Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Szałpiw] Glapa

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Szałpiw] Glapa

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • yaro74
    PremiumUżytkownik
    • 09-2012
    • 2089

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarny, nieprzejrzysty. [5]
    Piana: średnio wysoka, gęsta, drobno pęcherzykowa, dość trwała, zostawia ślady na szkle. [4]
    Zapach: intensywny, przyjemny, kawa z mlekiem, czekolada. [4.5]
    Smak: słodowy, słodkawy, kawowy, mleczny, lekko kwaskowy z lekko wyczuwalną cykorią. Goryczka jest średnia, przyjemna w piciu. Piwo jest gładkie, średnio pełne. [4.5]
    Wysycenie: średnie do niskiego. [5]
    Opakowanie: pite w pubie. [3.5]
    Uwagi:

    Moja ocena: [4.45]

    Comment

    • Dzoshu
      Senior
      • 12-2013
      • 496

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czarne, nieprzejrzyste. [5]
      Piana: Kremowa i zbita. Opada do warstwy na powierzchni oblepiając szkło. [4]
      Zapach: Słodkawy, zbożowy. Czuć palony słód, kawę i ciężki charakter piwa. [4.5]
      Smak: Gęste w konsystencji. Lekko cierpkawe na wstępie, chwilę potem uderza mleczna czekolada. Goryczka popiołowa, długa idzie w parze z czekoladowym posmakiem. [4.5]
      Wysycenie: Niskie, OK. [5]
      Opakowanie: Fajna choć trochę ascetyczna etykieta. W miarę dokładny skład. [4]
      Uwagi: Warka 16.04.16 Piwo bardzo fajnie balansuje na granicy milk i coffee stoutu. Dopracowane, smaczne.

      Moja ocena: [4.475]
      Attached Files
      Last edited by Dzoshu; 30-11-2015, 21:02.

      Comment

      • kenny
        Senior
        • 04-2009
        • 712

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
        Piana: Średnia, beżowo-brązowa, dość trwała. [4.5]
        Zapach: Kawa, gorzka czekolada, dość intensywny. [4.5]
        Smak: Palony, kawowy, gorzka czekolada, na koniec palona goryczka, średnia/niska. Lekkie mleczne nuty. [4]
        Wysycenie: Niskie/bardzo niskie. [5]
        Opakowanie: Grafika ładna, ale ten fiolet jakoś mnie nie przekonuje. Szkoda, że nie podają dokładnego składu i nie deklarują co to za gatunek. Nie można napisać "coffee (milk) stout" zamiast "piwo ciemne górnej fermentacji"? Kapsel czarny golas, a przecież mieli kiedyś swoje firmowe. [3.5]
        Uwagi: Niezły coffee stout, laktoza niezbyt silnie wyczuwalna, jako nikła mleczna słodycz na koniec. Co ciekawe poza tym jest raczej wytrawne, kwaskowe. Za kawą nie przepadam, ale Glapa mi smakuje. Plus za niziutkie wysycenie, piwo zyskuje dzięki temu na pijalności.

        Moja ocena: [4.275]

        Comment

        • cyoorka
          Senior
          • 03-2007
          • 338

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Czarne. [4.5]
          Piana: Niska, drobna, gęsta. [4]
          Zapach: Kawa, słody palone. [4.5]
          Smak: Pełne, odpowiednio słodkie, lepkie, lekko palone i kawowe. Goryczka niska, kawowa. [4]
          Wysycenie: Niskie do średniego. [4.5]
          Opakowanie: W porządku. [4]
          Uwagi: Smaczne, stylowe.

          Moja ocena: [4.225]

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Zwracam honor, dopiero odklejając dziś etykietę zauważyłem malutki napis przy kodzie kreskowym: "Interpretacja stylu: Coffee Milk Stout". Przepraszam Szałpiw za niesłuszne oskarżenie, karę wymierzę sobie we własnym zakresie, wypijając kilka Żubrów A na przyszłość proszę o większą czcionkę.

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobrunatny. [4.5]
              Piana: Niska i nietrwała. [2]
              Zapach: Kawa, gorzka czekolada. [4]
              Smak: Lekko słodkawe, czekoladowe, kawy wcale nie tak dużo. Niezbyt treściwe. W sumie nawet smaczne, ale nie porwało mnie to piwo. [3.5]
              Wysycenie: Niskie, chyba nawet za, jako że nie mamy do czynienia ze zbyt pełnym piwem. [4.5]
              Opakowanie: Jak inne z serii. [4.5]
              Uwagi: Smaczne, ale nie rewelacyjne.

              --------------------------------------------------------------------------------------

              Nie pamiętam, kiedy ostatni raz moje notatki (a te dotyczące Glapy są sprzed ponad miesiąca) były aż tak, hmmm, enigmatyczne?

              Moja ocena: [3.675]

              Comment

              • rafalek21
                Senior
                • 04-2015
                • 1407

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brunatny [4.5]
                Piana: Średnio-niska, ciemna, brązowawa, małe i średnie pęcherzyki, niezbyt trwała [2.5]
                Zapach: Kawa z mlekiem, odrobina gorzkiej czekolady, średnio intensywny. [4]
                Smak: Stoutowy kwasek, palone słody, kawa, gorzka czekolada, nienachalna laktozowa słodycz, niewysoka goryczka, dość pełne jak na stouta. [4.5]
                Wysycenie: Niskie - odpowiednie [4.5]
                Opakowanie: Całkiem ładna etykieta, komplet informacji, ciężko było się dopatrzeć jaki to styl piwa. [3.5]
                Uwagi: Po prostu smaczny kawowy stout.

                Moja ocena: [4.075]

                Comment

                • DariuszSawicki
                  Senior
                  • 08-2012
                  • 2868

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemnobrunatny. [4.5]
                  Piana: Brązowa, za krótka. Pęcherzyki średnio grube. [3]
                  Zapach: Laktoza mało nachalna, czuć głównie kawę i czekoladę. Bardzo to wszystko przyjemne, ale mało wyraziste, słabo odczuwalne i po prostu trochę banalne... [3.5]
                  Smak: Gęste, solidna podbudowa słodowa, ale mało słodkie. Karmelu nie ma, jest za to wyraźna palona nuta która powoduje wręcz odczucie cierpkości. Kawy dużo, czekolady mało, goryczka jednak bardziej czekoladowa. I chyba ta cykoria rzeczywiście tu jest... [4.5]
                  Wysycenie: Niskie, jednak bez przesady. [4]
                  Opakowanie: Styl piwa w kolejnym piwie jest napisany bardzo małą czcionką i schowany gdzieś z boku. [3]
                  Uwagi: Smaczny stout, bardziej kawowy niż mleczny.
                  Trochę już stara warka, czyli z datą do 16.04.2016.

                  Moja ocena: [3.9]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎