Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łąkomin, Srogi niedźwiedź

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Łąkomin, Srogi niedźwiedź

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: czarne [5]
    Piana: ciemny beż, drobna, dość zwarta, opada powoli ale zauważalnie [3.5]
    Zapach: słaby ale mile, paloność i drobne owocowe nuty [3.5]
    Smak: pełne, treściwe, w smaku paloność dość mocna, wytrawna, w smaku trochę kawy, gorzkiej czekolady, na finiszu delikatne słodowe nuty, całość dobrze zbalansowana, przyjemnie rozgrzewa [5]
    Wysycenie: bez zarzutu [5]
    Opakowanie: butelka 0,33l, fajna etykieta, gładki kapsel [4.5]
    Uwagi: Smaczne piwo

    Moja ocena: [4.3]
    Attached Files
    Last edited by becik; 27-05-2016, 11:06.
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Pancernik
      Senior
      • 09-2005
      • 9729

      #3
      To piwo figuruje jako stout. Po opisie i parametrach mam wątpliwości... Czyli - kim jest "srogi niedźwiedź"?

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        To jest RIS
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Pancernik
          Senior
          • 09-2005
          • 9729

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          To jest RIS
          Tak myślałem... No, ale RIS to w sumie też stout, całkiem jak "wielkokalibrowy karabin maszynowy" to też "karabin"... .

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9729

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Brunatny ten niedźwiedź. I mętny... . [4]
            Piana: Beżowa, drobna, niewysoka i nietrwała. [3]
            Zapach: Karmel, kawa, czekolada, winny powiew. [4]
            Smak: Alko, orzechowa goryczka, suszone owoce i czekolada. A może nawet czekolada z rodzynkami? [4.5]
            Wysycenie: Średnie. [4]
            Opakowanie: Bączek, eta w stylu browaru, goły czarny kapsel, brak daty. [3.5]
            Uwagi: Najbardziej konkretne piwo z tego browaru, bardzo mi pasuje.
            Kończę na razie przygodę z produkcją z Łąkomina, wszystko dzięki becikowi.

            Moja ocena: [4.075]

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              przeleżakowany ponad rok, piana porządna, zwarta i gęsta, w smaku delikatniejsze, moc bardzie ukryta ale czuć jak rozgrzewa. Na dnie utworzył się niewielki osad drożdżowy
              Attached Files
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Brodzislaw
                Senior
                • 09-2013
                • 1020

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemno-brązowy, wpadający w czarny, pod światło - rubinowy [4]
                Piana: beżowa, średnioziarnista, błyskawicznie opadła, tworząc wielkie bąble [2.5]
                Zapach: słodkawy: czekoladowo-karmelkowy, suszonych owoców, zaatakował alkoholowy rozpuszczalnik. Politura rodem z fabryki mebli. Na szczęście tylko na finiszu, przez co można w ogóle kontynuować wąchanie piwa [2.5]
                Smak: …wodniste jak na RIS. Bardziej przypomina to mocne, ciemne piwo. Karmelkowo-czekoladowe nuty (słodkie)z muśnięciem (dosłownie) suszonych owoców, kontrowane są niewielką goryczką i pikantnością od alkoholu [2.5]
                Wysycenie: Zbyt wysokie [2]
                Opakowanie: poprawne z dobrym info [3.5]
                Uwagi: Jak na RIS – porażka. Da się to wypić, ale brakuje tu ciała, paloności, wytrawnych nuty gorzkiej czekolady czy kawy.
                PS. Piwo leżakowało pół roku od zakupu.

                Moja ocena: [2.6]

                Comment

                • wojtasz
                  Junior
                  • 01-2004
                  • 20

                  #9
                  Potrzymałem piwo pół roku w piwnicy i wydaje mi się, że to w tym przypadku akuratny okres. Wysycenie jest dość niskie, w zapachu czuć nuty słodko-palone. W smaku nie czuć alkoholu, na wierzch zaczyna wychodzić słodycz, ale jednocześnie czuć przyjemną paloność, co w sumie daje fajny efekt. Nie wiem czy akurat RIS w ten sposób powinien smakować, ale pomijając kwestie klasyfikacyjne uważam, że to było całkiem fajne piwo. Jeśli będę miał taką okazję, chętnie powtórzę eksperyment.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎