Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Złoty Pies, Golden Weizen

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Złoty Pies, Golden Weizen

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • melor
    Senior
    • 04-2006
    • 364

    #2
    aromat: weizenowy
    kolor: żółty, mętny
    piana: brak (piwo dostałem w szklaneczce degustacyjnej)
    nasycenie: bardzo wysokie
    smak: Poprawny weizen. W smaku jest lekko bananowy. Na pewno dużo lepszy od polskich weizenów z browarów nierzemieślniczych. W ogóle to ciężko o dobrego polskiego weizena. Golden Weizen to chyba najlepsze piwo jakie można kupić w tym browarze.
    7/10

    gatunek: hefeweizen
    cena: 3 zł / 125 ml, 13 zł / 0,5 l

    Comment

    • Gringo
      Senior
      • 07-2007
      • 2151

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Żółto pomarańczowy, mało mętne jak na ten gatunek. [3.5]
      Piana: Biała, znika dość szybko ale pozostawia długotrwałą obręcz. [3]
      Zapach: Dużo bananów, guma balonowa, bardzo mało goździków, ciut drożdży piekarskich, noty alkoholowe. [4]
      Smak: Banan z lekką piekącą goryczką taką goździkową. Delikatnie kwaskowe, ściągające. Wodniste. [3]
      Wysycenie: Bardzo niskie. [2]
      Opakowanie: Butelka z krachlą 1 litrowa. Firmowa etykietka. [3.5]
      Uwagi: Żadne tam halo jak za 38 zł za litr piwa na wynos. Przerost formy nad treścią. Próbuję zaliczyć chociaż jedno piwo z każdego browaru które powstają w naszym kraju ale w tym przypadku poczułem się frajersko.
      Za te pieniądze można kupić 12 Paulanerów w lidlu o zdecydowanie wyższej jakości. Piwo nr 4000.

      Moja ocena: [3.35]

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bladozłoty zmętniony. [4]
        Piana: Niewysoka, drobna, biała. Trochę słabo jak na pszenicę. [3]
        Zapach: Słód, drożdże, goździki, w tle banan. Mnie się podoba, kojarzy mi się z bawarskimi hefeweizenami. [4]
        Smak: Lekka goryczka w stylu grejpfrutowym, po chwili wkrada się chlebek, ślad kwaskowy i na końcu daleki banan. Trochę jednak zbyt wodniste. [3]
        Wysycenie: Wysokie. [4]
        Opakowanie: Mała szklaneczka z logo browaru - psem (czarnym!) na desce degustacyjnej. [4]
        Uwagi: Nienajgorszy pszeniczniak, ale jeszcze sporo można w nim poprawić, do wiosny/lata jest jeszcze chwila...

        Moja ocena: [3.5]

        Comment

        • dadek
          Senior
          • 09-2005
          • 4538

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: W pełni żółty, piwo całkowicie mętne. [4.5]
          Piana: Bielutka jak śnieg, wysoka na 5 cm, idealnie równomierna, oczka drobniuteńkie. 3 łyki i pozostał z niej cienki kożuszek, najbardziej trwała była dość gruba obręcz przy ściance, jednak plam na szkle nie było. Na pierwszy rzut oka była by 5 jednak z powyższych powodów punk trzeba odjąć. [4]
          Zapach: Pachnie słodem pszenicznym i wytrawnie owocowo z lekkim bananem. Trochę zastanawiająca jest lekka nuta wędzona jakby popiołowa ale to raczej nie jest wada. [4.5]
          Smak: Od początku bardzo fajna zbożowość, wyraźne goździki i banany. Występuje również owocowa wytrawność ale nie cierpka, finalnie na podniebieniu pozostaje raczej słodycz dojrzałego banana z goździkiem, również świeżego zboża, który podszedł mi najbardziej. Rasowa pszenica, ma wszystkie elementy tego gatunku, jest pełna treści bez odrobiny wodnistości. Medal na Poznańskich Targach Piwnych jak najbardziej zasłużony [5]
          Wysycenie: Idealne jak do tego gatunku. [5]
          Opakowanie: Szklanka do pszenicy z logo browaru, podkładka czyli jest tak jak powinno być. [5]
          Uwagi: Z przyjemnością wypiłem w browarze 19.09.2016. W poniedziałki cena promocyjna 10 zł.

          Moja ocena: [4.7]

          Comment

          • dadek
            Senior
            • 09-2005
            • 4538

            #6
            Fotka:
            Attached Files

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnożółte, lekko mętne [4]
              Piana: podana w mizernej formie, cienka warstwa, obwódka wokół szkła, jednak trzymała się do końca [2.5]
              Zapach: lekki, miły, zbożowo-chlebowy [3.5]
              Smak: dość pełne i treściwe ale jednocześnie lekkie, pod koniec łyczka większa wodnistość, goryczka minimalna, dominuje słodowo-zbożowy posmak, lekki banan, obowiązkowo chlebek, delikatny cytrus, ogólnie poprawna pszenica ale bez zachwytów [4]
              Wysycenie: troszkę za duże [4]
              Opakowanie: firmowe szkło, firmowe wafle etc [5]
              Uwagi: Poprawne i dobre piwko, wypite ze smakiem

              Moja ocena: [3.725]
              Attached Files
              Last edited by becik; 25-02-2019, 22:33.
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎