Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Szałpiw] Pierredoła z Gądek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Szałpiw] Pierredoła z Gądek

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • kenny
    Senior
    • 04-2009
    • 712

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemnobrunatny/czarny, nieprzejrzysty. [4.5]
    Piana: Niezbyt wysoka, bardzo trwała, lekko beżowa, oblepia szkło. [4.5]
    Zapach: Karmel, zboże, lekko winny, czerwone owoce. Zaskakująco silny. Po ogrzaniu pachnie suszem kwiatowym. [5]
    Smak: Karmelowy, winny, zbożowy, lekko palony i kwaskowy, na koniec kwasek i niska goryczka, długa. Po ogrzaniu bardziej chmielowe. [4.5]
    Wysycenie: Średnie/niskie. [4.5]
    Opakowanie: Etykieta nijaka, kapsel czarny golas. [3.5]
    Uwagi: Zaskakujące piwo, wielowymiarowe i smaczne. Co ciekawe dość wytrawne, wraz z ogrzewaniem na pierwszy plan wychodzi chmiel. Polecam.

    Moja ocena: [4.625]

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #3
      Dla mnie tylko poprawne.
      Foto:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • CoZaPiwo
        PiwBiz
        • 12-2015
        • 48

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Niemal czarne, w przewężeniu szkła ciemnobrunatne. [4]
        Piana: Beżowa, drobno-średniopęcherzykowa i nierównomierna, niezły lacing. [3.5]
        Zapach: Jedna z najmocniejszych stron piwa - na początku lekkie nuty czekoladowe, wraz z ogrzaniem pojawia się suszona śliwka, figa, rodzynki. [4.5]
        Smak: Zaskakujące piwo, w którym sporo się dzieje. W smaku bardzo wytrawne, ale po przełknięciu goryczki nie stwierdzono. Czyli gorzkie, ale niegorzkie . Podobnie jak w aromacie nieco czekolady i suszone owoce. [4.5]
        Wysycenie: Średnie, idealnie komponujące się z piwem. [4.5]
        Opakowanie: Etykieta dość uboga, choć sama nazwa piwa zwraca na siebie uwagę. Komplet informacji poza IBU. [3.5]
        Uwagi: Bardzo dobre i udane piwo, jedyne w swoim rodzaju i w tej chwili chyba bez większej konkurencji na polskim rynku.

        Moja ocena: [4.325]
        piwo.co.za - zapraszamy na zakupy!

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9731

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Brązowy z lekkimi rubinowymi refleksami. [4]
          Piana: Beżowa, drobna, niewysoka i nietrwała. [3]
          Zapach: Karmel. No, może ślad suszonych owoców... [3.5]
          Smak: Palony słód (może także zboże?), posmak suszonych owoców. [3]
          Wysycenie: Niskie. [4]
          Opakowanie: Wysoka jakość etykiety. Jednak kompletnie nie chwytam symboliki grafiki i nazwy. Nie tylko tutaj, zresztą... . [4]
          Uwagi: To jest piwo do wypicia, Ale żeby zaraz jakieś "aj-waj", to jednak nie.

          Moja ocena: [3.325]

          Comment

          • Gringo
            Senior
            • 07-2007
            • 2151

            #6
            Kurcze, a moje wali stęchlizną jak piwa z Połczyna. Data do 7 kwietnia a coś nie tak. Ledwo dopite.

            Comment

            • DariuszSawicki
              Senior
              • 08-2012
              • 2868

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnobrązowe, pod światło rubinowe i to od góry do dołu. [3.5]
              Piana: Beżowa, nawet ładnie zdobi szkło. Niestety bardzo szybko opadła. [3]
              Zapach: No i kolega Gringo ma rację. Nie tyle wali stęchlizną, co kartonem z Połczyna co jest dziwne w ciemnych piwach. W tle śliwka i gruszka. [2.5]
              Smak: Suszone ciemne owoce na pierwszym planie. Piwo nie jest słodkie, za to jakoś mocno palone jak niejeden stout. Goryczka lekka, acz wyraźnie zaznaczona, ziołowa i popiołowa ( ale te ostatnie doznanie raczej od słodu). Jest nawet dobrze... na finiszu gorzka czekolada. [3.5]
              Wysycenie: Dobrze, że niskie. [4]
              Opakowanie: Gostek narysowany na etykiecie wygląda na pierdołę. Uszy jak u Jerzego Urbana, czapka jak u jakiegoś muslima. Skład prawie pełny, papier dobrej jakości. [3.5]
              Uwagi: Pomimo połczynowskiego zapachu ( a wypiłem i oceniłem ich piw sporo) jest to dosyć znośne piwo. Z pewnością skosztuję kolejną warkę.
              Moje piwo było z datą do 19.09.2016.

              Moja ocena: [3.125]

              Comment

              • Piclown
                Member
                • 07-2015
                • 61

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Ciemnobrązowe z rubinowymi przebłyskami. [4]
                Piana: Szybko opadła, ale do końca obecna w postaci wyraźnej warstewki na piwie i do tego niezły lacing. [4]
                Zapach: Słodowy, słodka czekolada, świeży, zachęcający. [4]
                Smak: Niezbyt mnie to piwo porwało. Goryczka średnia, długo utrzymująca się i kojarząca z kakao, kawą lub gorzką czekoladą. Paloność i lekki kwasek. Bardzo stoutowe. [3]
                Wysycenie: Dla mnie ciut za niskie. [3]
                Opakowanie: Butelka brązowa, gładka. Kapsel czarny. Na kontrze komplet informacji, etykieta nie przypadła mi do gustu. Biała z wtrętami koloru niebieskiego i do tego jakiś czesiek w czapce. [3]
                Uwagi: Jak dla mnie piwo poprawne, ale nic wyjątkowego. Żaden szał. Raczej więcej nie sięgnę. Warka do 19.09.2016.

                Moja ocena: [3.5]

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎