, lekko palony, żelazisty, goryczka niska, długa, niezbyt przyjemna. Po ogrzaniu bardziej popiołowe. [3]
        Wysycenie: Początkowo bardzo wysokie, potem bardzo niskie. [2]
        Opakowanie: Ładna butelka w stylu "wintydż" Pytanie, dlaczego ma pojemność 0,4 litra? Kapselek firmowy. [4]
        Uwagi: Nie ma w nim nic z grodziskiego, wędzonka niewyczuwalna. Wyraźnie przegazowane, z gigantyczną pianą, smak niezbyt ciekawy. Stosunek cena/jakość słaby. Warka do 04.07.2016.

        Moja ocena: [3.225]

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9731

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brązowy, klarowny. [4]
          Piana: Kremowobeżowa, bardzo drobna, bardzo wysoka, bardzo trwała, wygląda jak u-bita śmietana (z dodatkiem np. amaretto ). Kojarzy mi się z pianą (?), jaka zbiera się w otwartych kadziach... Z jednej strony SUPER, z drugiej - wygląda średnio apetycznie... [5]
          Zapach: Słód i dość słaba, lekka wędzonka. [3.5]
          Smak: Słód, lekki karmel i posmak wędzonki. Mogłoby być jej więcej... [3.5]
          Wysycenie: Średnie, spodziewałem się wyższego. [4]
          Opakowanie: Butelka 0,4, eta w okołosecesyjnym stylu serii, tym razem brązowa. [4]
          Uwagi: Piwo lekko wędzone, pewnie w stylu grodziskim, ale ja wolę konkretniejsze wędzonki.

          Moja ocena: [3.725]

          Comment

          • Pess09
            Senior
            • 12-2013
            • 284

            #6
            Wędzonka w tym piwie rzeczywiście jest bardzo delikatna, ma trochę ciała i całkiem sporo nut opiekanych, goryczka jest wyrazista ale nie przesadzona.
            Piana jest bardzo obfita i zbita, trzeba nalewać na kilka razy.
            Piwo ogólnie jest całkiem niezłe.

            Comment

            • GSE
              Senior
              • 10-2002
              • 424

              #7
              chyba trafiłem na jakąś gorszą partię: dawało acetonem, w smaku kwaśne i alkoholowe, posmak kojarzący się z wilgotnym sianem

              Comment

              • GSE
                Senior
                • 10-2002
                • 424

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: karmelowo-ciemnobursztynowy, opalizujący [4.5]
                Piana: po otwarciu powoli wychodzi z butelki, wypełnia na gęsto cały pokal, zostawia elegancki koronkowy lacing [5]
                Zapach: nie aż tak jak poprzednim razem, ale nadal trochę rozpuszczalnikowy; przypalony na patelni karmel, z płynem do naczyń [2.5]
                Smak: jest nieco wędzonki, ale nieprzypominającej żadnego artykułu delikatesowego; palony karmel i alkoholowy posmak - piekący, gorzki, cierpki; może gdyby wędzonka była bardziej intensywna to piwo byłoby ciekawsze, a tak wszystko w nim się gryzie [2]
                Wysycenie: jak na takie piwo to trochę za wysokie [3]
                Opakowanie: estetyczne, spójne z innymi opakowaniami z Grodziska, szczegółowy skład (po co ten ekstrakt słodowy?), ładne kolory, pasujące do barwy piwa [4.5]
                Uwagi: znów się przekonałem, że mi zdecydowanie nie podchodzi

                Moja ocena: [2.775]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎