Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Wąsosz, [Perun] Behemoth Heretyk

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Wąsosz, [Perun] Behemoth Heretyk

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • rafalek21
    Senior
    • 04-2015
    • 1407

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Pomiędzy ciemnym burszynem a mahoniem, delikatnie zamglony [4.5]
    Piana: Beżowa, niewysoka, średniotrwała, zostawia niewielkie plamki na szkle. [3]
    Zapach: Czerwone słody, biszkoptowo-ciasteczkowy, cytrusy, mango karmelowy - w 100% pokrywa się z etykietą [4.5]
    Smak: Słodowo-karmelowe(charakterystycznie dla czerwonych słodów), cytrusowe, lekko cierpkie, średnio-wysoka goryczka o średniej długości, półsłodkie, lekkie, ale nie wodniste, dobrze gasi pragnienie. [4.5]
    Wysycenie: Średnio-niskie, może być [4]
    Opakowanie: Ładne opakowanie, skład dosłownie "woda, słody jęczmienne, chmiele, drożdże górnej fermentacji"(trochę szkoda ponieważ interesuje mnie skład) [4]
    Uwagi: Bardzo smaczna amerykańska wersja amber ale, idealnie zbalansowane, bogaty smak i aromat. Chyba najlepsze z serii Behemoth, polecam.

    Moja ocena: [4.3]
    Last edited by rafalek21; 20-11-2015, 19:15.

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemny, mętny bursztyn [4.5]
      Piana: ecru, drobna, po nalaniu zaledwie ok 4 cm kożuszek, w połowie piwa jedynie cienka warstwa na piwie, minimalne ślady na szkle [3]
      Zapach: słabiutki, czuć toffi ze słodem [3.5]
      Smak: pełne, treściwe, lekka goryczka, dobrze wyczuwalna o zostająca na języku, lekko cierpkawe owocowe smaki, trochę posmaku krówki i owoców [4]
      Wysycenie: ciut za duże [4.5]
      Opakowanie: etykieta z serii Behemoth prosta ale ciekawa, firmowy kapsel, jest dobrze [4]
      Uwagi: Dobre piwo

      Moja ocena: [3.775]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • DariuszSawicki
        Senior
        • 08-2012
        • 2868

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Za bardzo zmętniona miedź. [3]
        Piana: Kremowa, krótka, ale świetnie lepi się do szkła ciut słabiej niż maślanka. [4]
        Zapach: Delikatny, owocowy, głównie mango i jabłko. Czuć też herbatniki, ciasto i inne niejadalne produkty dla mnie. Unosi się wyraźnie woń czegoś takiego. [3]
        Smak: Konkretne, syte piwo ze sporą goryczką, narastającą. Goryczka grejpfrutowa, lekko ziołowa. Pije się przyjemnie : syci i orzeźwia.
        Na finiszu trochę kwaskowate... też fajnie. [4.5]
        Wysycenie: W sam raz. [4.5]
        Opakowanie: Kolejny Behemoth, chyba najlepsza grafika. Brakuje pełnego składu. [4]
        Uwagi: Bardzo smaczne piwo, ale aromat do poprawy. Powinno być bardziej American, a nie jak ciasto ze sklepu.
        Warka 03.06.2016.

        Moja ocena: [3.825]

        Comment

        • jacekwerner
          Senior
          • 05-2004
          • 2837

          #5
          Jest karmel, są cytrusy, ciasteczko i nieprzesadzona goryczka. Wszystko dobrze zbalansowane i współgrające. Ej, jakiś grzeczny ten heretyk ...
          Przyłączam się do pozytywnych ocen - brawo Perun
          Ochotnicza Straż Piwna
          BAZA = 7446

          Comment

          • kenny
            Senior
            • 04-2009
            • 712

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemnobursztynowy/miedziany. [4]
            Piana: Niska, niezbyt trwała. [3.5]
            Zapach: Susz chmielowy, cytrusy. Kojarzy mi się z polskimi "nowofalowymi" chmielami. [4]
            Smak: Słodowy, opiekany, cytrusowa chmielowość i susz, goryczka średnia/wysoka, dość długa, pestkowa, męcząca. [3]
            Wysycenie: Niskie/średnie. [4]
            Opakowanie: Nie moja bajka, ale dopracowane. Minus za brak dokładnego składu. [4]
            Uwagi: Niezbyt mi smakowało, zbyt gorzkie i jednowymiarowe. Słodowość jest dość silna, może lekko biszkoptowa, ale głównie opiekana czy nawet przypalona. Jakoś nie mogę się przekonać do Peruna, mam wrażenie, że każde ich piwo jest modyfikacją już istniejącego, a nie nowym wypustem.

            Moja ocena: [3.55]

            Comment

            • Derbeth
              Senior
              • 04-2013
              • 337

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: brązowy, chyba lekko zmętniony [4]
              Piana: biała, średnio obfita, dość nietrwała, zostawia trochę śladów na szkle [4]
              Zapach: dość wyraźny; biszkopt, multiwitamina, nieco sosny [4.5]
              Smak: ciastkowe, średnia i krótka goryczka o sosnowym charakterze, na początku piwo wydaje się lekko słodkie, ale w miarę picia goryczka dominuje, po połowie butelki robi się ostra [3.5]
              Wysycenie: średnie, odpowiednie [4]
              Opakowanie: etykieta taka sobie, a jak na piwo rzemieślnicze bardzo skąpe informacje o składzie - minus [3.5]
              Uwagi: Jak na polskie piwo na amerykańskim chmielu - jest ok, ale ciężko mi się nim zachwycać. Nie wiem, jak to jest, że jak polski browar robi coś na takich chmielach, to piwo sprawia wrażenie żrącego w usta choinką, a jak ostatnio piłem kilka wyrobów Cigar City albo Evil Twin, to chmiel był tylko jedną ze składowych smaku, wzbogacającą, a nie dominującą pozostałe. Taki Heretyk i El Centro Cigar City to dwa przykłady amber ale, ale tak różne jak dzień i noc - i tylko drugie z nich mam zamiar powtarzać. Polak bardziej amerykański niż Amerykanin? Tylko po co..?

              Moja ocena: [3.95]

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎